APM - tryb land

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cupik
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 22:21
Lokalizacja: Rzeszów

APM - tryb land

Post autor: cupik »

Witam !!

Prosiłbym o pomoc dla lepiej obeznanych:

- tryb loiter (tutaj mniej więcej ok tzn dron w miarę trzyma pozycję)

i ostatnio przełączyłem się z trybu loiter na tryb land i dron powinien wtedy chyba sam wylądować ?

Mój niestety nagle poleciał w bok z 4-5 m i zawisł na wysokości 1,5 m i pytanie dlaczego?

Czy ma jakiś związek to, że po podłączeniu drona pod Mission Planner po uzbrojeniu wysokość wskazywana jest około 2m (w sumie mieszkanie mam jak by nie było na 1 piętrze ale wątpię żeby o to chodziło).

pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc
arczi
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: APM - tryb land

Post autor: arczi »

Być może zgubił GPS'a
Nie ma znaczenia to, że mieszkasz na 1 piętrze;)
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: APM - tryb land

Post autor: credens »

cupik pisze:Witam !!

Prosiłbym o pomoc dla lepiej obeznanych:

- tryb loiter (tutaj mniej więcej ok tzn dron w miarę trzyma pozycję)

i ostatnio przełączyłem się z trybu loiter na tryb land i dron powinien wtedy chyba sam wylądować ?

Mój niestety nagle poleciał w bok z 4-5 m i zawisł na wysokości 1,5 m i pytanie dlaczego?

Czy ma jakiś związek to, że po podłączeniu drona pod Mission Planner po uzbrojeniu wysokość wskazywana jest około 2m (w sumie mieszkanie mam jak by nie było na 1 piętrze ale wątpię żeby o to chodziło).

pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc
Latałeś w mieszkaniu?
cupik
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 22:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: APM - tryb land

Post autor: cupik »

Nie w mieszkaniu nie latałem. Wiem czym to grozi ;)

A kolejny problem, dzisiaj po 4 udanych lotach z gps-em dzisiaj po złapaniu fixa i w miarę poprawnym starcie dron zaczął zataczać kółka i generalnie puszczając drążki latał sobie sam dookoła po przejściu w alt hold udało mi się w miarę go posadzić chociaż niestety skończyło się złamaniem śmigła szczęście że jeszcze zapas miałem

I teraz pytanie co mogło pójść nie tak? Generalnie dron był na wysokości jakieś 3-4 m i po kilku zmianach kierunku nagle zaczął kręcić okręgi ublox na maszcie więc zakłóceń nie powinno być.
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: APM - tryb land

Post autor: credens »

Problem z kompasem, może zła orientacja ustawiona.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: APM - tryb land

Post autor: tombstone »

zrób może jeszcze raz kalibrację kompasu, jakie miałeś offsety ?
po złapaniu fixa gps-em, poczekaj jeszcze trochę ze startem, żeby złapał więcej satelitów
to hdop robi się mniejszy i lepiej trzyma pozycję
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: APM - tryb land

Post autor: edixot »

Jak masz możliwość to może wrzuć logi z tych lotów. Ja nie będę miał możliwości przejrzeć w najbliższych dniach ale na pewno znajdzie się ktoś inny kto potrafi. A na razie spróbuj skalibrować kompas, sprawdź czy masz ustawioną prawidłową orientację i zobacz, czy pomogło.
cupik
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 22:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: APM - tryb land

Post autor: cupik »

Ok dzisiaj kolejne udane loty. Generalnie zaznaczyłem automatyczną deklinację i automatic compass learning i działa przynajmniej efektu nie było.

Tak jak kolega tombstone napisał podejrzewam, że przyczyną piątkowych kręgów był za szybki start zaraz po złapaniu fixa a trzeba było poczekać.

W każdym razie po półrocznej walce i samodzielnym złożeniu hexy w końcu lata teraz tylko trening :)
ODPOWIEDZ