F450 APM i gps- problem z równym lataniem

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

antoniusz200
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 lut 2016, 18:52
Lokalizacja: Poznań

F450 APM i gps- problem z równym lataniem

Post autor: antoniusz200 »

Witam,
Posiadam już od prawie 1,5 roku drona jak w temacie miałem z nim wiele problemów, ale aktualnie został mi tylko jeden. A mianowicie chodzi o nie równy lot w trybie "loiter". Gdy przełączam na ten tryb i daje throttle na 50% to dron dziwnie podskakuje tak jakby barometr nie działał. Drugą rzeczą jest to że nie trzyma pozycji, to znaczy lata sobie powolutku w którą stronę chce(myśle że gdybym go nie korygował to by latał sobie w promieniu kilkunastu metrów).
Nie wiem czy to zależy od kompasu czy GPS'a. Robiłem kalibrację ze wskazówkami z jednego z tematów na naszym forum, ale niestety nic to nie zmienia.
Jestem już naprawdę zdesperowany bo jak widzę na YouTubeie jak drony na tym samym setupie latają to mi sie odechciewa latać .
Czy jest mi ktoś w stanie pomóc?
Byłbym niezmiernie wdzięczny.
Sprzęt:
Rama tarotf450
Silniki Emax 2213
ESC SimonK 30A
APM 2.6
GPS NEO-7
Bateria 4s 5200mah
(Gimbal i vtx)
Pozdrawiam!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój zestaw:
-ArduPilot 2.6
-Rama Tarot f450
-Emax MT2213-935KV
-ESC SimonK 30A
-FlySky FS-i6
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: F450 APM i gps- problem z równym lataniem

Post autor: Poli25 »

podskakiwanie góra dól to wina barometru. Włącz filtrowanie baro na 20Hz. Jeśli chodzi o nie trzymanie pozycji to czy nie zatacza kręgów?. Sprawdź też w logach jaki masz HDOP i ile satelit łapie twój GPS
antoniusz200
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 lut 2016, 18:52
Lokalizacja: Poznań

Re: F450 APM i gps- problem z równym lataniem

Post autor: antoniusz200 »

Co do nie trzymanie pozycji to nie, nie zatacza kręgów. Po prostu się przesuwa w losową stronę tak jakby po prostu chciał wrócić na miejsce. I tak w kółko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój zestaw:
-ArduPilot 2.6
-Rama Tarot f450
-Emax MT2213-935KV
-ESC SimonK 30A
-FlySky FS-i6
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: F450 APM i gps- problem z równym lataniem

Post autor: Poli25 »

jeśli chodzi o zmianę pozycji winą może być GPS mało satelit lub coś się posypało z oprogramowaniem. Mój kiedyś obracał się wokół własnej osi i tez był problem z utrzymaniem w jednym miejscu okazało się że po wgraniu wszystkiego od nowa wszystko jak ręką odjął.

Na początek sprawdź logi porównaj wysokości barometru z GPS, sprawdź przy okazji inne rzeczy jak wibracje THR MID porób prądu spadek napięcia na zasilaniu APM-a.
ODPOWIEDZ