Sterowanie dronem z telemetrii

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sterowanie dronem z telemetrii

Post autor: mocart »

Nie umiem tego powiedzieć czy projekt sie rozwija. utknąłem na obsłudze wirtualnych joysticków. Kopter lata wyśmienicie na joysticku (FS-i6s - w joystick mode) ale z ekranowymi manipulatorami mam problem. Developerzy qground control po pytaniach zwalają sprawę na firmware team i odwrotnie. Tak tytułem update tematu dla zainteresowanych ostatnio udało mi się fajnie zoptymalizować bitrate dla obrazu. Połącznie LTE się nie rwie i obraz moim zdaniem też jest w porządku. Zaleta ... jakoś jest niezależna od odległości wiec jak kogoś interesuje jak to wygląda oczami pilota na tablecie 7' to wrzuciłem krótki sample z dzisiejszej próby.
Przy okazji mam nową ramę TBS/Reptile i 20 minut lotu na silnikach DJI 2312E/4S z czego bardzo się cieszę bo myślałem że tego nie osiągnę tego na clonie TBSa.

Awatar użytkownika
aidan
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2011, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sterowanie dronem z telemetrii

Post autor: aidan »

Cześć,
Bardzo zaciekawiłeś mnie tym tematem.
Mam pytanie, czy próbowałeś zamiast LTE połączenia tylko poprzez WiFi ?
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sterowanie dronem z telemetrii

Post autor: mocart »

Hej, nie miałem za bardzo czasu w sierpniu tu zaglądać stad opóźnienie w odpowiedzi. Tak, cały czas staram się równolegle do LTE ustawić sobie datalinka podobnego jaki ma parrot i w sumie DJI w ostatnich modelach. Już na kilku wątkach, w tym forum o tym gadaliśmy. Soft może być ten sam i w sumie będzie działać, problemem jest zasięg Wi-Fi.
Wskocz sobie i poczytaj wątek o parrocie na tym forum ponieważ wielu ludzi tam wykorzystuje wi-fi do nawigacji, nawet z dobrym skutkiem. Ja po przejrzeniu tego watku zdecydowalem się na zakup routera xiaomi nano powoli i zbieram się do jego modyfikacji. Na stockowych antenach zasieg niestety to 300-350 metrów wiec straszna kicha. W przypadku raspberry mozna zrobić dwie modyfikacje, jedna na antenach routera, druga na wyprowadzeniu anteny z płyty głównej. Myslę, że nawet tych modyfikacjach już powinno się otrzymać mini. z 1,5 kum. Ludzie na parrotach na takich przenośnych routerach latają do 5 km wiec wydaje mi się, ze spokojnie jest to też do osiągniecia w takich konstrukcjach z RPI/pixhawk.
Teraz niestety męczę się nad rozbudową mojego LTE, chciałbym puścić sygnał przez protoków ipv6 żeby nie zależec od ciezkich do dostania na rynku publicznych adresów IP4. Jak troszkę to ogarnę to na 100% znowu pomyślę o Wi-fi mocniej. Jak zmienię anteny na tym Xaomi to zarzuce filmik z zasięgiem.
p. wątek z parrotem: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=73&t=37070
ODPOWIEDZ