Włączanie Pixhawka

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bcieslar
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 30 mar 2017, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Włączanie Pixhawka

Post autor: bcieslar »

pierwszy raz włączam pixhawka. Słyszałem, że podczas podłączania go do komputera najpierw trzeba go włączyć do prądu a później do komputera. Czy to prawda i czy kolejność ma znaczenie?
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Włączanie Pixhawka

Post autor: Lech55 »

Jeżeli 2.4.8 to obojętnie ponieważ szyna 5V jest zasilana przez diody z obydwu źródeł.
bcieslar
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 30 mar 2017, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Włączanie Pixhawka

Post autor: bcieslar »

ale ja mam 2.4.6 :-?
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Włączanie Pixhawka

Post autor: mocart »

Ja mam klona wersji 2.4.6 i odpaliłem na początku tylko przez USB.
Od niedawna mam dopiero Power odule wiec chyba możesz sobie go odpalić bez problemu byle byś pamiętał o włożeniu karty pamięci :)
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: Włączanie Pixhawka

Post autor: Speedaco »

mocart pisze:Ja mam klona wersji 2.4.6 i odpaliłem na początku tylko przez USB.
Od niedawna mam dopiero Power odule wiec chyba możesz sobie go odpalić bez problemu byle byś pamiętał o włożeniu karty pamięci :)
Można spytać - co ma karta pamięci do odpalenia przez Powermoduł?? Mam klona 2.4.8 I przy okazji spytam... Chciałbym podejrzeć w MissionPlanner to i owo, ale mam już wpiętego pixa do łódki i zasilonego z Powermodułu. Czy dodatkowo mogę dopiąć się z kablem USB jeszcze ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 kwie 2017, 14:12 przez Speedaco, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Włączanie Pixhawka

Post autor: mocart »

Nic. Jest podrzebna do odpalenia go zarowno z power module jak i z usb podpietego do kompa. Napisalem to bo ja o tym zapomnialem na poczatku. Jak wlaczylem go po usb na poczatku to nie aktualizowal mi sie mimo ze wystartowal.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: Włączanie Pixhawka

Post autor: Speedaco »

To jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że uruchomiłem pixa najpierw z USB a potem poprzez powermoduł bez karty w slocie i w jednym i w drugim przypadku? Co masz na myśli pisząc - "nie aktualizował mi się" ? Chodzi Ci o aktualizację MissionPlannera czy coś innego? Moje pytanie doprecyzuję. Czy można jednocześnie zasilać pixa z PM i USB ??
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Włączanie Pixhawka

Post autor: mocart »

Masz na pamięci flash soft ardupilota niezbędny do działania pixhawka dlatego ci się bootuje. Możesz go zawsze aktualizować do wersji aktualnie dostępnej ale musisz mieć wtedy kartę sd.
Mission planner to soft na kompie i jego aktualizujesz niezależnie od aktualizacji firmware. poczytaj sobie wątek czarna hexa na forum bo tam znajdziesz wiele informacji o tym.
co do zasilania z 2 źródeł - to po co ci cos takiego ? wystarczy Ci power module
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: Włączanie Pixhawka

Post autor: Speedaco »

mocart pisze:co do zasilania z 2 źródeł - to po co ci cos takiego ? wystarczy Ci power module
Nie rozumiemy się chyba. Ja wiem, że do zasilania pixa w łódce wystarczy mi powermoduł - tylko chyba nie doczytałeś, że chciałbym będący w łódce pix - podłączyć po kabelku USB do komputera żeby sobie podejrzeć i zmienić pewne ustawienia. Kapiczi? Stąd moje pytanie czy mogę zasilić go i z PM i USB jednocześnie, bez obawy że uszkodzę pixa.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Włączanie Pixhawka

Post autor: Lech55 »

Speedaco pisze: Stąd moje pytanie czy mogę zasilić go i z PM i USB jednocześnie, bez obawy że uszkodzę pixa.
Oczywiście możesz, jak pisałem wyżej, będzie pobierał prąd ze źródła, które ma wyższe napięcie.
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: Włączanie Pixhawka

Post autor: Speedaco »

Dzięki! Wolę spytać dwa razy niż spieprzyć ;-)
przybora
Posty: 33
Rejestracja: środa 09 mar 2016, 16:37
Lokalizacja: Polska Mazury

Re: Włączanie Pixhawka

Post autor: przybora »

Bez karty pamieci nie zagra melodyjki tylko zapali czerwona diode i zabuczy. Poza tym nie zapisze logow. Mimo braku karty mozna nim latac. Co do zasilania podaje mu z PM oraz z ubec i podpinam usb nic sie nie dzieje. Posiadam 2.4.8 od friendow.
_____________________________________________________________________
"Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć." -M.Maliński
ODPOWIEDZ