Apm 2.6 tryb althold dron odlatuje 30m do gory

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mz_yoko
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 03:38
Lokalizacja: Osielec

Apm 2.6 tryb althold dron odlatuje 30m do gory

Post autor: mz_yoko »

Witam. Posiadam drona f450 na sterowniku apm 2.6, esc simonk 30a, i jest taka sprawa ze w trybie recznym dobrze lata a jak wlacze tryb althold to momentalnie leci w gore na ok 30m i tam jiz wylaczam ten tryb na manual i sciagam go na ziemie. Moze ktos mial taki przypadek albo ktos wie co robie zle. Bo teoretycznie gdzie wlacze ten tryb to powinien zawisnac na danej wysokosci? Dobrze mysle? Uzywam programu mision planner. Jestem pocztkujacym w temacie dronow.
Awatar użytkownika
arni313
Posty: 141
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:16

Re: Apm 2.6 tryb althold dron odlatuje 30m do gory

Post autor: arni313 »

Może masz przełącznik z miksowany np z rth i wybija ci go w górę ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
KROOKOO
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Apm 2.6 tryb althold dron odlatuje 30m do gory

Post autor: KROOKOO »

AltHold korzysta z barometru w APMie. Leci do góry, bo barometr prawdopodobnie ma złe odczyty (logów nie wrzuciłeś). Podstawową rzeczą jest upewnienie się, czy jest gąbka na barometrze i wrzucenie logów.
mz_yoko
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 03:38
Lokalizacja: Osielec

Re: Apm 2.6 tryb althold dron odlatuje 30m do gory

Post autor: mz_yoko »

Witam. Jak sprawdzam w mission planerze to mam dobrze te tryby, uzywam przelacznika 3 pozycyjnego i na 1. Mam stabilize na 2. Aldhold a 3. Loiter i ladnie mi sie przelanczaja, chyba ze jest jeszcze jakias inna opcja o ktorej nie wiem. A gabke zobacze czy mam na barometrze jak nie to zaloze tylko czekam na podstawke antywibracyjna. A logi to wrzuce i moze rozwiarzemy problem
Dzieki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Apm 2.6 tryb althold dron odlatuje 30m do gory

Post autor: Poli25 »

Latając bez podstawki antywibracyjnej sporo ryzykujesz. Mój dron kiedyś nieoczekiwanie skręcił w lewo i przywalił w słup, uszkodzenia były spore. Jeśli chodzi o tryb althold sprawdź czy w aparaturze nie masz włączonych mikserów na danym kanale. Nawet bez gąbki nie powinien iść do góry, sprawdź w MP czy na pewno przechodzi w tryb Loiter, może włączasz właśnie tryb RTL.
ODPOWIEDZ