PIXHAWK + ZENMUSE

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pabloqe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 21 mar 2017, 16:50

PIXHAWK + ZENMUSE

Post autor: pabloqe »

Witam!

Czy instalował ktoś już Zenmuse z-15 do PX'a ?
Właśnie jestem w trakcie montowania i potrzebuje pomocy :)
Z góry dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: PIXHAWK + ZENMUSE

Post autor: Adrián »

Czego nie rozumiesz?
pabloqe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 21 mar 2017, 16:50

Re: PIXHAWK + ZENMUSE

Post autor: pabloqe »

Jak go podpiąć żeby działał, może źle napisałem, że do pxa, ale jakim kabelkiem go podpiąć do odbiornika rc?
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: PIXHAWK + ZENMUSE

Post autor: Piotrowy »

pabloqe pisze:Jak go podpiąć żeby działał, może źle napisałem, że do pxa, ale jakim kabelkiem go podpiąć do odbiornika rc?
Najlepiej trzykolorowym: czarny - masa, czerwony +5V i sygnał - żółty :-)
Takiej odpowiedzi oczekiwałeś :roll: W instrukcji gimbala, chyba masz coś napisane. Pytaj o konkretny problem, zamieść zdjęcia itp. chętnie ci pomożemy. Póki co nie bardzo wiadomo o co ci chodzi :-/
pabloqe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 21 mar 2017, 16:50

Re: PIXHAWK + ZENMUSE

Post autor: pabloqe »

Dzięki za odpowiedź ;)
No może nie do końca mi o to chodziło, ale już wyjaśniam.

Mam PixHawka, aparatura FlySky fs i-10 z takim odbiornikiem: Odbiornik FlySky FS-iA10B 10CH 2.4GHz PPM iBus

Zakupiłem niedawno Zenmuse z-15 gh4. Mam instrukcję w pdf-ie, ale nie do końca potrafię z niej czytać.

Nie mogłem znaleźć lub nie umiem dobrze szukać, jak ten gimbal podpiąć, aby zaprogramować go pod tą aparaturę.
Nie chodzi mi o obraz do FPV z gimbala bo do tego mam osobną kamerę, ale o sterowanie nim z aparatury.

Z góry dzięki
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: PIXHAWK + ZENMUSE

Post autor: Piotrowy »

pabloqe pisze:Dzięki za odpowiedź ;)
No może nie do końca mi o to chodziło, ale już wyjaśniam.

Mam PixHawka, aparatura FlySky fs i-10 z takim odbiornikiem: Odbiornik FlySky FS-iA10B 10CH 2.4GHz PPM iBus

Zakupiłem niedawno Zenmuse z-15 gh4. Mam instrukcję w pdf-ie, ale nie do końca potrafię z niej czytać.

Nie mogłem znaleźć lub nie umiem dobrze szukać, jak ten gimbal podpiąć, aby zaprogramować go pod tą aparaturę.
Nie chodzi mi o obraz do FPV z gimbala bo do tego mam osobną kamerę, ale o sterowanie nim z aparatury.

Z góry dzięki
Pozdrawiam
Paweł
Bez instrukcji nie wskaże ci, które kable służą do sterowania osiami gimbala. Jeżeli je zidentyfikujesz najprościej będzie podłączyć pod wolne kanały bezpośrednio do odbiornika RC. Przy trzech osiach będzie po jednym kabelku sterującym na oś, plus wspólna masa i powinno reagować na potencjometry w aparaturze.
Zasilanie gimbala oczywiście oddzielnym kablem z baterii, lub przez stabilizator.
Do uruchomienia nie potrzebujesz nawet sterownika PIXa. Gimbal działa niezależnie.
pabloqe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 21 mar 2017, 16:50

Re: PIXHAWK + ZENMUSE

Post autor: pabloqe »

Wielkie dzięki :)
W takim razie muszę zakupić drugi odbiornik, ponieważ w tym co już jest zamontowany na 10 kanałów 8 jest zajętych.

A jak wygląda kwestia, gdybym chciał podpiąć sterowanie migawką z aparatu? Wtedy też podpinam do odbiornika na osobny kanał i ustawiam na aparaturze?
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: PIXHAWK + ZENMUSE

Post autor: Piotrowy »

pabloqe pisze:W takim razie muszę zakupić drugi odbiornik, ponieważ w tym co już jest zamontowany na 10 kanałów 8 jest zajętych.
Możesz sobie odpuścić sterowanie osią Roll, czyli pochylanie kamery na boki, a nawet Yaw (no chyba, że masz podnoszone golenie :roll:) Ostatecznie potrzebujesz 1, góra 2 kanały do obsługi gimbala.
A wyzwalanie migawki w aparacie, to już zupełnie inny temat :-P . Tak, potrzebny oddzielny kanał :-)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: PIXHAWK + ZENMUSE

Post autor: matulekpl »

A zenmuse nie współpracuje tylko z kontrolerami DJI??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PIXHAWK + ZENMUSE

Post autor: PiotrSz »

matulekpl pisze:A zenmuse nie współpracuje tylko z kontrolerami DJI??
No nie, chyba ;-) Poczytaj sobie o Z-15 :-)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: PIXHAWK + ZENMUSE

Post autor: matulekpl »

A sorrencjusz. Wychodzi na to, że tylko 4 wolne kanały poczebuje;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Dawid.91
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 09 lut 2017, 17:47
Lokalizacja: Polska

Re: PIXHAWK + ZENMUSE

Post autor: Dawid.91 »

Piotrowy pisze:
pabloqe pisze:W takim razie muszę zakupić drugi odbiornik, ponieważ w tym co już jest zamontowany na 10 kanałów 8 jest zajętych.
Możesz sobie odpuścić sterowanie osią Roll, czyli pochylanie kamery na boki, a nawet Yaw (no chyba, że masz podnoszone golenie :roll:) Ostatecznie potrzebujesz 1, góra 2 kanały do obsługi gimbala.
A wyzwalanie migawki w aparacie, to już zupełnie inny temat :-P . Tak, potrzebny oddzielny kanał :-)
Witam
Czyli wystarczy wyprowadzić po 3 kable z z kontrolera osi Pitch i Yaw i wpiąć je do do 2 kanałów odbiornika RC, ustawić aparaturę i wszystko ?
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (142.17 KiB) Przejrzano 4818 razy
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: PIXHAWK + ZENMUSE

Post autor: Piotrowy »

Dawid.91 pisze:Czyli wystarczy wyprowadzić po 3 kable z z kontrolera osi Pitch i Yaw i wpiąć je do do 2 kanałów odbiornika RC, ustawić aparaturę i wszystko ?
Masz wszystko ładnie rozrysowane, może nawet bez dodatkowej masy się obejdzie, bo ona już jest podłączona.
ODPOWIEDZ