Poprawne ustawienie Trothle na mikserze 9XRp dla X8R Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Poprawne ustawienie Trothle na mikserze 9XRp dla X8R Pixhawk

Post autor: scorpion10 »

Jak poprawnie ustawić na mikserze lub w innym miejscu, tego radyjka Turnigy 9XR pro Drążek GAZu. Chodzi by silniki nie wyłączały się w przypadkowym położeniu drążka na pozycji zero.(minimum) Obecnie mam dorzucony na mikserze przelącznik który rozbraja silniki i tym samym podnosi minimalne położenie Drążka wyżej. Narazie zestaw nie zamontowany jeszcze na Dronie, tylko test biurkowy. Nie wiem czy to prawidłowa konfiguracja, czy zastosować jakiś inny pomysł. Ktoś powie może jak ma to u siebie rozwiązane, albo może np. ktoś ma dopracowane ustawienia OpenTX pod taki zestaw X8R, Pixhawk 2.4.8, ESC-E300, DJI 2212/920 Hexa i mógłby się podzielić backupem Softu na RC ? Do tej pory uzywalem radyjka DJI gdzie przepustnica Gazu zatrzaskiwana jest w pozycji "0" i nie wraca na położenie środkowe. jest to dosć dobre zabezpieczenie przed przypadkowym DISARMem, takiej fizycznej opcji w 9XRpro nie ma wiec trzeba to w inny sposób rozwiązać, by nie było to uciążliwe a jednocześnie proste.
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poprawne ustawienie Trothle na mikserze 9XRp dla X8R Pix

Post autor: analogowy »

Przepustnica w Twoim radiu wraca do pozycji środkowej ? W jakim mode masz radio ? 1 czy 2 ? Po której stronie masz przepustnicę ?
Poczytaj ten opis: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=60&t=3 ... ja+pixhawk
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Poprawne ustawienie Trothle na mikserze 9XRp dla X8R Pix

Post autor: scorpion10 »

Dobrze przeczytaj , to co napisałem i ze zrozumieniem :-) . Przepustnica standardowo wraca do pozycji środkowej w RC DJI NDJ6 czy teraz juz załapałeś ? :) Opis który zlinkowałeś, widziałem już wcześniej, i w dużym stopniu pomaga w zrozumieniu ustawień mixera i nie tylko, ale sposobów może być , a nawet napewno jest więcej i dlatego chciałbym sprowokować kogoś :-) ..... do opisania swojego, innego być może lepszego rozwiązania
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Poprawne ustawienie Trothle na mikserze 9XRp dla X8R Pix

Post autor: maxiiii »

scorpion10 pisze:jest to dosć dobre zabezpieczenie przed przypadkowym DISARMem
Pix to nie Naza i nie ma możliwości przypadkowego rozbrojenia silników w locie.
scorpion10 pisze:Chodzi by silniki nie wyłączały się w przypadkowym położeniu drążka na pozycji zero.
Czeka cię lektura instrukcji a potem będzie już łatwo i sam zobaczysz jakie głupotki piszesz:))

Do latania pixą wystarczy zwykła aparatura bez żadnych mikserów, ęxpo czy DR. Wszystko to robi pix.
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poprawne ustawienie Trothle na mikserze 9XRp dla X8R Pix

Post autor: analogowy »

Sorry ale tak to jest jak czyjaś cała wiedza w temacie to rozwiązania DJI.
Tak ciężko skorzystać z googla ?
http://ardupilot.org/copter/docs/arming_the_motors.html
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Poprawne ustawienie Trothle na mikserze 9XRp dla X8R Pix

Post autor: scorpion10 »

Czyli według tego co piszesz, to cokolwiek ustawie na RC Mix, to Pixhawk i tak ma to gdzieś, i zrobi swoje ? Domyślam się że pix z odczytu GPS, żyro itp. itd wie że jest w trakcie lotu i nie pozwoli zapewne disarmowac silników tylko czy jest to w 100% pewne, że żadne błędne ustawienia RC nie wpłyną jednak na jakiś wymuszony Disarming ? Nie latałem jeszcze na PIX więc mam trochę wątpliwości i pytań. Czytam i szukam info ale nie wszystko jest jasno opisane więc wole dopytać w szczegółach tych co już znają PIX-a dobrze. na razie Mój pix przechodzi testy biurkowe :-) zanim trafi na Hexe gdzie na razie jest NAZA.
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poprawne ustawienie Trothle na mikserze 9XRp dla X8R Pix

Post autor: analogowy »

Skonfigurowałem swojego pierwszego Pixa wg. instrukcji której link podesłałem Ci na początku i wierz mi zadziałało od przysłowiowego kopa.
Późniejsza, "zaawansowana" zabawa z Pixem to już według informacji ze strony http://ardupilot.org
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Poprawne ustawienie Trothle na mikserze 9XRp dla X8R Pix

Post autor: scorpion10 »

Mam jeszcze takie drobne pytanie. czy Logi na wewnętrzną pamieć Pixa trafiają dopiero po uzbrojeniu silników ?? Bez uzbrojenia, nic nie trafia do logów i nie ma szans by to zmienić gdzies w ustawieniach by od razu zapisywał po podłączeniu zasilania ?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Poprawne ustawienie Trothle na mikserze 9XRp dla X8R Pix

Post autor: maxiiii »

To zależy od bitmasklog.
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Poprawne ustawienie Trothle na mikserze 9XRp dla X8R Pix

Post autor: scorpion10 »

Jak to jest z tym Kompasem wewnętrznym PiXH 2.4.8 używać tylko Zewnętrzny , czy też obu ? Jak jest bezpieczniej ?
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poprawne ustawienie Trothle na mikserze 9XRp dla X8R Pix

Post autor: analogowy »

używać obu, Pix w pierwszej kolejności korzysta z zewnętrznego.
ODPOWIEDZ