Pierwszy S500 APM 2.8 prośba o sprawdzenie konfiguracji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Mariann
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:38
Lokalizacja: Mokotów

Pierwszy S500 APM 2.8 prośba o sprawdzenie konfiguracji

Post autor: Mariann »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników, pilotów, konstruktorów i oblatywaczy. Pozdrawiam również administratora, po jednej dobie od rejestracji wylądował i zostałem członkiem tej grupy. Ciekawe czym lata i na jakiej baterii :)
Zanim zarejestrowałem się na tym forum wiele dni i nocy spędziłem czytając jako gość... Z racji tego iż od roku posiadam zabawkę Syma x5 pierwsze krety mam już za sobą. No ale do rzeczy bo po coś założyłem ten nowy temat... chciałbym aby ktoś sprawdził projekt (moje wypociny) aby nie było nieprzyjemnych niespodzianek w stylu KUR...a coś się chyba pali.

Z elektroniki jestem prawie gamoń :) im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Głównie nie jestem pewien dystrybucji napięcia do OSD i telemetrii, no i ta zworka w APM-ie, wyjąć czy zostawić?.
Będę niezmiernie wdzięczny za waszą pomoc, wasze sugestie i rady.

Obrazek

Większość gratów już posiadam reszta leci lub płynie od chińczyka. Więc mam trochę czasu aby wszystko zaplanować/poprawić/dokupić.
Waga całości bez aparatu po moich wyliczeniach wychodzi ok 1358g, trochę sporo :( a w planach jest jeszcze gimbal.
Musze jeszcze kupić akumulator i ładowarkę, myślałem o 4S 5000 25C-30C, tylko jakiej marki, co polecacie kupić i gdzie.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Pierwszy S500 APM 2.8 prośba o sprawdzenie konfiguracji

Post autor: Poli25 »

Jeśli chodzi o MinimoSD to zasilanie zawsze biorę z APM-a. Do Minim OSD zapiasz tylko "+" "_" "TX", sygnału "RX" nie podłączasz.
Reszta wygląda dobrze.
Mariann
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:38
Lokalizacja: Mokotów

Re: Pierwszy S500 APM 2.8 prośba o sprawdzenie konfiguracji

Post autor: Mariann »

Dziękuje kolego za odpowiedz :) biorę lutownice i przerabiam kabelki.
Brakuje mi jeszcze transmitera FPV, odbiornika OTG-FPV, aparatury i płytki zasilającej do kompletu, utknęło gdzieś na poczcie:(

Czy jest sens konfigurować OSD czy lepiej poczekać na transmiter i odbiornik?

EDIT - scalenie

Witam ponownie i proszę ponownie o pomoc, wszystko szło pięknie dron złożony, konfiguracja w MP przebiegła gładko, niby wszystko powinno działać, ale do rzeczy.

Po uzbrojeniu silniki stoją w miejscu po minimalnej zmianie drążka do góry działają na 100%, czyli mam 0 lub 100% mocy przy dwu milimetrowym wychyleniu w górę.
konfigurowałem kilka razy ECS-y i silniki przy konfiguracji działają w pełnym zakresie startują równo.

Drugi problem to chyba zawieszający się APM. Podpinam kabelek USB do drona, odpalam MP, nawiązuje połączenie, na ekranie wszystko stoi wyświetla tylko >>Initialising APM<<, zero danych. Zdarza się to bardzo często. Do APM-a podpięty tylko GPS ale bez niego jest podobnie. Czasami załapie za dziesiątym razem i wszystko jest OK.

Na filmiku wszystko widać.
https://youtu.be/2iiitxJnxVY

Zaczeło wszystko działać :) wgrałem samolot potem progam na drona i działa. Wreszczie polatam.
ODPOWIEDZ