Eleres i pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

drFeelGood
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2016, 20:36
Lokalizacja: Toruń

Eleres i pixhawk

Post autor: drFeelGood »

Witam, tematem interesuję się od niedawna i jestem na etapie składania pierwszej 450-ki. Dotychczas wszystkie informacje udało mi się znaleźć na forum, ale teraz jestem w kropce. Jak połączyć odbiornik eleresa z pixhawkiem? Czytałem wątek eleresa na forum i trochę innych źródeł i mam mętlik. Czy elkę wpinam bezpośrednio do px, czy jak gdzieś widziałem potrzebny jest jakiś dekoder ppm czy coś takiego? Wyjaśnijcie laikowi proszę. :-)
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Eleres i pixhawk

Post autor: szaman89 »

drFellGood
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:13
Lokalizacja: Toruń

Re: Eleres i pixhawk

Post autor: drFellGood »

Dzięki za szybką reakcję, udało mi się rozszyfrować tyle:
Obrazek
Podpowiesz resztę? Poproszę.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Eleres i pixhawk

Post autor: szaman89 »

Przede wszystkim to musisz zacząć czytać wątki o podzespołach, które posiadasz do swojego latadła. I nie jest to złośliwość a najlepsza rada dla Ciebie.
Sygnał z eleresa musi iść do sygnału na pixie a nie wiem czemu chcesz podpiąć go do masy. Do RSSI musisz dodać jeszcze kondensator ale o tym doczytasz w wątku o eleresie.
drFellGood
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:13
Lokalizacja: Toruń

Re: Eleres i pixhawk

Post autor: drFellGood »

Rysunek, który zamieściłem odnosi się do zdjęcia, które mi podesłałeś. I jeśli się nie mylę to układ pinów jest odwrotny czyli w pixhawku sygnał u góry w eleresie na dole. Biorąc to pod uwagę połączyłem masę z masą i sygnał z sygnałem. Popraw mnie jeśli źle to rozumiem.
I słowo wyjaśnienia, bo mam wyrzuty, że zadałem pytanie. Czytam forum i różne inne materiały w necie od kilku miesięcy. Cierpliwie i konsekwentnie zbieram informacje co pomaga mi w składaniu swojej pierwszej konfiguracji. Nie zadaję pytań wynikających z lenistwa. Czasami jednak w początkowej fazie zainteresowania tematem trudno przebrnąć ze zrozumieniem przez kilkaset stron forum np.: o eleresie czy pixhawku. Tym bardziej doceniam pomoc kolegów na forum wiem, że bez nie ruszyłbym tematu w ogóle. Mam wiele zainteresowań i wielokrotnie w różnych tematach przechodziłem mozolnie okres "wieku dziecięcego" i zawsze odczuwałem deficyt informacji skierowanych do początkujących w danym temacie. Może warto byłoby zrobić na forum tematyczne FAQ, które ułatwiłoby wejście w temat nowym zapaleńcom (nie leniwcom ze słomianym zapałem) i zebrało w jednym miejscu wiele bezcennych informacji, które są porozrzucane po tym forum. To taka moja refleksja, nieagresywnie.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Eleres i pixhawk

Post autor: szaman89 »

To powinno załatwić sprawę:
Obrazek

Pokićkałeś całkowicie moje połączenie i narysowany schemat. Sygnał w eleresie jest na górnej lini pinów a w pixie na dolnej. Porównaj sobie swój i mój schemat i wszystko będziesz wiedział.
drFeelGood
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2016, 20:36
Lokalizacja: Toruń

Re: Eleres i pixhawk

Post autor: drFeelGood »

Dzięki za pomoc :-)
ODPOWIEDZ