Amp 2.8 kalibracja kompasu - problem

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mr_egon
Posty: 33
Rejestracja: środa 01 lut 2017, 22:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Amp 2.8 kalibracja kompasu - problem

Post autor: mr_egon »

pawelsky ślicznie dziękuję za pomoc. kable w GPS były OK. Po zastosowaniu się do instrukcji (zalutowane MUX_SCL i MUX_SDA) kompas zaczął działaś dało się go skalibrować i całkiem dobrze pokazuje w mieszkaniu. GPS także łapie fix w mieszkaniu.
ok.jpg
ok.jpg (727.73 KiB) Przejrzano 3028 razy
Po zalutowaniu sprawdziłem miernikiem połączenie pinów gniazda I2C i pinów gniazda pod GPS - są zmostkowane. kompas teraz działa także podpięty pod gniazdo pod GPS.
Mam pytanko ponieważ do budowanego drona mam moduł telemetrii, gimbala 3D, może w przyszłości będę chciał obraz przesłać. Czy to gniazdo I2c nie będzie do czegoś potrzebne?. Bo rozumiem, że teraz to gniazdo zajmowane jest przez kompas (poprzez to zmostkowanie) mimo że fizycznie kompas jest podpięty w gniazdo pod GPS

jeszcze raz ukłony dla pawelsky
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Amp 2.8 kalibracja kompasu - problem

Post autor: pawelsky »

mr_egon pisze:Po zalutowaniu sprawdziłem miernikiem połączenie pinów gniazda I2C i pinów gniazda pod GPS - są zmostkowane. kompas teraz działa także podpięty pod gniazdo pod GPS.
To akurat dziwne, bo zlacze I2C pod gniazdem GPS powinno dzialac niezaleznie od stanu solderpadow. Moze miales gdzies jakies zwarcie ktore nieswiadomie usunales przelutowujac solderpady.
veilen
Posty: 3
Rejestracja: sobota 11 mar 2017, 12:32

Re: Amp 2.8 kalibracja kompasu - problem

Post autor: veilen »

Dla wszystkich zmagających się z kompasem w APM 2.8 poradnik https://www.youtube.com/watch?v=dhjNzeNV9Ss&t=1381s
ODPOWIEDZ