Dropix v1 - dziwne PIDy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
BloodyLordV
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 21:35
Lokalizacja: Gdynia

Dropix v1 - dziwne PIDy

Post autor: BloodyLordV »

Witam, mam 2 problemy. Dropix v1, arducopter 3.4, platforma to octocopter 1400 mm od silnika do silnika, regle stary t-motor 35A, silniki emax 4114 340 kv, zasilanie oczywiście 6s, śmigła apc 16 cali.

PIDowanie odbywa się oczywiście w trybie acro.

Pierwszym problemem są małe drgania. Małe, szybkie, wyglądające jak typowe za duże D. Występują w obu osiach. Ciekawą częścią jest to, ze w pitch i roll z D zszedłem do 0,005 i drgania ciągle występują (maszyna zrobiła się też bardzo niestabilna co świadczy, ze D jest za niskie).

Drugim problemem jest blokowanie się maksymalnych wartości PIDów w extanded tuning. Co dziwne, mogłem ustawić PIDy w P na ponad 100 i nagle przy jednym refreshu obie wartości zredukowały się do 100 i już podnieść nie chciały. Łącze się radiomodemem, komputer na którym stoi mission planner jest oparty o windowsa 10.'

Ktoś ma jakieś pomysły?
Yuneec Typhoon Q500 4K
Nox3 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=38631
Youbi XV130 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=39039
ST10+
Spektrum dx6i
--------------------------
Nieuleczalnie uzależniony od latania.
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dropix v1 - dziwne PIDy

Post autor: MacPiston »

Te szybkie drgania to za wysokie P, a nie D. Może autotune?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Dropix v1 - dziwne PIDy

Post autor: kuczy »

Obrazek

Tu masz nazwy parametrów które przechowują wartości PID.
Niestety wiele razy się zdarza, że Mission Planner blokuje zmianę w zakładce Advanced Tuning - trzeba zmienić np w FullParameterTree.
Niezapamiętywanie ustawionych parametrów to inna sprawa - dla pewności lepiej kilka razy nacisnąć Write params.

Pytanie dodatkowe - zmieniasz PIDy potencjometrem czy ręcznie ? - bo to też ma wpływ na zapamiętywanie a raczej jego brak.



ps = obejrzyj sobie przy okazji kolumnę "Options" na obrazku jaki dałem - tam masz podane zakresy (MIN-MAX) dla każdego parametru - to tak, żeby nie ustawiać nierealnych wartości.
ODPOWIEDZ