[ Apm 2.8 ] czy ten fc zwariował ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

[ Apm 2.8 ] czy ten fc zwariował ?

Post autor: crybaby »

Witam , kolega mi przyniósł quadro do konfiguracji i przyznam że pierwszy raz mam do czynienia z APM , otóż skalibrowałem radyjko poprawnie i fc wskoczył mi w jakiś dziwny tryb , przyznam że jeszcze czegoś takiego nie widziałem .

Po podłączeniu silniki mi dziwnie pikają , niewiem co to oznacza ? przy podłączonym i wyłączonym radyjku mam taki sam objaw

Oto filmik :

https://www.youtube.com/watch?v=9XQPDee ... e=youtu.be

może ktoś miał podobny objaw ?
CHciałem zresetować do ustawień fabrycznych ale kiedy klikam w terminal i daję połącz "pluje" mi straszną binarną sieczką :(
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ Apm 2.8 ] czy ten fc zwariował ?

Post autor: edixot »

Proszę, trzymaj smartfon poziomo jak nagrywasz filmik...
Wygląda na to, że ESC nie dostają impulsów z APM. Jak chcesz dokumentnie wyczyścić APM z ustawień, to podłącz go usb do komputera, ale nie klikaj "connect". Wtedy wgraj inne oprogramowanie, na przykład samolot, potem znów copter. Sieczka może wskazywać na złą predkość serial. Domyślnie powinno być 115200. Sprawdź też, czy komputer widzi go pod portem COM jako Arduino Mega 2560.
Spróbuj jeszcze uzbroić go, kiedy jest jednocześnie podłączony do komputera. Może pokaże jakiś pre-arm check, w rodzaju problemów z kompasem czy sygnałami RC.

Tu masz bardzo przyjaźnie opisany proces konfiguracji:
http://zrobsobiedrona.blogspot.com/2014 ... racja.html
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: [ Apm 2.8 ] czy ten fc zwariował ?

Post autor: maxiiii »

crybaby pisze:Po podłączeniu silniki mi dziwnie pikają , niewiem co to oznacza ?
edixot pisze:Wygląda na to, że ESC nie dostają impulsów z APM.
No i masz rację, ja widzę tylko jeden podłączony.
crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

Re: [ Apm 2.8 ] czy ten fc zwariował ?

Post autor: crybaby »

tak podłączyłem jeden aby dzieciaka nie obudzić :) a do testów wystarczy.

Problem już rozwiązałem ponowną kalibracją o ile mnie pamięć nie myli to pisało w oprogramowaniu że kalibracja silników ale wszyscy wiedzą że to nie o silniki chodzi , tylko o regulatory.


Kolega zadowolony , quadro lata jak marzenie wygrałem 4pak .
ODPOWIEDZ