Pixhack - upgrade z APM-a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Pixhack - upgrade z APM-a

Post autor: edixot »

Zdecydowałem się wreszcie na wymianę starego APM-a. Wybór wstępnie padł na Pixhawka, a dokładniej jego klona zwanego Pixhack. Na Banggood można go kupić już za 62,84$, więc praktycznie kosztuje tyle samo co klon Pixhawka, a wydaje się być nieco wygodniejszy, zwłaszcza w ciasnej ramie.

http://www.banggood.com/Pixhack-2_8_4-3 ... mds=search

To co mnie przekonuje:
1. Gniazda GPS, Telemetrii, OSD i inne wyprowadzono z boku, na osobnej płytce pod kątem prostym do płytki z procesorem
2. IMU jest zawieszone wewnątrz FC na silikonowych damperach
3. Pełna kompatybilność z softami Ardupilot
4. Cena bliska klonowi Pixhawka
5. Mniejsza obudowa

Tyle teorii. Ale jak wygląda to w praktyce? Szczególnie interesują mnie te kwestie:
1. Czy gniazda są kompatybilne w wtyczkami Pixhawka? Na Banggood twierdzą, że tak, ale lepiej się upewnić z pierwszej ręki.
2. Czy amortyzacja IMU sprawdza się w polu? O tym można przeczytać najróżniejsze opinie w Internecie…
3. Czy w Pixhacku natknął się ktoś na procesor z 1MB flash? Chodzi mi konkretnie o wersję 2.8.4
4. W wątku na rcgroups można przeczytać o problemach z zasilaniem. Czy to się komuś zdarzyło, a jeśli tak, to jak tego uniknąć? Zamierzam zasilać go przez gniazdo power module, ale z osobnej przetwornicy LM2596. Nie ufam tym małym step-downom. Może warto zastosować dodatkowy filtr LC albo diodę zenera?

Jakoś nie pojawił się na forum wątek o tym ciekawym skądinąd kontrolerze, a przy cenie prawie identycznej z klonem pixhawka ma kilka fajnych cech. Zacząłem czytać wątek na rcgroups, jestem już prawie w połowie, ale to 60 stron informacji, w dodatku o różnych wersjach i sporo offtopu.
Jeśli ktoś ma/używa/cokolwiek wie, będę wdzięczny za podzielenie się informacjami.
hadriel
Posty: 1
Rejestracja: sobota 10 cze 2017, 07:42

Re: Pixhack - upgrade z APM-a

Post autor: hadriel »

Witaj!
Czy zakupiłeś tego pixhacka? Jesli tak, to jak się sprawdza?
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pixhack - upgrade z APM-a

Post autor: edixot »

No zakupiłem.
Co do moich wątpliwości z poprzedniego posta to wtyczki są inne niż w oryginalnym pixhawku, takie jak w chińskich klonach APMa. Drgania wydają się być dobrze tłumione, przynajmniej ja nie miałem z nimi większych problemów. Pixhack przyklejony do ramy tylko na piankową taśmę dwustonną. Jak jest z tym 1mb flashem to nie wiem, ale jak dotąd wszystkie softy wgrywały się prawidłowo. Zasilam tak jak planowałem z LM2596 i napięcie jest ok, ale jak się chce zasilać serwa to potrzebna jest dioda zenera na wyjściach i dodatkowy kabel zasilający od strony wyjść.
Cały kopter lata ok, choć muszę jeszcze dojść do ładu z osią yaw. Ale to już kwestia pidów i równego ustawienia silników. FC jako takie całkiem wygodne w użyciu, ładnie się mieści pomiędzy płyty ramy.

Jak chcesz wiedzieć coś konkretnego to pisz.
ODPOWIEDZ