Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest środa 22 lis 2017, 02:36

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Ostatnio, zrobiłem sobie taki mały repeater'ek, żeby po pierwsze nie musieć się podłączać kablowo do telefonu/tabletu/komputera, a po drugie żeby mógł sobie zgrabnie siedzieć na trackerze i żeby kable nie przeszkadzały.
Z tego co widziałem w necie to gotowce chodzą w necie za około >100USD, tutaj nie liczyłem dokładnie, ale powinniśmy się zamknąć w 100-120zł :)

Moje wypociny z budowy tego ustrojstwa jeszcze się edytują, ale najważniejsze dwa filmiki już są.
Zaczynając od końca, jak to działa:

I przeskok na początek, czyli jak wykonać połączenie telemetrii z bluetooth'em, żeby wszystkie urządzenia działały razem, jak również z osobna:

W kolejnym filmiku przerobienie starego power banku na źródło energii dla naszego przekaźnika i przygotowanie ledów do wyprowadzenia na obudowę:

No i na koniec kwestia ustawienia obu składników naszego przekaźnika, tak żeby bezproblemowo ze sobą rozmawiały:

Lista elementów potrzebnych do modyfikacji:

1. Lutownica z precyzyjnym grotem
2. Zestaw telemetrii taniej chińskiej z aliexpress (chociaż podejrzewam że w przypadku innych zestawów mod będzie wyglądał baardzo podobnie).
3. Moduł Bluetooth HC-06
4. 1x przełącznik trójpozycyjny dwurzędowy
5. 2x przełącznik dwupozycyjny dwurzędowy
6. Power bank o interesującej nas pojemności i wymiarach (moje 4400mah starcza na około dobę ciągłej pracy zestawu).
7. Obudowa w której umieścimy nasz zestaw (w moim wypadku Z-76, ale jest tam straaaaaasznie ciasno)
8. Ledy 3,3V 2szt dla telemetrii, 1szt dla bluetootha i tyle ile trzeba dla power banku (w moim wypadku kolejne 5 ledów).
9. Sporo cienkich przewodów żeby to wszystko popająkować.

Mam nadzieję że komuś przyda się taki poradnik, bo urządzenie jest baaardzo wygodne i względnie proste w budowie:)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.