Problem z wgraniem firmware do APM 2.6

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Erill
Posty: 62
Rejestracja: środa 30 mar 2016, 17:39
Lokalizacja: Jaworzno

Problem z wgraniem firmware do APM 2.6

Post autor: Erill »

Witam.
Nabyłem drugiego już chińskiego APM'a 2.6 i nie jestem w stanie go ogarnąć.
Podczas wgrywania oprogramowania do niego w MP 1.3.39 wyskakuje taki błąd na etapie sprawdzania wersji platformy:
Obrazek
W wersji 1.3.41 sprawdza platformę (nie pyta czy to APM), zaczyna pobierać, później jest READING HEX i wyświetla błąd "comunication error - no connection".
Wgrany jest aktualnie soft pod quada i niby działa, ale potrzebuję hexę. Poza tym mami też taki problem, że gdy podepnę zewnętrzny GPS, poustawiam jak w pierwszym APM'ie, to reaguje na obrót GPSu tylko do momentu, gdy nie poruszę APM'em. Później już "kręci" wg sygnału z APM, a nie z GPSa.
Co jest nie tak z tym egzemplarzem?
Erill
Posty: 62
Rejestracja: środa 30 mar 2016, 17:39
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z wgraniem firmware do APM 2.6

Post autor: Erill »

Nikt nie wie co jest nie tak?
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Problem z wgraniem firmware do APM 2.6

Post autor: MacPiston »

Wybierz właściwy port COM, a nie AUTO - u mnie ono nie działa i trzeba wybrać ten właściwy ręcznie.
Erill
Posty: 62
Rejestracja: środa 30 mar 2016, 17:39
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z wgraniem firmware do APM 2.6

Post autor: Erill »

Mam wybrany właściwie. To nie jest pierwszy APM jakiego posiadam... Próbowałem w APM Planer i tam niby wgrało HEXE, tak pokazywało na sztucznym horyzoncie, ale po uruchomieniu MP znowu wykrywa go jako Quada. Nie rozumiem tego.
Sprawdziłem jeszcze w MP opcję zmiany szybkości portu na 9600. Wtedy pasek wgrywania HEX dochodzi dalej, ale przed końcem się zatrzymuje i znowu wywala ten sam błąd.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Problem z wgraniem firmware do APM 2.6

Post autor: maxiiii »

Erill pisze:Podczas wgrywania oprogramowania do niego w MP 1.3.39 wyskakuje taki błąd na etapie sprawdzania wersji platformy:
Masz uszkodzoną instalację MP. Tak zresztą jest napisane w komunikacie.
Wykasuj starą wersję i wgraj nową bez aktualizacji.
Erill
Posty: 62
Rejestracja: środa 30 mar 2016, 17:39
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z wgraniem firmware do APM 2.6

Post autor: Erill »

Więc na 1.3.41 przy wgrywaniu HEX zatrzymuje się na początku lub przy końcu paska i wywala komunikat o braku połączenia...
Do tego dochodzi fakt, że o ile oprogramowanie do quada działa, to nie mogę wyłączyć kompasu z APM, tylko zamiast z GPS bierze sygnał z tego wbudowanego. Też dziwne, bo w pierwszym APMie wystarczyło zaznaczyć External GPS, a tutaj nie...
ODPOWIEDZ