Problem w Loiter

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Bahgo
Posty: 25
Rejestracja: sobota 07 lis 2015, 15:22
Lokalizacja: Elbląg

Re: Problem w Loiter

Post autor: Bahgo »

maxiiii pisze:Chyba pomyłka w cytatach?))
Tak pomyłka :)

Wracając do mojej machiny. Na razie podkładki antywibracyjnej nie zakładam. Założyłem natomiast gąbkę pod FC, zobaczymy jak to się sprawdzi. Zmieniłem również zasilanie tak jak wyżej radziliście z tą zworką i wypięcięm "+" z BEC i załączenie go od strony odbiornika. Śmieszne jest to, że podczas połączenia USB jest wytwarzany taki prąd, że silniki "pikają" podczas testu regulatora.
Mam pytanie. Czy teraz, po wyjęciu zworki, mogę jednocześnie podłączyć USB i zasilanie z BEC? Czy coś się może spalić?

Co do lotów i testów. Sami widzicie jaka jest teraz pogoda. Trzeba niestety czekać na poprawę
Tarot 650 Iron Man - Emax Multimotor 4w1 25A - Emax MT3510 - śmigła 15x5.5 - APM 2.6 - GPS NEO-7n - 4S 10000 mah 10C
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Problem w Loiter

Post autor: kuczy »

Bahgo pisze:Mam pytanie. Czy teraz, po wyjęciu zworki, mogę jednocześnie podłączyć USB i zasilanie z BEC? Czy coś się może spalić?
Właśnie nie radzę, chociaż teoretycznie niby nic wielkiego stać się nie powinno, jednak.... szanuję swoje porty USB w komputerze. Dlatego mam krótki przedłużacz USB w którym...... - wyłuskałem i przeciąłem czerwony kabelek (czyli odizolowałem +5V z usb komputera od +5V z BECa) proste łatwe i skuteczne. tak, mi też silniki zapiszczą jak podłączam FC pod komputer.

Gąbkę miałeś założyć do środka APMa a nie na zewnątrz. mając gąbkę POD FC jak napisałeś - możesz jeszcze bardziej pogorszyć sprawę z wibracjami - a raczej "bujaniem się FC na gąbce" - zależy jaka to gąbka.....
PODKŁADKA w Twoim przypadku raczej obowiązkowa - nie wiem czemu od niej tak uciekasz.

PS - dobrze, że nie latasz tym w domu ;) :) wiem po sobie jaka potem ogarnia wściekłość.... chciałem tylko coś sprawdzić a poszły znów dwa śmigła - połamane o jakiś mebel itp.... ;)
Bahgo
Posty: 25
Rejestracja: sobota 07 lis 2015, 15:22
Lokalizacja: Elbląg

Re: Problem w Loiter

Post autor: Bahgo »

Gąbka jest sztywna i nie ugina się bez naciśnięcia :) Gąbkę mam w FC na baro :)
Chcę tylko z ciekawości zobaczyć czy ona pomoże. Jeżeli nie, zakładam podkładkę. Jutro jeżeli pogoda pozwoli, Testy :)
kuczy pisze:PS - dobrze, że nie latasz tym w domu ;) :) wiem po sobie jaka potem ogarnia wściekłość.... chciałem tylko coś sprawdzić a poszły znów dwa śmigła - połamane o jakiś mebel itp.... ;)
Masochistą nie jestem :D

A oto ta gąbka:
Obrazek
Tarot 650 Iron Man - Emax Multimotor 4w1 25A - Emax MT3510 - śmigła 15x5.5 - APM 2.6 - GPS NEO-7n - 4S 10000 mah 10C
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Problem w Loiter

Post autor: kuczy »

Daj logi po testach do porownania.
Ps wlasnie w taki glupi sposob sam polamalem kilka smigiel ;)
Bahgo
Posty: 25
Rejestracja: sobota 07 lis 2015, 15:22
Lokalizacja: Elbląg

Re: Problem w Loiter

Post autor: Bahgo »

No niestety muszę powiedzieć, że po tej zmianie zasilania, FC zaraz po starcie straciło zasilanie i nastąpiło zderzenie z wierzbą. Na szczęście miękkie lądowanie i zero uszkodzeń. Wracam do swojego zasilania
Tarot 650 Iron Man - Emax Multimotor 4w1 25A - Emax MT3510 - śmigła 15x5.5 - APM 2.6 - GPS NEO-7n - 4S 10000 mah 10C
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Problem w Loiter

Post autor: kuczy »

Bahgo pisze:No niestety muszę powiedzieć, że po tej zmianie zasilania, FC zaraz po starcie straciło zasilanie i nastąpiło zderzenie z wierzbą. Na szczęście miękkie lądowanie i zero uszkodzeń. Wracam do swojego zasilania
A gdzie przyczyna - wniosek - rozwiązanie ??? - odpaliłem maszynę, rozbiłem się - wracam do tego co też nie było dobre (za niskie napięcie). Nie interesuje Ciebie co się stało, że APM stracił zasilanie ? - i skąd ta pewność że to np nie trzaśnięcie ESC ?
ODPOWIEDZ