Pixhawk Power Module

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Pixhawk Power Module

Post autor: notgroove »

Panowie generalnie z aktualności zainteresowały mnie dwa Power Moduły.
Co o nich sądzicie??
No.1 wydaje się bezpieczniejszy przy 6S ale No.2 jakby poręczniejszy przy instalacji na modelu.

1.http://www.banggood.com/Dual-UBEC-Distr ... mds=search
Obrazek

2.https://pl.aliexpress.com/item/New-APM- ... eb8bb64e11

Obrazek
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pixhawk Power Module

Post autor: tofficzeq »

Zależy chyba jak chcesz to montować.
Jeśli zamierzasz wykorzystać to dodatkowo jako płytę antywibracyjną to ten 2 wydaje się niezłym rozwiązaniem z zastrzeżeniem, ze wystarczy Ci 90A.

Numer 1 ogarnie 120A i te na pewno daje mozliwość rozbudowy na wieksze pakiety, większe silniki i śmigła, itp.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Pixhawk Power Module

Post autor: cebulator »

Ta druga propozycja to moim zdaniem cienka jest.
Plus i minus dla regli jest po przeciwnych stronach płytki zamiast na przemian. A jak dolutujesz względnie grube przewody do połączenia pakietu to słabo widzę działanie tej wibroizolacji.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Pixhawk Power Module

Post autor: notgroove »

Generalnie ze względu na przekrój przewodnika czyli ścieżki to technologicznie bardzo poprawnie jest (+) z jednej strony płytki a z drugiej (-).

Nie trzeba też używać tej płytki bezpośrednio pod regle. Można puścić z niej kilka przewodów do kolejnej dystrybucji już tylko dla regli.
Wibracje też moim zdaniem raczej nie będą miały wpływu gdyż jest to podstawa przytwierdzona bezpośrednio do ramy bez wibroizolatorów.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Pixhawk Power Module

Post autor: cebulator »

E tam. Przecież do regli już nie idzie cały prąd tylko część.
A dokładanie dodatkowych dystrybucji mija się z celem.
A co do wibracji to piszemy o drugiej pozycji.
Obrazek
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Pixhawk Power Module

Post autor: notgroove »

Owszem o drugiej pozycji i płytka z PM jest częścią mocowaną na stałem do ramy.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Pixhawk Power Module

Post autor: Bouli_wro »

W tej drugiej opcji płytka rozprowadzająca zasilanie jest raczej zamontowana na kołkach do ramy a na anty-wibratorach ta druga do zamontowania kontrolera lotu, tak ja to widzę ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pater
Posty: 179
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixhawk Power Module

Post autor: pater »

Dokładnie dolą część montuje się na dystansach natomiast górna jest od tłumienia więc przewód do zasilania nie powinnien przeszkadzać. Ja osobiście zdecydowałem sie na 2 pozycje i czekam na paczke :)
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Pixhawk Power Module

Post autor: cebulator »

A racja źle rozumowałem.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Meryler
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 17 sty 2016, 17:47
Lokalizacja: Kraków / Slupsk

Re: Pixhawk Power Module

Post autor: Meryler »

Torchę odkopuję temat, ale interesuje mnie zakup tej dolnej płytki z myślą wykorzystania w Swoim Pixhawku 2.1 Czy Waszym zdaniem power module tam zainstalowany to pewne źródło zasilania i nie muszę się obawiać że w pewnym momencie postanowi to przestać funkcjonować i quad spadnie?
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixhawk Power Module

Post autor: analogowy »

Mam pierwszy power module w dwóch kopterach. Duża hexa i mniejsze quadro. Daje rade bez dwóch zdań.
Mogę polecić z czystym sumieniem.
KROOKOO
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixhawk Power Module

Post autor: KROOKOO »

Meryler pisze:Torchę odkopuję temat, ale interesuje mnie zakup tej dolnej płytki z myślą wykorzystania w Swoim Pixhawku 2.1 Czy Waszym zdaniem power module tam zainstalowany to pewne źródło zasilania i nie muszę się obawiać że w pewnym momencie postanowi to przestać funkcjonować i quad spadnie?
Mam ten pierwszy moduł w Hexie 960mm. Działa, fajne jest to, że masz 6s, 12v do gimbala i 5v do komputera, ale wkurza mnie, że dużo miejsca zajmuje płytka sama w sobie. Ja do Pixa 2.1 pozbędę się tej płytki, i zrobię w to miejsce coś takiego:
http://mediaprocessor.websimages.com/wi ... r%20LV.jpg
Sensor do 200A, redundantne zasilanie, wydaje mi się, że to najlepsza opcja. Chyba, że masz małego Quada. Domyślny PM w Pixie 2.1 obsługuje 30 ampsów, i jest mega mały :)
Meryler
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 17 sty 2016, 17:47
Lokalizacja: Kraków / Slupsk

Re: Pixhawk Power Module

Post autor: Meryler »

KROOKOO pisze:
Meryler pisze:Torchę odkopuję temat, ale interesuje mnie zakup tej dolnej płytki z myślą wykorzystania w Swoim Pixhawku 2.1 Czy Waszym zdaniem power module tam zainstalowany to pewne źródło zasilania i nie muszę się obawiać że w pewnym momencie postanowi to przestać funkcjonować i quad spadnie?
Mam ten pierwszy moduł w Hexie 960mm. Działa, fajne jest to, że masz 6s, 12v do gimbala i 5v do komputera, ale wkurza mnie, że dużo miejsca zajmuje płytka sama w sobie. Ja do Pixa 2.1 pozbędę się tej płytki, i zrobię w to miejsce coś takiego:
http://mediaprocessor.websimages.com/wi ... r%20LV.jpg
Sensor do 200A, redundantne zasilanie, wydaje mi się, że to najlepsza opcja. Chyba, że masz małego Quada. Domyślny PM w Pixie 2.1 obsługuje 30 ampsów, i jest mega mały :)
Widziałem rozwiązanie tego producenta i będę chciał w proponowany przez niego sposób rozwiązać zasilanie jak już będę miał dwa akumulatory. Obecnie cztery silniki podczas pracy ciągnąć będą około 60A, a naksymalny pobór prądu przez nie to 94A, ale w przyszłości chciałbym rozbudować ramę o dodatkowe 4 silniki (coaxial) i wtedy właśnie będę potrzebować dużo prądu

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
mergus56
Posty: 60
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 06:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pixhawk Power Module

Post autor: mergus56 »

Panowie,
jestem na etapie zakupu modułu zasilającego i zastanawiam się nad przytoczonym już powyżej:

https://www.banggood.com/Dual-UBEC-Dist ... rmmds=cart
a
https://www.banggood.com/RROSD-EVO-V1-1 ... rmmds=cart

Wasze wskazania?
pzdr
Meryler
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 17 sty 2016, 17:47
Lokalizacja: Kraków / Slupsk

Re: Pixhawk Power Module

Post autor: Meryler »

A ile silników i ile Amp?
ODPOWIEDZ