TEST pierwsze loty i problem ze sterowaniem

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

i.q.
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 cze 2015, 14:15

TEST pierwsze loty i problem ze sterowaniem

Post autor: i.q. »

Witam
Jestem po pierwszych testach nowej HEXY z pixhawkiem
testy wypadły dość obiecująco a testowana była głównie stabilność zawisu w trybie LOITER a także pomiar zapotrzebowania na prąd oraz czas lotu
Stabilność pomimo pochmurnego nieba i powiewom wiatru wypadła OK po włączeniu RTL - do niedawna jeszcze nielot posłusznie wrócił i wylądował jakieś 2-3 m od miejsca startu
Co do poboru prądu to zapotrzebowanie jest dość spore - w zawisie 30A - ZIPPY 4S 5000mah czas lotu około 7 minut
co mnie natomiast zastanawia i niepokoi bo niue znalazłem takiej opcji w MP - hexa zachowuje się dziwnie tak jakby miała włączony tryb IOC (intelligent orientation control) jak to mogę wyłączyć ktoś z doświadczonych podpowie ?
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: TEST pierwsze loty i problem ze sterowaniem

Post autor: RW »

Jaką masz wagę, śmigła i silniki?

IOC? Nie wiem, nie znam, ale może chodzi o to Simple Mode lub Super Simple Mode, gdzie jest wykorzystywany kompas i GPS w celu ułatwienia lotu? http://ardupilot.org/copter/docs/simple ... modes.html

Sprawdź w Mission Planner, czy obok trybów lotu nie ma wybranych właśnie SM lub SSM.
Ewentualnie sprawdzić, czy w aparaturze nie ma włączonych mikserów na niektóre kanały.
Rafał Wojtyniak
i.q.
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 cze 2015, 14:15

Re: TEST pierwsze loty i problem ze sterowaniem

Post autor: i.q. »

Rama Turnigy HAL 775
Silniki GT2215/09
Smigła APC 10x4,5
Pixhawk
Waga całości z pakietem 5000mAh i gimbalem (bez kamery) 3,25 kg.
Tryb IOC (intelligent orientation control) - niezależnie od kierunku w jakim jest ustawiony przód drona gdy sterujemy do przodu dron odlatuje od nas a gdy sterujemy do siebie dron wraca w naszym kierunku - z tego co pamiętam jest to wykorzystywane w NAZIE
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: TEST pierwsze loty i problem ze sterowaniem

Post autor: Verid »

i.q. pisze:Tryb IOC (intelligent orientation control) - niezależnie od kierunku w jakim jest ustawiony przód drona gdy sterujemy do przodu dron odlatuje od nas a gdy sterujemy do siebie dron wraca w naszym kierunku - z tego co pamiętam jest to wykorzystywane w NAZIE
Wykorzystywany jest w wielu kopterach tylko różnie się nazywa. Naza ma IOC, w MK był Careless (czy jakoś tak), Pix ma Simple/Super SImple Mode a niemal każda marketowa popierdułka ma Headless imitujący takie tryby lotu z pełnowymiarowych kopterów.
Ten wredny...
i.q.
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 cze 2015, 14:15

Re: TEST pierwsze loty i problem ze sterowaniem

Post autor: i.q. »

Verid pisze:
i.q. pisze:Tryb IOC (intelligent orientation control) - niezależnie od kierunku w jakim jest ustawiony przód drona gdy sterujemy do przodu dron odlatuje od nas a gdy sterujemy do siebie dron wraca w naszym kierunku - z tego co pamiętam jest to wykorzystywane w NAZIE
Wykorzystywany jest w wielu kopterach tylko różnie się nazywa. Naza ma IOC, w MK był Careless (czy jakoś tak), Pix ma Simple/Super SImple Mode a niemal każda marketowa popierdułka ma Headless imitujący takie tryby lotu z pełnowymiarowych kopterów.
Problem rozwiązany
Dziękuję za podpowiedź - w zakładce Flight Models miałem zaznaczoną opcję Super Simple
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: TEST pierwsze loty i problem ze sterowaniem

Post autor: maxiiii »

Latając przy nodze po 30 minutach miałem 30 km a to i tak słaby wynik.
To tylko 60 km/h.:)
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: TEST pierwsze loty i problem ze sterowaniem

Post autor: RW »

maxiiii pisze:Latając przy nodze po 30 minutach miałem 30 km a to i tak słaby wynik.
To tylko 60 km/h.:)
Eeee.... a co to ma wspólnego z tematem? :roll: A ja robię 50km pieszo w 8 godzin bez odpoczynku :lol:
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: TEST pierwsze loty i problem ze sterowaniem

Post autor: maxiiii »

RW pisze:Eeee.... a co to ma wspólnego z tematem?
Tak się dzieje jak się czyta kilka wątków na raz :lol:

a miało to być tu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=1 ... 98#p490198
ODPOWIEDZ