Po aktualizacji neo8m nieustanny błąd EKF

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Po aktualizacji neo8m nieustanny błąd EKF

Post autor: kamilkamien »

Witajcie!
Powiedzcie mi, co zrobiłem nie tak, bo w głowę zachodzę.
Mam gps z "drotka" neo8m i postanowiłem zaktualizować mu oprogramowanie do najnowszego. Miałem 2.01 i wgrałem mu 3.01
Wszystko poszło bez problemu, GPS się pięknie zaktualizował. W ucenter sprawdziłem jego działanie- było tak jak byc powinno. Mission planner na stole w domu pokazywał 18 satelit i hdop 0,6 więc wzorowo.
Odkręciłem gimbala, poprawiłem pakiet aby była równowaga i postanowiłem przeprowadzić "autotune"
Kopter w górę, alt hold i autotune go!
Kopter zaczął tańczyć ale po kilku razach na boki zauważyłem że traci stabilność. Zaczyna przechylac sie do przodu, po zrobieniu kontry leci do tyłu... Coś ala manual. Dioda, a mam zewnętrzną zaczęła migać na niebiesko-żółto-czerwono chyba, z całą pewnością widziałem niebieski.
Przerwałem autotuna, kopter się uspokoił, bezpiecznie wylądowałem i po podłączeniu Pixa pod komputer zobaczyłem błędy kompasu i błąd EKF. Kalibrację kompasu robiłem chyba z 8 razy, ciągle to samo, jak tylko dotknę ramy błąd i koniec. Po ponad pół godziny walki przypomniałem sobie, że mam pierwotny soft do neo i zrobiłem w terenie downgrade. Przy okazji wyzerowałem ustawienia w "full parametr list".
Odpaliłem wszystko ponownie, kompas ustawiłem od pierwszego razu, wystartowałem, autotun z powodzeniem.
Pix jest na sofcie 3.3.3, gps jak wspomniałem to produkt sygnowany znakiem Drotka.
Ktoś mi może wyjaśnić o co tutaj chodzi? Gdzie popełniłem błąd?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Po aktualizacji neo8m nieustanny błąd EKF

Post autor: pawelsky »

ODPOWIEDZ