Log z upadku drona

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Buszwaka
Posty: 55
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 21:02

Log z upadku drona

Post autor: Buszwaka »

Witam, mam pytanie może ktoś potrafi odczytać z loga co się stało ? Dron Quanum Nova APM + ArduCopter v3.1.5 spadł nagle z zawisu na gps hold, nagle wszystko zgasło spadł a po upadku jeden silnik pracował. Załączam link do pliku https://megawrzuta.pl/download/f04b1037 ... 985cf.html oraz wynik z automatycznej analizy w MP:
Log File C:/Program Files (x86)/Mission Planner/logs/2016-07-31 20-24-23.log
Size (kb) 192.380859375
No of lines 3865
Duration 0:01:36
Vehicletype ArduCopter
Firmware Version V3.1.5
Firmware Hash
Hardware Type APM 2
Free Mem 690
Skipped Lines 0

Test: Autotune = NA -
Test: Balance/Twist = NA -
Test: Brownout = UNKNOWN - No CTUN log data
Test: Compass = GOOD - No MAG data, unable to test mag_field interference

Test: Dupe Log Data = UNKNOWN - No ATT log data
Test: Empty = GOOD -
Test: Event/Failsafe = GOOD -
Test: GPS = GOOD -
Test: IMU Mismatch = UNKNOWN - No IMU log data
Test: Parameters = GOOD -
Test: PM = NA -
Test: Pitch/Roll = NA -
Test: Thrust = NA -
Test: VCC = UNKNOWN - No CURR log data
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Log z upadku drona

Post autor: kuczy »

a dlaczemu nie masz pomiaru napięcia pakietu ? - jesteś pewien, że nie rozładowałeś go do cna? - tak samo dziwne jest to, że nie pokazuje napięcia zasilania 5V....

ogólnie szkoda, że nie zaznaczyłeś więcej parametrów jakie by się mogły zapisywać w LOGach :(
Buszwaka
Posty: 55
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 21:02

Re: Log z upadku drona

Post autor: Buszwaka »

kuczy pisze:a dlaczemu nie masz pomiaru napięcia pakietu ? - jesteś pewien, że nie rozładowałeś go do cna? - tak samo dziwne jest to, że nie pokazuje napięcia zasilania 5V....

ogólnie szkoda, że nie zaznaczyłeś więcej parametrów jakie by się mogły zapisywać w LOGach :(
Pakiet rozładowany był w połowie, a to 5V to może dlatego nie pokazuje bo cewka przy upadku odpadła od płytki. Chyba że odpadła w czasie lotu i dlatego spadł. A co do logów to nawet nie wiem gdzie zaznacza się by więcej parametrów zapisywał.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Log z upadku drona

Post autor: kuczy »

Obrazek

jak masz nowszą wersję MP to moze być inaczej - słowo klucz log_bitmask - w zakładce Full Parameter List też to znajdziesz tylko w bardziej "surowej wersji", ale za to z boku masz napisane jakie wartości odpowiadają jakim logom:

Obrazek

- nie mam przy sobie koptera więc nie powiem ci co mam u siebie, ale mi loguje IMU, wejścia z odbiornika, wyjścia na silniki, barometr, gps nie wiem czy coś jeszcze... - Logi są wtedy dość spore no i pewnie APM ma więcej roboty, ale puki kopter jest rozbudowywany wolę w razie "w" mieć coś do analizy niż zgadywać

co do 5V - wydawało mi się, że to napięcie jest mierzone automatycznie z pinów zasilających APMa, dlatego się zdziwiłem... cewka o której piszesz to domyślam się czujnik prądu?
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Log z upadku drona

Post autor: tombstone »

kolega Buszwaka ma Quanum Nova, cewka jest na płytce zasilania jak się domyślam
jeżeli odpadła w locie np.od drgań to kontroler lotu stracił zasilanie co skończyło się katastrofą
dlatego może też nie być w logach informacji o napięciu które nagle zostało przerwane
to tylko domysły, masz może foto tej cewki i miejsca skąd odpadła ?

LOG_BITMASK zaznacz:
Attitude_med, gps, pm, ctun, rcin, imu, current, rcout, compass, inav, imu_fast
Buszwaka
Posty: 55
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 21:02

Re: Log z upadku drona

Post autor: Buszwaka »

Swojej cewki nie mam bo odpadła w trawę tak jak i buzzer, na tej fotce zaznaczyłem co i skąd.
http://wrzucaj.net/image/KumUo

W MP już ustawiłem.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Log z upadku drona

Post autor: kuczy »

To cewka przetwornicy napiecia o ile sie nie myle - bez tego mozesz nie miec np napiecia 5v - kopter bez tego dziala ???
Buszwaka
Posty: 55
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 21:02

Re: Log z upadku drona

Post autor: Buszwaka »

kuczy pisze:To cewka przetwornicy napiecia o ile sie nie myle - bez tego mozesz nie miec np napiecia 5v - kopter bez tego dziala ???
Nie zachowuje się tak jak by był po resecie, przylutowałem tą cewkę i działa normalnie.
ODPOWIEDZ