tryb Stabilize agresywny gaz

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Jawoorek
Posty: 36
Rejestracja: sobota 19 kwie 2014, 21:24
Lokalizacja: Dęblin

tryb Stabilize agresywny gaz

Post autor: Jawoorek »

Witam, cześć, dzień dobry. ;)

Mam taki mały problem z którym nie mogę sobie poradzić, czytam post po poście, niby zmieniam parametry ale dalej nie mogę ogarnąć dlaczego:
po uzbrojeniu, silniki chodzą na jałowych obrotach, po czym dodam delikatnie gazu (dosłowne musnę drążek) to silniki przyśpieszają bardzo agresywnie. Dodam tylko, że zmieniałem parametry poniżej i bez skutku. :
MOT_SPIN_ARMED 70
THR_MIN 80

Dzieje się tak na trybie stabilize na reszcie rozruch silników jest stopniowo i delikatnie.

pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: tryb Stabilize agresywny gaz

Post autor: szaman89 »

Ja miałem taki problem i ktoś na forum także. U mnie i kolegi ponowna kalibracja esc załatwiła sprawę.
Jawoorek
Posty: 36
Rejestracja: sobota 19 kwie 2014, 21:24
Lokalizacja: Dęblin

Re: tryb Stabilize agresywny gaz

Post autor: Jawoorek »

kurde już z 3 razy je kalibrowałem. na początkju ręcznie: czyli z poziomu odbiornika i póxniej z poziomu MP.
po tym jak zabibczą regle gaz fajnie chodzi - prawidłowo jednakże wyjdę z tego trybu podłącze jak do lotu i sie rozjeżdża...



a kalibrowałeś z Mission Plannerem czy z odbiornika?
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: tryb Stabilize agresywny gaz

Post autor: szaman89 »

Ani z MP, ani z odbiornika. Ja kierowałem się tym tutkiem: https://www.youtube.com/watch?v=gYoknRObfOg
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: tryb Stabilize agresywny gaz

Post autor: Poli25 »

Przeprowadź jeszcze raz cały proces wgrywania oprogramowania. Najpierw wgraj arduplane później arducopter aby wszystko się skasowało. Być może coś źle się wgrało lub sam nieświadomie popełniłeś błąd. Na końcu wyskoczy Ci tabelka gdzie wszystko powinieneś mieć na zielono, jedna z pozycji będzie na czerwono od uzbrojenia silników, w mode2 dajesz lewy drążek w prawo i w dół oczywiście nie podłączasz pakietu ani śmigieł, chodzi o to aby kontroler wykrył do końca cała procedurę kalibracji. Jak to zrobisz daj znać
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: tryb Stabilize agresywny gaz

Post autor: Majk99 »

Śmigła założone czy nie?
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
ODPOWIEDZ