PIxracer - problemy z zawisem

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

PIxracer - problemy z zawisem

Post autor: qemay »

Zachciało mi się wynalazków :)

Mam problemy z konfiguracją pixracera by model utrzymywał zawis.

Próbowałem wgrywać px4 - konfiguracja na stole poszła ok - zero błędów wszystko wygląda dobrze, a pierwszy lot wyglądał tak:

https://youtu.be/3M4LbyJVgQI

Model albo spada - albo bardzo mocno leci do góry - i nie nie szarpię drążkiem :D Granica pomiędzy spadaniem, a szybkim lotem do góry jest bardzo delikatna - i przynajmniej dla mnie nie do osiągnięcia. Może się da, ale chyba nie o to chodzi.

Ponieważ PX4 jest dla mnie nowością (albo większą niż apm) wrzuciłem copter 3.3. Konfiguracja zakończona, kalibracje zrobione - lot wyglądał tak samo.

Jedyne co mi się nie podoba to kalibracja regulatorów. Nie udało mi się jej przeprowadzić inicjalizując ją z USB i MP dopiero kalibracja uruchamiana z nadajnika jakoś zadziałała. I tak zakres jest dziwny - taranis (i odczyt z MP) podaje zakres dla thro w przedziale ~1000-2000 a weryfikacja za pomocą narzędzia blheli po kalibracji pokazało 1000-1700. Z tego co wiem wartości powinny być tożsame.

Co ciekawe używam regulatorów z tym samym Blheli 16.4 w hexie gdzie mam dużego pixhawka i nie było takich problemów. Przy czym regulatory są inne (w hexie używam afro w q250 fvt littlebee).

Mam jeszcze kilka testów w zanadrzu np bezpośrednie podłączenie regulatorów do odbiornika żeby sprawdzić czy zachowują się tak ok oraz podłączenie serwa do wyjścia pixa by sprawdzić czy też pracuje tak skokowo jak silnik. Może jednak macie jakieś dodatkowe pomysły?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: PIxracer - problemy z zawisem

Post autor: Adrián »

qemay pisze:Jedyne co mi się nie podoba to kalibracja regulatorów. Nie udało mi się jej przeprowadzić inicjalizując ją z USB i MP dopiero kalibracja uruchamiana z nadajnika jakoś zadziałała. I tak zakres jest dziwny - taranis (i odczyt z MP) podaje zakres dla thro w przedziale ~1000-2000 a weryfikacja za pomocą narzędzia blheli po kalibracji pokazało 1000-1700. Z tego co wiem wartości powinny być tożsame.
To własnie widać. Regle są nie skalibrowane, lub źle zrobiona kalibracja. Próbowałeś z innymi reglami, simonk? Pewnie rozwiążą problem.
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: PIxracer - problemy z zawisem

Post autor: esamolocik »

Na filmie ewidentnie wiać że nie masz skalibrowanych regulatorów.
Jak uzbrajasz to widać że dwa silniki nie startują. Dopiero po dodaniu gazu dwa przednie zaczynają się kręcić
Co do "nerwowej" reakcji na throttle to upewni się że masz dobrze ustawiony Throttle MID:
http://ardupilot.org/copter/docs/ac_throttlemid.html
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PIxracer - problemy z zawisem

Post autor: qemay »

Nic innego nie mam - przynajmniej nie w ilości w której mógł bym założyć na model. Problem w tym, że nie bardzo wiem co mogę więcej zrobić by tą kalibrację dokończyć.

Teoretycznie powinno się dać wstawić ręcznie wartości z poziomu blheli - tylko jakie. Jeśli dobrze rozumiem to przy kalibracji jest po prostu robione przejście pomiędzy nadajnikiem (czyli zakres 1000-2000) a regulatorem i takie wartości powinny być tam podane. Sprawdzę na hex'ie tam zakres powinien być identyczne bo ustawienia są takie same.

W międzyczasie - szukając natknąłem się na ten wątek http://discuss.ardupilot.org/t/problems ... -3/8353/16 Problem co prawda nie identyczny - ale podobny. I tak sobie uświadomiłem, że rzeczywiście hexę mogę mieć skonfigurowaną na starszej wersji MP i problemy trochę obijają się o dziwni działające wartości dotyczące thro. Jeszcze dziś z tym pokombinuję.
ODPOWIEDZ