APM2.6 ponowny kret;analiza logów / legwan

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

borello
Posty: 47
Rejestracja: sobota 17 paź 2015, 20:16
Lokalizacja: Nowa Sól

APM2.6 ponowny kret;analiza logów / legwan

Post autor: borello »

Witam wszystkich.
Zwracam się z prośba do bardziej doświadczonych kolegów o zinterpretowanie logów z kreta.. Jednak wpierw mały zarys historyczny.
Rama to forumowy legwan. silniki emax 2216, regle: dys blheli20A. pakiet turnigy 5000mah, śmigła 10x45 dołączone do silników.
Kopter świeży 3 loty bez kretów każdy z nich bardziej odważy - agresywny głownie w trybie stabylise.

Pierwszy kret kilka dni temu, przy dość agresywnym przejściu z lotu z prawo na lewo (jak dobrze pamiętam) kopter poruszał się już w kierunku lewym gdy usłyszałem terkotanie i zaczął spadać lekko się kręcąc w koło. Skutki dwa śmigła uszkodzone, plus odpadły nóżki (zerwało trytytytki:)). w Domu stwierdziłem, że jeden silnik się poluzował. Tak więc stwierdziłem, że to była wina wypadku. Odkręciłem wszystkie silniki oczyściłem z kleju i ponownie zamontowałem również z użyciem loxeal.

Dzisiaj poszedłem polatać. Nieśmiałe początki latania były ok. Ładowania w między czasie aby sprawdzić czy silniki są (nie poluzowały się) i zacząłem coraz mocniej latać.. i znowu przy którymś mocniejszym przejściu z kierunku lewego na prawy przy dużym przechyleniu już w kierunku prawym znowu tyrkotanie i kopter jak kamol zarył w glebę. efekt 2 śmigła uszkodzone plus wygięte jedno ramie.. trzy silniki znowu luźne..

Poniżej logi z lotu. Wiem, że pidy są do poprawienia- kopter przestrzeliwuje przy wyrównywaniu lotu lewo/prawo, przód/tył. Miałem się tym zająć po tym locie...

Prośba o przeglądnięcie logów..
http://hostuje.net/file.php?id=679cc0b2 ... 1e767e8f1b

Moje podejrzenia są takie, że te silniki są za mocne na mocowanie tylko na dwie śruby i przy agresywnym lataniu śruby luzują się. Drugi typ to może regle nie dają radę - tracą synchronizację; gdzieś coś kiedyś o tym czytałem..
Filo1
Posty: 157
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 16:51
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: APM2.6 ponowny kret;analiza logów / legwan

Post autor: Filo1 »

po przejrzeniu logów obstawiam awarię mechaniczną.
ESC lub silnik
Obrazek
T-Rex 450 Pro
RadJet (out of service)
Bixler 2
S500@APM2.6
S550@PX4
pigmej181
Posty: 368
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 11:48
Lokalizacja: PGN

Re: APM2.6 ponowny kret;analiza logów / legwan

Post autor: pigmej181 »

Filo1 pisze:po przejrzeniu logów obstawiam awarię mechaniczną.
ESC lub silnik
Obrazek
Mógłbyś przy okazji przejrzeć mój problem?
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=470724#p470724

Rozniez była kraksa tylko przy jednej obyło się ale przy drugiej już szkody Obrazek
xsynek
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 19:59
Lokalizacja: Frankfurt am Main

Re: APM2.6 ponowny kret;analiza logów / legwan

Post autor: xsynek »

Śmigła wyważone ?
"W 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakiete na księżyc, teraz potrzeba pentium 4 3.0 Ghz żeby odpalić Viste..."
ODPOWIEDZ