Pixhawk Lite

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Szper »

Dzięki. Właśnie przed chwilą dokopałem się do http://copter.ardupilot.com/wiki/throttle-failsafe/.
Zgrabnie to wszystko opisane.
W skrócie z czym walczę.
X8R ma RSSI na PWM i mimo układu RC ten strasznie pływa - znany problem. Pixhawk lite z PWM nie radzi sobie (chyba, że znów coś mi umknęło). Na MinimOSD chciałem mieć te same wartości co na apce to ogarnąłem to przez CH8 którym turnigy przekazuje wartość RSSI. Działa ładnie 1:1 ale zamrażał wartość po utracie sygnału. Ta metoda moim zdaniem nadaje się tylko w charakterze informacyjnym by mieć spójne informacje o sile sygnału. Do wbijania w FS nie brałbym tego - tu lepiej nawet dać kulawy RSSI z filtrem RC. Teraz wychodzi, że w teorii można go pominąć - flaga na S.BUS.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Pixhawk Lite

Post autor: cebulator »

Żadne FC nie podejmuje decyzji o FS na podstawie RSSI. Od tego jest stan kanałów w odbiorniku który trzeba ostawić. Albo wygasza do zera albo osiąga wielkość poniżej poziomu.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pixhawk Lite

Post autor: MacPiston »

Panowie do których złącz macie podłączone silniki? Niby podłączam zgodnie z instrukcją czyli do MAIN OUT, ale Q-Brain twierdzi że sygnał jest jakiś dziwny i nie chce działać...
EDIT: Problem rozwiązany - moje ESC nie chcą być ograniczane przez safety switch :mrgreen:
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Adrián »

Ok, miarka się przebrała, szkoda życia, może jeszcze kiedyś uda mi się podłączyć nadajnik przez bt z telemetrią, według tego schematu

Obrazek

Ale póki co, "umiejętności" mi nie pozwalają..

Możecie podrzucić link do pewnego źródła, gdzie zakupię sprawny zestaw 868? Rozumiem, że w przyszłości, mogę wykorzystać nadwyżkowy odbiornik w innym modelu i nadajnik obsłuży obie telemetrię? Oczywiście nie jednocześnie?
Kabel nowy otg doszedł, więc to wina po stronie nadajnika na usb.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Pixhawk Lite

Post autor: mkrawcz1 »

U mnie :-)
I przetrenowane BT z AndroPilotem.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Adrián »

No to jestem w domu! :-)
Dałem mu ostatnią szanse i poszło od strzału. Wreszcie nawiązałem połączenie przez bt z droid planner i tower, więcej nie sprawdzałem. Przez bt połączyłem się również z 3dr services i ustawiłem telemetrię :-)

To chyba przez Ciebie mkrawcz1, zmotywowałeś mnie po raz ostatni, bo już miałem to wyrzucić do szuflady ;-)

Ale żeby nie było tak kolorowo heh, to mam telefon na rynek Koreański s4 i aplikacje mam po Angielsku, ale mówi do mnie w niezrozumiałym języku :p
Gdzie się ustawia dzwięk? Czy w telefonie muszę najpierw pogrzebać, żeby ustawiał domyślnie Angielski?

Editt
Ok, tak jak myślałem, to tylko kwestia ustawień w telefonie, teraz mówi po ludzku ;-)
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Głuś »

Pany, nie mogę zmusić tego lite do pracy z ArduPlane, jak wgram ArduCopter (obojętnie który) robię kalibrację i wszystko działa od strzała w tym tryby lotu, jak wgram AP, robię kalibrację jest sukces, widać jak się ruszają paski kanałów (w tym ten od trybów lotu), ale tryby lotu jak zamrożone. Pierwszy jest na zielono niezależnie od tego na jaką pozycje przestawiam przełącznikami :-( Do tego tryb 6 jest nieaktywny.

Robiłem wszystkie kalibracje i oprócz tych kanałów jeszcze BAT AHRS nie mogę się pozbyć, po odpaleniu lotkami powitalnie macha, ale ESC (hobbyking) mi piszczy pi pi pi pi
Model to małe skrzydło: połączenia tak jak piszą na stronie ardupilota:
1. Lewa lotka
2. Prawa lotka
3. Pusty
4. Silnik

Mikser ustawiłem ten zalecany nie z apki tylko w pixie.

Edyta: tryby lotu znalazłem: FLTMODE_CH był na 8, ale nadal mam tych 5 trybów mimo że 6 da się włączyć i się podświetla to nie da się go ustawić :-( z resztą walczę...
Edyta2: Silnik jest na wyjściu 3, a nie 4 jak widać nawet na stronie ardupilota panuje burdel bo są różne instrukcje, sugerowałem się ustawieniami do X5 bo jest podobne tylko większe trochę więc uznałem że różnica będzie jedynie w pidach :-P, ale co ciekawe wcale stabilizacja nie działała, głowię się nad tym pół wieczoru, aż wreszcze zasiliłem z osobnego BEC i od razu zatrybiło, podłączyłem z powrotem ESC i od razu działa, ESC ma UBEC 3A to na dwa serwa 9g i zasilenie Lichta powinno styknąć nie? Sam już nie wiem czy szukać przyczyny w pixie lite czy gdzie...
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Szper »

Trochę się zamotałem w PIDach - telepie mi quadem nawet jak nie ma wiatru. Wiem, żę trzeba zejść z parametrem P tylko w której sekcji?

Stabilize Roll/Pitch zjechałem z 4.5 na 3.0 i nadal telepie. Zastanawiam się czy nie robię błędu i zmiany powinienem robić w sekcji Rate Roll/Pitch.

Śmigła wyważone i drgania na Pixie zminimalizowane (brak clipów i Vibe mieści się w zakresie) - kanapka quad/kyosho/pcb/kyosho/pix.

-- Edit --
Może komuś się przyda.
Przekopałem dokumentację. Muszę się skupić w pierwszej kolejności na Rate Roll/Pitch. Kanał 6 w apce wolny i dam strojenie przez potencjometr wartości P w zakresie 0.08-0.15. 0.15 to za dużo więc daję jako górny parametr.

Jak to nie pomoże to przyjrzę dokładniej sztywności ramion S500. Te co mam są z prętami z włókna szklanego i mogą być bardziej elastyczne niż te z HK. Sprawdzone miernikiem te pręty - nie przewodzą nawet wzdłuż włókien na minimalnych długościach.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Pabllo
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 22:09

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Pabllo »

Panowie miał ktoś problem z podłączeniem Sbus-a do pixhawka lite ?
posiadam frsky X8R i łącze tak jak w normalnym pixhawku i odbiornik ma zasilanie ale w MP nie widzi aparatury :/
co może być powodem ? Pixhawk-a lite odkupiłem więc nie wiem czy już strzelać do niego :)
Awatar użytkownika
JSt
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 12:13
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Bulwy

Re: Pixhawk Lite

Post autor: JSt »

Odwróć wtyczkę w rx w pix. ;-)
Edyta: w rc, nie rx. Light ma wszystko prawie odwrotnie niż zwykły. Czego byś nie podlaczal zawsze z miernikiem. Mi x8r działa pięknie z pix light
Pozdrawiam
Janusz

Ostatnio zamęczam: S800 na Omnibus F4
Pabllo
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 22:09

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Pabllo »

no uderz mnie ale mimo odrócenia w RC wtyczki i tak nie działa jakby w ogole zasilania nie było na RC ale fakt sprawdze miernikiem
na RC nie mam nigdzie 3V :/ na kanałach mam 3V

Edit:
Czy odbiornik musi być zasilany z BEC-a do pixhawka lite ? bo inaczej na RC nie chce dać mu zasilania, w pixhawku normalnym nie trzeba było zasilania na wyjściach. Czy to normalne ?
Po mimo tego że działa odbiornik i jest sparowany z aparaturą to nie wykrywa mi MP PWM-a :/
Nie wiem co jest, jest to inaczej niż w normalnym Pixhawku

Przy próbie kalibracji gdzie w mission planner mam ciągle PWM 0 na każdym kanale :/
bad channel 1 input, canceling

Zdjęcie sprzętu i nadajnik oraz odbiornik żyją prawie w zgodzie tylko nie mam sygnału PWM
https://zapodaj.net/4b534777d58b0.jpg.html
pomóż ktoś bo nie mam już sił na to :/
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pixhawk Lite

Post autor: MacPiston »

Mój lite normalnie zasila odbiornik poprzez wejście RC... może masz coś w kabelkach poprzestawiane? A może podłączasz ze złej strony? Wejście RC to jest (patrząc z góry, pix do przodu) pierwsze z prawej strony.
Radegast
Posty: 19
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 01:46

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Radegast »

Ze zdjęcia widać że masz wpięty odbiornik nie z tej strony co trzeba. Porównaj swoje podłączenie z rysunkiem z pinout'ami.
Pabllo
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 22:09

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Pabllo »

Bardzo mi sięwydaje Radegast że się mylisz, karta pamięci jest w tym momencie na dole (patrząć na zdjęcie) po lewej stronie.
https://zapodaj.net/cee215f8609c2.jpg.html

AAA i nie dostaje zasilania z Sbus-a musze na odbiornik dać zasilanie z BEC-a (tylko w sumie plus daje z beca)
co do zasilania, jak zasilacie swojego pixhawk-a ? bo ja przez power moduł a nie BECem może tu jest pies pogrzebany
Awatar użytkownika
JSt
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 12:13
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Bulwy

Re: Pixhawk Lite

Post autor: JSt »

Obrazek
Pozdrawiam
Janusz

Ostatnio zamęczam: S800 na Omnibus F4
ODPOWIEDZ