Zewnętrzne oświetlenie kontrolowane z aparatury

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mati86
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 11:12

Re: Zewnętrzne oświetlenie kontrolowane z aparatury

Post autor: mati86 »

motykami pisze:Nie kombinuj z dodatkowym odbiornikiem.

Wystarczy skonfigurować mission planera tak żeby kontroler na któreś wyjście przepisywał sygnał z wejścia.
Nie wiem czy da się ustawić bezpośrednie przepisanie, na pewno jednak można ustawić to z wykorzystaniem opcji gimbala w mission planerze.

Rozumiem że sygnał PPM z odbiornika RC masz podpięty do wejścia PPM w APMie. Masz też skalibrowane radio w zakładce: "Mandatory Hardware -> Radio Calibration". Musisz mieć ustawiony mix w aparaturze tak że np. na kanale 8 masz 100% jeśli przełącznik jest załączony i 0% jeśli wyłączony. Podejrzyj wtedy w tej właśnie zakładce czy wartość kanału 8 zmienia się tak jak powinno być.

Następnie wchodzisz w zakładkę "Optional Hardware -> Camera Gimbal" i ustawiasz zgodnie z poniższym zdjęciem:

Obrazek

"Stabilise Tilt" ma być odznaczone !!!

Opcja na górze (tam gdzie RC11) wybierasz gdzie chcesz podpiąć Twój przekaźnik do załączania ledów - czyli wyjście sygnału. Jeśli zaznaczysz RC11 to przekaźnik podpinasz do wyjścia AUX11 w APMie.

Opcja "Input Ch" informuje którym kanałem z odbiornika RC będziesz to kontrolował, wybierając tak jak jest Ch8 będziesz sterował kanałem 8.


Oczywiście jest to rozwiązanie troszkę na około, ale nie przeszkadza w niczym i spokojnie będzie to działało tak jak sobie wymyśliłeś.

Pozdrawiam, Michał.
U mnie to nie działa. Ja mam akurat Pixhawk, nie APM. Po ustawieniu RC11 na żadnym AUX 1-6 w pixhawk nie miałem napięcia (sprawdzałem miernikiem). To trzeba jeszcze jakoś włączyć?
chrzanu
Posty: 58
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 16:55
Lokalizacja: Łódź/Piotrków Tryb.

Re: Zewnętrzne oświetlenie kontrolowane z aparatury

Post autor: chrzanu »

Masz opisane wszystko w linku, który wcześniej wstawiłem. Ja u siebie zrobiłem wg. tej instrukcji i odpaliło od razu.
mati86
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 11:12

Re: Zewnętrzne oświetlenie kontrolowane z aparatury

Post autor: mati86 »

No okej, ale to działa tylko w trybie off/on i daje albo 0V albo 3,3V.
Do tego Ledów bezpośrednio nie podłącze, bo one potrzebują 12V. Nie będzie to też działać z moim switchem, bo on potrzebuje 4,2V.

Mój switch musi mieć prąd cały czas i w zależności od sygnału z pinu sygnałowego jest włączony wyłączony, tak jak to normalnie działa na odbiorniku.
Czy nie ma sposobu jak przekierować po prostu to samo co jest na odbiorniku do któregoś auxa w pixhawk?
mati86
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 11:12

Re: Zewnętrzne oświetlenie kontrolowane z aparatury

Post autor: mati86 »

Już mi się wydawało, że znalazłem rozwiązanie:
Aby na AUX OUT w pixhawk mieć sygnał PWM z kanału 8 myślałem, że w mission plannerze trzeba ustawić ch_8 function = 1.
Niestety, to nie działa, bo badałem miernikiem i na żadnym pinie nie ma 5V..
ODPOWIEDZ