Połączenie Pixhawk - Mission Planner - Getting Parameters

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
syyzyy
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 08:31
Lokalizacja: Modena

Połączenie Pixhawk - Mission Planner - Getting Parameters

Post autor: syyzyy »

Witam,

Mam problem z połączeniem Mission Planner - Pixhawk za pomocą telemetri 3DR 433.
Radia łącza się ze sobą (static green led) oraz odbywa się komunikacja (pracująca pomarańczowa dioda).
Podczas próby połączenia (odpowiedni kom + szybkość 57 kbp) Mavlink się łączy, następuje pobieranie parametrów i to by było na tyle.
Wczoraj zostawiłem to tak na około 30 min (Getting Params..) niestety nic się nie dzieje. W przypadku jeśli anuluje pobieranie parametrów, widzę dane z telemetrii + horyzont, RSSI itp, wykonałem wczoraj również kalibracje kompasu w takim stanie (nie zawsze się da, czasami nie może zainicjować live calibration) ale parametrów nie widzę, nie mogę zmienić oraz nie mogę odświeżyć manualnie. Po USB laczy sie bez problemu.
Widziałem problem opisany na kilku DIY i RCGroups ale brak konkretnych wniosków.

1. Ustawienia radia w MP sprawdzone (standard dla 433, oba radia te same parametry), dla pewności ponownie zapisane w radiach - bez zmian.
2. Firmware upgrade za pomocą MP wykonany - bez zmian.
3. Próbowałem MP beta wersje po czym wróciłem do standardowej - w obu przypadkach to samo.
4. Aktualizacja driverow FTDI - bez zmian.
5. Wgranie firmware z innego modelu po czym powrót do prawidłowego - bez zmian.


W link stats widać (po anulowaniu pobierania) ze połączenie gubi duuuuzo pakietów.

Mam wrażenie, ze wszystko zaczęło się dziać po update Mission Plannera.
Przed update łączyłem się tez z kompasem przez MP (po USB).

Proszę o ewentualne wskazówki co dodatkowo mogę sprawdzić/przetestować.

Pozdrawiam
michgre
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 25 lis 2014, 13:26
Lokalizacja: Niedźwiedź

Re: Połączenie Pixhawk - Mission Planner - Getting Parameter

Post autor: michgre »

Hmmm, mógłbyś sprawdzić czy jest wina radia czy MissionPlannera łącząc się z jakiegoś urządzenia z Androidem przez aplikację Tower. Nic innego mi nie przychodzi do głowy....
Awatar użytkownika
syyzyy
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 08:31
Lokalizacja: Modena

Re: Połączenie Pixhawk - Mission Planner - Getting Parameter

Post autor: syyzyy »

Hmmm, mógłbyś sprawdzić czy jest wina radia czy MissionPlannera łącząc się z jakiegoś urządzenia z Androidem przez aplikację Tower. Nic innego mi nie przychodzi do głowy....
kurcze, wszystkie male urządzenia mam na IOS. Jeśli dam rade coś znaleźć to postaram sie sprawdzic.
Awatar użytkownika
MaciejN
Posty: 95
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 01:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Połączenie Pixhawk - Mission Planner - Getting Parameter

Post autor: MaciejN »

Cześć.

Mam te same radia i ten sam problem. Czytałem również wątek na RCG ale nikt nie ma sensownego pomysłu. Ktoś napisał, że miał tak w przypadki kiedy miał w ground station 1.9 SIK FW a w air station 1.6 FW zrobił downgrade do grounda na 1.6 i zaczęło działać, niestety nigdzie nie mogę znaleźć do pobrania FW SIK 1.6. U mnie ten problem występował również przed updatem softu 3.2.3 ArduPlane
Awatar użytkownika
syyzyy
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 08:31
Lokalizacja: Modena

Re: Połączenie Pixhawk - Mission Planner - Getting Parameter

Post autor: syyzyy »

Cześć.

Mam te same radia i ten sam problem. Czytałem również wątek na RCG ale nikt nie ma sensownego pomysłu. Ktoś napisał, że miał tak w przypadki kiedy miał w ground station 1.9 SIK FW a w air station 1.6 FW zrobił downgrade do grounda na 1.6 i zaczęło działać, niestety nigdzie nie mogę znaleźć do pobrania FW SIK 1.6. U mnie ten problem występował również przed updatem softu 3.2.3 ArduPlane
tez szukałem SIK 1.6 ale nigdzie nie mogę znaleźć wersji do pobrania .. jutro kolega pożyczy mi kabelek ftdi i spróbuje zrobic upgrade softu w air module.
Awatar użytkownika
MaciejN
Posty: 95
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 01:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Połączenie Pixhawk - Mission Planner - Getting Parameter

Post autor: MaciejN »

Ja właśnie zrobilem update w air module bo radia sie łączyly ze soba ale nie moglem sie połączyć z apm. Jak juz mi sie udalo dorwać kabel i połączyć z apm to mam ten problem z getting parameters. Generalnie dziala mi horyzont ale bardzo przycina, widze pozycje gps ale nie moge np załadować trasy. Przez usb oczywiście wszystko gra
Awatar użytkownika
syyzyy
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 08:31
Lokalizacja: Modena

Re: Połączenie Pixhawk - Mission Planner - Getting Parameter

Post autor: syyzyy »

Ja właśnie zrobilem update w air module bo radia sie łączyly ze soba ale nie moglem sie połączyć z apm. Jak juz mi sie udalo dorwać kabel i połączyć z apm to mam ten problem z getting parameters. Generalnie dziala mi horyzont ale bardzo przycina, widze pozycje gps ale nie moge np załadować trasy. Przez usb oczywiście wszystko gra
dokładnie to samo co dolega mojej telemetrii. Bez pobierania parametrów (CTRL + T) dziala horyzont i nawet raz udało mi się połączyć z compasem i dokona kalibracji.

Czyli upgrade air module do SiK 1.9 nie rozwiąże mojego problemu ? ... :/
mati86
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 11:12

Re: Połączenie Pixhawk - Mission Planner - Getting Parameter

Post autor: mati86 »

Również mam problemy z telemetrią. Nieraz udaje się połączyć i pobrać wszystkie parametry i jest to całkiem szybko a nieraz pobiera te parametry w tempie 1 na minutę. Od czego to może zależeć. A już najgorszy problem mam z telemetrią na androidzie w aplikacji Tower. Co chwila mam komunikat "data link lost", "data link restored", praktycznie nic nie da się zrobić i zjada w przeciągu 10 minut całą baterię z telefonu. Spotkał się ktoś z czymś takim? Telemetrię mam dokładnie tą, z tymi samymi antenami: http://www.goodluckbuy.com/ardupilot-3d ... enna-.html.

Czy należy coś gdzieś zmienić w Mission Planer bądź w androidzie?
mati86
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 11:12

Re: Połączenie Pixhawk - Mission Planner - Getting Parameter

Post autor: mati86 »

A jakie macie ustawienia telemetrii w Mission Planner?
chrzanu
Posty: 58
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 16:55
Lokalizacja: Łódź/Piotrków Tryb.

Re: Połączenie Pixhawk - Mission Planner - Getting Parameter

Post autor: chrzanu »

Co ciekawe, ja mam podobne objawy, przy próbie połączenia przez bluetooth przez port telemetrii, a przy połączeniu przez konwerter ftdi, wpięty też w ten port, wszystko działa :/
ODPOWIEDZ