Odbiornik nie chce współpracować z APM'em

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Odbiornik nie chce współpracować z APM'em

Post autor: MacPiston »

Witajcie. Jako że dużo osób używa ardupilota no to ja też kupiłem. Podłączyłem odbiornik, zacząłem kalibrować wszystko no i załadowałem do koptera. Na początki wszystko działało, ale potem nagle w mission planerze tam gdzie jest radio calibration przestały mi sie przesuwać słupki. Niezależnie jakbym podłączył odbiornik, one nie drgną. Pomyślałem że zaflashuje APM'a i musi działać - a gdzie tam. Męczę się z tym od rana i jesteście moją jedyną nadzieją. Co może być przyczyną takiego zachowania?
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Re: Odbiornik nie chce współpracować z APM'em

Post autor: bolcio30 »

Może warto podpiąć jakieś serwo żeby sprawdzić najpierw odbiornik czy jest ok i czy nie ma problemu z komunikacją z radiem. Odbiornik łączysz każdy z każdym kanałem czy za pomocą jednego kabelka?
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - ZTW Spider 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 400mW
TAROT 680PRO - DJI NAZA M v2 - Multistar 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 200mW
ZMR QAV250 - ZMR 1804 2400KV ESC 10A Simonk Naze32 10 DOF
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odbiornik nie chce współpracować z APM'em

Post autor: marekp »

A sam odbiornik działa?

MarekP
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Odbiornik nie chce współpracować z APM'em

Post autor: MacPiston »

Odbiornik działa, świeci się pomarańczowa dioda oznaczająca że jest połączenie między RX a TX. Jak odepne wszystkie kabelki to wtedy słupki mają wartośc 900, a jak podepnę to wtedy normalnie jakby wszystko działało, ale one nie reagują na ruchy drążkami.
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odbiornik nie chce współpracować z APM'em

Post autor: marekp »

Lampka się świeci ale to może nic nie znaczyc. Podłącz jakieś serwo po kolei i sprawdź czy działa,

MarekP
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Odbiornik nie chce współpracować z APM'em

Post autor: MacPiston »

Miałeś rację - lampka świeci ale serwo nie rusza się na żadnym kanale. Odbiornik OrangeRX będzie OK zamiast tego?
EDIT: Jak kupię odbiornik 9-cio kanałowy a mam Spektrum DX7 to będzie działało ale dwa pozostałe kanały po prostu nie będą działać?
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Odbiornik nie chce współpracować z APM'em

Post autor: MacPiston »

Podłączyłem ten drugi mini-odbiornik (satelitkę) i nagle ożyło. Niepotrzebnie kupiłem lemonRX'a, ale na pewno się przyda.
ODPOWIEDZ