APM 2.6 + moduł BT

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

chrzanu
Posty: 58
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 16:55
Lokalizacja: Łódź/Piotrków Tryb.

APM 2.6 + moduł BT

Post autor: chrzanu »

Hej. Mam mały problem. Moduł BT jest sprawdzony i na pewno działa, ale nie może się coś dogadać z apm. APM też jest sprawny, bo podpiąłem się do portu telemetrii przez konwerter ftdi i łączy się z komputerem. Prędkości transmisji wszędzie ustawione na 57600. Mission Planner łączy się z BT, ale dalej cisza. Liczy od 30 w dół i wywala timeout. Sprawdzałem już, czy nie zamieniłem pinów rx/tx, ale odwrócenie nie pomaga. Miał może ktoś podobny problem i go jakoś rozwiązał ?
Awatar użytkownika
FlyHigh
Posty: 1091
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2012, 22:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: FlyHigh »

Jaki masz konkretnie moduł BT?
Czy ma możliwość ustawiania komendami tekstowymi (AT commands) przez FTDI parametrów?
(żeby chociażby sprawdzić czy BT ma poprawnie ustawione parametry)

http://diydrones.com/profiles/blog/show ... e=activity

Ja mam HC-05 i mimo poprawnego ustawienia parametrów gdy łączę się z laptopem na którym mam MP to mam taki sam efekt jak ty.
Pomaga odpięcie i podpięcie jeszcze raz lipo do koptera i wtedy rusza czyli zamiast odliczać te 30s do timeoutu po prostu zaczytuje konfigurację.
chrzanu
Posty: 58
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 16:55
Lokalizacja: Łódź/Piotrków Tryb.

Post autor: chrzanu »

Też mam hc-05. AT sprawdzałem, bo mam go już od dawna, a teraz naszła mnie ochota na podpięcie go do apm. Spróbuję dzisiaj tego numeru z odpięciem i podpięciem lipola.
sliver001
Posty: 186
Rejestracja: sobota 18 paź 2014, 17:43
Lokalizacja: Kutno

Post autor: sliver001 »

Na pewno wybierasz dobry port COM W MP pod którym komputer widzi BT?
chrzanu
Posty: 58
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 16:55
Lokalizacja: Łódź/Piotrków Tryb.

Post autor: chrzanu »

Tak, na pewno. Łączy się przez ftdi na tych ustawieniach i porcie telemetrii, ale kiedy dodaję do tego by jest cisza
ODPOWIEDZ