APM-2.6 podłączenie serwa

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

walnar
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 21:28
Lokalizacja: Olsztyn

APM-2.6 podłączenie serwa

Post autor: walnar »

Witam.
Niby sprawa prosta, ale nie daję sobie rady i bardzo proszę o pomoc.
Aparatura GRAUPNER MX-12 HOTT 6-cio kanałowa, skonfigurowana na PPM-sum.
APM 2.6
Dołożyłem serwa podwozia składanego z myślą sterowania na kanale 6, bo cztery to normalnie zajęte,piąty kanał sterowanie trybami lotu, a szósty niby wolny. Okazało się jednak, że szósty kanał w MP
obsługuje opcje trymowania w czasie lotu i pozostałem z palcem w nocniku. Przy próbach sterowania serwem przez Pin 10 APM nastąpiło zawieszenie MP i musiałem po restarcie MP konfigurować na nowo kanały aparatury.
Jeżeli jest jakiś sposób na rozwiązanie mojego problemu, to proszę o pomoc.
Z podziękowaniami
Walnar
porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Post autor: porferalfa »

Jedno rozwiazanie to jest takie zeby przepiac serwo bezposrednio pod odbiornik :)
Drugie rozwiazanie to zamiast wpinac kanal 6 do APM mozna spokojnie podpiac do kanalu 7. wtedy APM widzi go jako 7 kanal a w aparaturze to nadal 6 :) pozniej to juz mozna ustawic w MP :) nie znam procedury bo na razie tego nie robilem ale pewnie sa jakies tutoriale na youtube ;) powodzenia ;)

edit: a jaki masz odbiornik?:)
walnar
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 21:28
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: walnar »

odbiornik mam Graupner 6-cio kanałowy i akurat 6-tym kanałem jest podpięty PPM-sum do APM, ale podsunąłeś mi rozwiązanie. Zrezygnować z PPM-sum i wtedy podpiąć 6-ty kanał odbiornika do 7-mego w APM.
Nie wiem tylko co wybrać w opcjach na kanale 7, ale to już kwestia prób. Muszę mieć do serw zakres na przełączniku trzy pozycyjnym 900-1500-1900
Wielkie dzięki za pomoc, idę próbować.
ODPOWIEDZ