Pixhawk od podstaw

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Pixhawk od podstaw

Post autor: darek »

zaczynam ten temat bo to nowy sterownik, który może sprawiać trochę problemów, ja takie miałem

QGroundControl
3DR prezentuje program zwany QGroundControl - jest niedopracowany, nie zawsze łączy, jeśli ktoś chce z niego skorzystać to całkiem nadaje się do uploadu nowego softu, czy to oryginalnego px4 czy od arduino, manualny upload działa nieźle

połączenie najlepiej uzyskać włączając program a następnie włączając pixhawk, potem odczekać 3-4 sekundy i można się łączyć, jak nie połączy to należy zacząć od początku
po kilku dniach udało mi się w końcu skalibrować acc, gyro i kompas i stanąłem przy radiu (o tym potem), okna do konfiguracji zawsze były puste lub ich wcale nie było i wydawało by się, że wszystkie ustawienia powinny być ustawiane manualnie - tragedia

po kilku dniach dałem sobie spokój z QGroundControl brak wizualnego GUI i tak sprawiłby wielki problem, program jest w wersji Beta więc może kolejne wersje coś dadzą więcej

APMPlanner2
aby się połączyć należy zrobić mniej więcej to samo co przy QGroundControl, włączyć program, włączyć Pixhawk, odczekać 3-4 sekundy i kliknąć "połącz"
teraz korzystam z tego programu, początkowo nie chciałem instalować softu bo w oknie uploadu nie było właściwej konfiguracji coptera, ale po instalacji pokazało się dużo różnych konfiguracji więc ten wcześniejszy podgląd należy traktować poglądowo, program jest kompletny, nie to co QGroundControl i gotów do pracy

Obrazek


Radio
to miałem kolejny problem, mam FrSky i musiałem podłączyć używając SBUS, no to podpiąłem swój odbiornik poprzez SBUS do Pixhawk do gniazda SBUS i nic, nie było nawet zasilnia, w końcu znalazłem: kabel podpina się do odbiornika do złącza SBUS, ale w Pixhawk do gniazda RC IN, no i było już zasilanie w nadajniku
aby zmienić kolejność kanałów należy nadać parametrom RCMAP_XXX inne numerki

Zasilanie
do testów wstępnych Pixhawk może wykorzystać zasilanie z USB komputera
kontroler korzysta z zasilania z czujnika prądowego jako główne zasilanie
dodatkowo można podłączyć BEC na piny ESC i dać kontrolerowi zasilanie rezerwowe, podobno z tego zasilania kontroler korzysta przy awarii zasilania głównego

chwilowo to tyle, w miarę jak będę odkrywał kolejne nowości to będę się nimi dzielił
Artja
Posty: 34
Rejestracja: sobota 08 wrz 2012, 06:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixhawk od podstaw

Post autor: Artja »

darek pisze:aby zmienić kolejność kanałów należy nadać parametrom RCMAP_XXX inne numerki
Sprawdziłeś czy to faktycznie działa?
Pozdrawiam, Jacek
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: darek »

u mnie zadziałało
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Tutaj jest obszerny wątek na temat Pixhawka :mrgreen:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=19416& ... sc&start=0
ODPOWIEDZ