Ktoś zdiagnozuje bądź naprawi APM?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Ktoś zdiagnozuje bądź naprawi APM?

Post autor: porferalfa »

Witam serdecznie :)
Mam mały problem z APM 2.6
Miałem kreta z ok 2m, APM nie ma śladów żadnego uderzenia ale co zaobserwowałem:
1. Po podłączeniu zasilania do regli i APM przez PowerModule esc piszczą jakby nie miały sygnału
2. APM nie czyta ruchów drążków
3. Po podłączeniu do APM odbiornika kontroler sie resetuje i nagle zaczyna się grzać ten czarny element na zdjeciu (stabilizator?)
https://www.dropbox.com/s/ytt03gnms2yn9rg/APM.jpg
czerwone strzałki oznaczają zwarte piny sprawdzone multimetrem.
3. Po wpieciu USB kiedy odbiornik jest już podłaczony nic się nie grzeje, ale tez odbiornik nie ma napięcia. Po wyjęciu wtyczki od odbiornika następuje reset APM i znów zaczyna się grzać

I teraz moje pytanie do Was. Czy jest ktoś w stanie go naprawić/zdiagnozować? Jest szansa żeby go uratować czy już muszę nastawić się na kupno nowego? (co chciałbym uniknąć)

Z góry dziękuje za odpowiedź,
Pozdrawiam
Marcin
1mag
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 18 sie 2014, 11:06
Lokalizacja: Krosno

Post autor: 1mag »

Sprawdź jakie napięcie wychodzi ze stabilizatora, powinno być 3,3V(pin5) na wejściu masz 5V (pin1)

http://circuits.datasheetdir.com/40/TPS79133-pinout.jpg
porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Post autor: porferalfa »

sprawdzilem, w momencie podlaczenia usb jest 3,28V, ale po podlaczeniu odbiornika rosnie do 3,7V, a po 5 sekundach spada do wartosci ponizej 0,5V a nastepnie apm gasnie.
Zielona dioda ledwo swieci
odlaczam apm od usb
podlaczam i wszystko jest ok.
da sie to naprawic? :)
Awatar użytkownika
Fic
Posty: 214
Rejestracja: środa 09 kwie 2014, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fic »

Sam odbiornik jest sprawny?
porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Post autor: porferalfa »

Tak... Z innymi odbiornikami zachowuje sie tak samo.
1mag
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 18 sie 2014, 11:06
Lokalizacja: Krosno

Post autor: 1mag »

Nie powinno się niczego podłączać do APM zwłaszcza przy zasilonym przez USB, nie ma żadnego zabezpieczenia i wywala stabilizator. Sam się o tym przekonałem teraz czekam na "żuczka"
Sprawdź jeszcze raz napięcie na wyjściu bez podłączonych odbiorników i z podłączonymi.
porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Post autor: porferalfa »

na wyjsciu czego? stabilizatora czy na pinach?
porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Post autor: porferalfa »

a i jeszcze jedno. Czy ta zasada dotyczy takze pixhawka? Bo nigdzie nie czytalem zeby nie podlaczac urzadzen do plytki po podlaczeniu zasilania...
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Sonix »

porferalfa pisze:a i jeszcze jedno. Czy ta zasada dotyczy takze pixhawka? Bo nigdzie nie czytalem zeby nie podlaczac urzadzen do plytki po podlaczeniu zasilania...
Generalnie zasada podłączania urządzeń 'peryferyjnych' do innej elektroniki opartej o mikrokontrolery itp. jest taka sama. Najpierw podłączamy wszystko ze sobą, dopiero później zasilamy. To nie jest magistrala USB :)
porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Post autor: porferalfa »

A to nigdzie nie jest napisane :) dzieki serdeczne! teraz bede uwazac na to co robie :)
ODPOWIEDZ