APM 2.6 - spadł przy lądowaniu RTL

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Wejdź w advanced tuning i zobacz jaką masz wartosć IMAX w Throttle Accel. Powinno być 5. Jeśli masz 500 to za dużo. Jeśli masz 5 to ustaw 10.

Obrazek
jaack
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 20:09
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

Post autor: jaack »

OK, a co to da w praktyce? Dobrze rozumuję, że to ograniczy przyspieszenie czy maks prędkość?

--EDIT--
Oczywiście miałem na myśli odwrotnie - jeśli zwiększę z 5 na 10 to zwiększy prędkość/przyspieszenie?
A jeśli z 500 na 10 to ograniczy?
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Zrob jak mowie i sprawdz RTL.
jaack
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 20:09
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

Post autor: jaack »

OK, sprawdzę, ale dopiero w weekend, oby pogoda dopisała ;-)
Awatar użytkownika
PartyzantPL
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 15:43
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: PartyzantPL »

Miałem taką samą sytuację w MP zmieniały się same ustawienia ( zauważyłem ze robiło się to przy użyciu 3DRadio, jak ustawiałem na kabelku wszystko gra do dziś ) , także zmieniło mi prędkość lądowania z 50cm na coś koło 5000 i quad zaczął spadać przy RTL uratowałem go za pomocą przełączenia trybów na stabilize, choć lądowanie należało raczej do twardszych.
jaack
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 20:09
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

Post autor: jaack »

To, że MP gdzieś przesuwa czasami przecinki to też zauważyłem, ale na tyle rzadko, że nie jestem pewien czy to moja wina czy jednak programu.
Zwykle kiedy robię takie zmiany to zapisuję, przełączam na inną kartę, z powrotem i odświeżam.
Już gdzieś czytałem że przez telemetrię komuś wartości mnożyło przez 10 czy 100.
Tak samo jak Ty ratowałem się w panice przełączając na stabilize i gaz w górę, ale też miałem twardo, chociaż 4 nóżki zadziałały jak sprężynki i nic się nie stało ;-)
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Mogę tylko potwierdzić, że do ustawiania FC lepiej używać kabelka zamiast linku radiowego. Też tak miałem, że mi pozmieniało ustawienia, jak zrobiłem zapis po radiu. Od tego momentu, tylko kabelek do programowania a radio do obserwowania.
Pozdrawiam
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

U mnie pozmieniało też parametry, z tym że zrobiłem testy i wyszło że przypadkiem musiałem pobrać wersje beta MP i to powodowało blednę zapisy nie ważne czy przez BT czy kabel po przywróceniu wersji normalnej problem ustąpił.
ODPOWIEDZ