Pixhawk i ESC Emax 4in1 30A

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kierownik_Stacji
Posty: 39
Rejestracja: środa 08 lis 2017, 09:04

Pixhawk i ESC Emax 4in1 30A

Post autor: Kierownik_Stacji »

Witajcie koledzy.

Składam drugiego quada i tak pomyślałem żeby był już z Pixhawkiem a nie z APM tak jak to miałem wcześniej - powód ? - APM nie jest już wspierany a sam pixhawk nie jest drogi, gdzieś za grosze znalazłem ESC Emaxa 4in1 30A więc postanowiłem na ryzyko kupić i sprawdzić (W Internecie czytałem że nie daja się skalibrować po przez pixhawka), no ale na szczęście po kilkuminutowej walce udało się i regle są skalibrowane (Standardowo, drążek gazu na max a później na min po dwukrotnym wpięcu lipo do pixa). Wykonałem również wstępną konfigurację przez Mission plenner i wszystko jest ok, wynik końcowy - wszystko na zielono i można latać. Wszystko wydawało by się ok, gdyby nie fakt że jak uzbrajam silniki, i daje minimalnie drążek gazu do góry tak na ok 1% i tak zostawię, to słychać ewidentnie że silniki cały czas przyspieszają, po mino tego że drążek jest ustawiony cały czas w tej samej pozycji. I teraz pytanie, czy tak ma być czy po prostu coś jest źle skalibrowane. Szczerze mówiąc to aż się boje go puszczać na dworze, bo pomimo tego że mam ustawiony geofencing to i tak mu nie ufam :D
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Pixhawk i ESC Emax 4in1 30A

Post autor: df2 »

Czy to nie chodzi aby o efekt przyspieszania na stole bez śmigieł wałkowany miliony razy?
Kierownik_Stacji
Posty: 39
Rejestracja: środa 08 lis 2017, 09:04

Re: Pixhawk i ESC Emax 4in1 30A

Post autor: Kierownik_Stacji »

No właśnie chyba o to chodzi, bez Śmigiel na stole powoli przyspiesza, a jeszcze tylko się zapytam, skąd to się bierze?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Pixhawk i ESC Emax 4in1 30A

Post autor: Tanner »

Próbuje się wypoziomowac a nie może więc próbuje bardziej ;-)
Kierownik_Stacji
Posty: 39
Rejestracja: środa 08 lis 2017, 09:04

Re: Pixhawk i ESC Emax 4in1 30A

Post autor: Kierownik_Stacji »

No to teraz mogę spokojnie zrobić lot próbny :) Dzięki wam za pomoc :D
ODPOWIEDZ