Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mergus56
Posty: 60
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 06:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: mergus56 »

wrepinski pisze:No to nie są chłodzone ruchem powietrza od śmigieł.

Nie wiem czy takie testy są miarodajne, ja testuje temperaturę silników po lotach testowych.

Idź na dwór i zrób testy ... boisz sie o temp silników to pokręć chwile nimi na "biegu jałowym" bez wznoszenia i wtedy sprawdz ... bedzie ok to krótki lot i sprawdzic .....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
OK, ale przy takich samych, wcześniejszych próbach z nazą oraz z APM + silniki Sunnysky nie doświadczałem takiego wzrostu temperatury. A w tym przypadku po paru min. silniki delikatnie mówiąc stawały się mocno ciepłe. Teraz po obniżeniu parametru RC_SPEED do wartości 320 , jak sugerował kolega Ziele, silniki są tylko odrobinę ciepłe.
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: ziele »

Sprawdź czy Twoje regle są kompatybilne z BLHeli i wgraj go sobie jeśli są. Często soft w reglach jest kiepski i zatyka się przy zbyt szybkim PWM. APM używa domyślnie 490Hz co jest prawie 10x szybsze od standardowego 50Hz.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Głuś »

RC_SPEED na 400 powinno działać idealnie, o ile dobrze pamiętam Naza właśnie na tyle śmiga.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Waldekxxx
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 22 maja 2017, 17:34

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Waldekxxx »

Witam. Widzę, że temat można powiedzieć ogólny, więc chciałem was zapytać, mniej więcej jaką wartość napięcia, przy użyciu baterii 6s (10000mah) macie ustawioną (lub możecie zasugerować) w Mission Plannerze przy opcji fail safe do RTL? Tak żeby quadrokopter powrócił do miejsca startu bezpiecznie, z dystansu około 500m i żeby przy okazji nie uszkodzić baterii zbytnim rozładowaniem. Dodam że maksymalny pobór prądu jednego silnika to 36A. Z góry dzięki za podpowiedź i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: szaman89 »

Męczę się z zewnętrznym modułem led na I2C w pixie. Kupiłem dwie takie sztuki:

Obrazek

I nie mogę tego zmusić do działania. Po podłączeniu do pixa obie sztuki nie święcą a wewnętrzny led jest wyłączony.
Powinienem coś jeszcze zmienić w sofcie?
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: notgroove »

A to to ma wogle jakiś układzik czy tylko ten jeden rezystor lub coś??

Nie widziałem takiego golasa do pixhawka jeszcze.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: szaman89 »

notgroove pisze:Nie widziałem takiego golasa do pixhawka jeszcze.
Nie jest całkiem goły: http://www.goodluckbuy.com/apm-px4-pixh ... l-led.html
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: notgroove »

Faktycznie nie jest.

Ja podłączam zewnętrznego LEDa i działa.
Nigdy się przez to nie zastanawiałem czy coś w sofcie można przy tym ustawiać.

A nie lepiej było kupić ten??

http://www.goodluckbuy.com/pixhawk-rgb- ... oller.html

lub

http://www.goodluckbuy.com/pixhawk-inte ... cator.html
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: wrepinski »

Moze sie nie znam ... ale to wyglada na diode typu WS, na plytce kondensator, to chyba nie przez I2C


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: szaman89 »

notgroove pisze:A nie lepiej było kupić ten??
Kupiłem je dlatego, że robię panel do swojej ramy do którego miał wchodzić led sygnalizujący stan pixhawka. Zależało mi żeby była to pojedyncza płytka z ledem bez usb.
wrepinski pisze:Moze sie nie znam ... ale to wyglada na diode typu WS, na plytce kondensator, to chyba nie przez I2C
Na płytkach które zalinkował kolega notgroove rozwiązanie wydaje się być takie samo i jest to także realizowane poprzez I2C.
Waldekxxx
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 22 maja 2017, 17:34

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Waldekxxx »

I co pomoże ktoś z tym ustawieniem baterii 6s na pixhawku? Ile wolt wystarczy żeby quad wrócił z około 500m do miejsca startu? 20,5V wystarczy do failsafe RTL? Bateria 1000mAh i maksymalny pobór prądu przez silniki to 144A
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: notgroove »

Nikt Ci na to pytanie w prost nie napisze bo istotnych jest kilka rzeczy a nie tylko pobór i pojemność baterii.

Generalnie przy 20,5V na 6S powinieneś być już na ziemi bo to wychodzi 3.41V na cele a to już jest dość mało i poniżej tego napięcia bateria może drastycznie tracić na mocy.

Druga sprawa to sama bateria. Musisz sam zobaczyć jak Twoja bateria się zachowuje i jak spada napięcie w czasie i obciążeniu.
Są lepsze i gorsze baterie co pewnie już zauważyłeś że taka 10000mAh 6S może kosztować ponad 1000zł lub poniżej 400zł.

Druga sprawa to ilość baterii.
Nie raz lepiej mieć 2 baterie po 5000mAh 6S i jedną 10000mAh 6S.
2 baterie to 50% więcej szans że model nie spadnie z jej powodu jeśli wystąpi jej awaria.

Kolejna sprawa to waga jak i warunki atmosferyczne.

Sam pobór prądu jest bardziej teoretyczny i lepiej by było gdybyś przeprowadził sobie testy ile czasu twój model lata do napięcia max 21,6V (3.6V na cele). To powinien być Twój bezpieczny pkt przy którym model powinien już wylądować.
Czyli wracać powinien np przy napięciu 3.8V lub 3.9V na celę.
Oczywiście wszystko zależy od baterii. Kiepskie baterie szybko spadają z napięciem.
Dobre mają długie spadki i są bardziej wydajne mimo takiej same deklarowanej pojemności (bez wnikania w szczegóły).

Sprawdzaj to oczywiście latając w podobnym stylu czyli postępowy ale nie dynamiczny.

Kolejna sprawa to sam fakt oddalenia się 500m od pilota.
Zakładam że nie znasz obowiązujących przepisów a do tego jeszcze nie opanowałeś chyba swojej maszyny i technicznych aspektów.

By oddalić się 500m od pilota trzeba naprawdę być pewny swojej maszyny lub latać nad obszarem nie zagrażającym nieszczęśliwemu wypadkowi.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 cze 2017, 09:08 przez notgroove, łącznie zmieniany 1 raz.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
mario73z
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 15:26
Lokalizacja: Natolin

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: mario73z »

Jako że to mój pierwszy post chciałem się przywitać i podziękować za tą " encyklopedie " ;)
Witam
Od kilku dni męczę się z ciekawym ( jak dla mnie ) problemem.
Zbudowałem cuadrocopter z rozstawem 680mm motory to Rocket X4114 400kV ( swoją drogą beznadziejne ) i sterownikiem Pix PX4 regle to 40A Hobbywing XRotor całość zasila 6S 12000 mah waga z gimbalem kamerą i aku to 3100g, śmigła na początku miałem tylko 13/5.5. Wszystko udało się uruchomić i z powodzeniem można było się cieszyć fajnymi ujęciami z powietrza, dało się zauważyć troszkę słabą stabilizacje w zawisie ale gimbal robił swoje ;) . Jednak aby uzyskać lepsze wyniki zamówiłem większe śmigła 16/5.5. Po zamontowaniu i starcie copter w trybach alt hold czy loiter tak jakby "pulsuje" to jest podnosi się i opada o około 40 cm i to jednostajnie ciągle tak samo. Pulsowanie widać w logu. Na śmigłach 15 cali efekt podskakiwania nieco mniejszy ale występuje. Przykryłem całego pixa odpowiednią kopułą myśląc że to strugi powietrza zakłócają baro ale niestety to kompletnie nic nie dało. Zmiany ustawień przepustnicy czy innych parametrów też jakoś specjalnie nie wpływa na ten efekt. Kombinuje już kilka dni i powoli tracę pomysły. Ustawienie wszystkiego od nowa kończy się w w.w trybach dość szybkim "sprintem" coptera w górę dopiero stabilize pozwala przejąc kontrole ( na domyślnych PID i innych parametrach ). Dodaje też loga z takiego minutowego testu po zmianach. - https://1drv.ms/u/s!AnlyL1fP08AVgvAhNuqP3j7u4jW2Zw ( u góry kliknąć "pobierz" )
Może ktoś mi podpowiedzieć gdzie zrobiłem błąd ? Copter ma dźwigać nieco cięższe zestawy więc i zapas mocy chciałem zrobić większy.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Baqsthc »

Nie Wypidowałeś.
mario73z
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 15:26
Lokalizacja: Natolin

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: mario73z »

Baqsthc pisze:Nie Wypidowałeś.
Dziś nie wieje więc spróbuje jeszcze raz wypidować w Auto Tune. Dzięki ;)
ODPOWIEDZ