Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: shaggee »

szaman89 pisze:Rozkminił ktoś może automatyczne chowanie i rozkładanie podwozia przy określonej wysokości modelu? Szukam informacji o tym ale z marnym skutkiem.
http://ardupilot.org/copter/docs/landing-gear.html
W 3.3 jeszcze tego niema
Awatar użytkownika
elaniusz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 07:49
Lokalizacja: Wisła

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: elaniusz »

Tak na szybko zastanawiam się czy nie dało by się tego zrobić za pomocą funkcji specjalnej lub logicznej w OpenTX?
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: szaman89 »

Tutaj gość rozkminił to swoja biblioteką ale nie wiem jeszcze jak to ugryźć.

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: shaggee »

szaman89 pisze:Tutaj gość rozkminił to swoja biblioteką ale nie wiem jeszcze jak to ugryźć.

Kup jakies multiwii z barometrem, pare linijek kodu i działa. W sumie za dużo grzebania. Ja wolę mieć wszystko pod przyciskiem bo jak coś nie zatrybi z rozkladaniem to potem kiszka
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: arek2081 »

elaniusz pisze:Tak na szybko zastanawiam się czy nie dało by się tego zrobić za pomocą funkcji specjalnej lub logicznej w OpenTX?
Dało by rade na pewno, właśnie w taki sposób zrobiłem autostart na kfc ftb za pomocą Taranisa
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: szaman89 »

arek2081 pisze:
elaniusz pisze:Tak na szybko zastanawiam się czy nie dało by się tego zrobić za pomocą funkcji specjalnej lub logicznej w OpenTX?
Dało by rade na pewno, właśnie w taki sposób zrobiłem autostart na kfc ftb za pomocą Taranisa
Panowie, wam chodzi o coś na zasadzie, że np throttle>50% to podwozie się podnosi?
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: arek2081 »

Nie, można zrobić że na określonej wysokości się zamyka i otwiera.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: szaman89 »

arek2081 pisze:Nie, można zrobić że na określonej wysokości się zamyka i otwiera.
Ale to wtedy potrzebna jest jeszcze telemetria w apce z której soft apki sczytuję wysokość tak?
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: arek2081 »

szaman89 pisze: Ale to wtedy potrzebna jest jeszcze telemetria w apce z której soft apki sczytuję wysokość tak?
Dokładnie tak
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: szaman89 »

arek2081 pisze: Dokładnie tak
Dziękuję za wyjaśnienie ale jednak stwierdzam, że to za dużo zachodu, żeby to ogarnąć w mojej konfiguracji pixhawk-eleres-9xr pro.
shaggee pisze: Kup jakies multiwii z barometrem, pare linijek kodu i działa. W sumie za dużo grzebania. Ja wolę mieć wszystko pod przyciskiem bo jak coś nie zatrybi z rozkladaniem to potem kiszka
Zgadzam się z Tobą, że jest to przerost formy nad treścią ale fajnie byłoby gdyby można ustawić podwozie na przełączniku 3-pozycyjnym i byłoby on-auto-off. Miałbym pełną kontrole nad złożeniem i rozłożeniem gdyby coś nie zadziałało ale mógłbym też załączyć tryb auto i wszystko odbywałoby się na podstawie wysokości od home'a. Szkoda, że brakuje czegoś takiego bo sprawa chyba jest dosyć prosta do ogarnięcia software'owo.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Piotrowy »

Temat zakłócających EMAX BLHeli jest zanany i skutecznie rozwiązany:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=60&t=3 ... 37#p492637

Niestety, ja mam wersję 30A z BEC, a tam płytka wygląda inaczej i nie wiem, których elementów się pozbyć :-(
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: shaggee »

Zmień na XROTOR i będziesz zadowolony bez flashowania
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Piotrowy »

Przełożyłem FC do innej ramy z regulatorami multistar przeflaszowanymi na simonK. Walczę z kalibracją i może coś z tego będzie, zobaczymy. Następnym krokiem pewnie będzie zakup tych polecanych przez shaggeego :-/

Mam jakiś dziwny problem z kompasem Neo M8n z Drotksu. Co chwila pojawia mi się komunikat "Error compass variane"
Nie ma znaczenia, czy jest to w pomieszczeniu, czy na zewnątrz. Czyżby mój Pixhawk go też nie lubił :roll:
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: shaggee »

TO znaczy że się nie zgadza orientacja względem kompasu w pixhawku
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Piotrowy »

shaggee pisze:TO znaczy że się nie zgadza orientacja względem kompasu w pixhawku
Czyli jak kompas w Droteksie jest od spodu, to orientacja powinna być rotation_roll_180 :roll:
W każdym razie tak mam ustawione. Pokombinuje z innymi opcjami.

Edit: Dobra, stanęło na NONE :-)
ODPOWIEDZ