Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Głuś »

Jakiego clona? A w ogóle skalibrowałes akcelerometr? Zrób pełną kalibrację w 6 pozycjach i dopiero kompas.
GPS bym podniósł i nie pchaj PDB, ani blisko GPS, ani pixa. Po co w ogóle Ci PDB... ;-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: notgroove »

Nooo clona pixa oczywiście i np. problemy z pamięcią.

Akcelerometr oczywiście kalibrowałem. Próbowałem nawet specjalnie odwrotnie dziób z rufą.

Natomiast PDB przydaje się pod stałe zasilanie 12V dla Gimbala lub innych rzeczy.
Zawsze mam na pokładzie PDB.
Myślęże dla GPS w tej chwili PDB nie robi bo jest zamontowany ekran (połączenie z masą/minus).
Ale podłączałem też drugi GPS przy sprawdzaniu zupełnie dalej i było to samo.

I puki co jakoś mam stracha by podłączyć odbiornik (Optima9) pod 6S mimo iż może pracować z tego co pamiętam do 36V.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
KROOKOO
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: KROOKOO »

notgroove pisze:Nooo clona pixa oczywiście i np. problemy z pamięcią.

Akcelerometr oczywiście kalibrowałem. Próbowałem nawet specjalnie odwrotnie dziób z rufą.

Natomiast PDB przydaje się pod stałe zasilanie 12V dla Gimbala lub innych rzeczy.
Zawsze mam na pokładzie PDB.
Myślęże dla GPS w tej chwili PDB nie robi bo jest zamontowany ekran (połączenie z masą/minus).
Ale podłączałem też drugi GPS przy sprawdzaniu zupełnie dalej i było to samo.

I puki co jakoś mam stracha by podłączyć odbiornik (Optima9) pod 6S mimo iż może pracować z tego co pamiętam do 36V.
Wydaje mi się, że źle kalibrujesz akcelerometr. Nie bardzo rozumiem, co ma horyzont do kompasu? Kalibrując musisz "na oko" skalibrować boki (prawy lewy góra plecy), i dokładnie skalibrować poziom. Dlaczego nie jest ważna dokładność przy bokach? Bo boki tylko służą do określenia pozycji komputera, a poziom odpowiada za realny poziom (ja poziomuje z poziomicą, efekt idealny). Drugi przycisk przy kalibracji "calibrate level", czy coś takiego, kalibruje sam poziom (UWAGA! Jeżeli klikniesz calibrate level, tym samym "usuwasz" poprzednią kalibrację "dokładną"). Ja używam samego "calibrate level", i nie mam problemów (mam metrową hexę, kalibracja akcelerometru na bokach nie jest przyjemna :) ). Być może właśnie to kliknięcie poziomu usuwa Ci poprawne ustawienie komputera, a gdzieś w parametrach masz ustawione, że komputer jest odwrócony.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Głuś »

notgroove, przecież przez zdjęcie nie zajrzę, zaskoczyłeś mnie mówiąc szczerze :-D
Ty masz oryginał zdaje się? Albo inaczej produkcji 3DR bo tak naprawdę wszystkie pixy są oryginalne ;-)

Ty coś masz tam namotane strasznie, zrób sobie zrzut full parametr list do pliku na wszelki wypadek i wgraj Ardu Rover, a później nowy Ardu Copter i postępuj zgodnie z instrukcją (tylko od razu nie przywracaj parametrów, najpierw spróbuj tak jak by od zera). KROOKOO, dobrze gada - z tą różnicą że, o ile udało mi się doczytać na zagramenicznych stronach, nowa opcja kalibracji kompasu korzysta z poprawnie skalibrowanego akcelerometru więc jakiś tam związek chyba jest bo przy kalibracji kompasu bierze pozycje względem ziemi. Nie mówię tego na 100% - tak wyczytałem.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: notgroove »

Znalazłem parametr wprowadzający złą orentację AHRS_ORIENTATION było ma 4. Zmieniłem na 0 i jest OK ale i tak muszę zrobić remanent z firmware i ogólnie wszystkimi ustawieniami. Może znajdę jakieś gotowe ustawienia jako pkt wyjściowy z ramy o podobnych gabarytach.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Głuś »

notgroove pisze:Może znajdę jakieś gotowe ustawienia jako pkt wyjściowy
Nie kombinuj bo zamiast ułatwić sobie życie to utrudnisz :) Skoro jeszcze i tak nim nie latałeś zrób mu czyszczenie tak jak mówiłem, ustaw RC_SPEED, pokalibruj wszytko i w górę. Zrobisz autotune, później będziesz go dopieszczał. O fail-safe nie zapomnij przed startem ;-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: notgroove »

Oczywiście że będę go resetował.

FS to podstawa ;)

Edit...

Zresetowamy jak radzono i teraz wstępnie wszytko działa.

Edit...

Już po świętach i wróciłem do pracy więc kolejne ruchy z pixhawkiem dopiero w połowie maja jak wrócę z delegacji.
Ale zmieniłem położenie pixy na prawie centralne tak że GPS i PX4 są centralnie w osi.
DSC_1274_resize25.jpg
DSC_1274_resize25.jpg (150.98 KiB) Przejrzano 3668 razy
DSC_1277_resize25.jpg
DSC_1277_resize25.jpg (166.24 KiB) Przejrzano 3668 razy
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: ziele »

Działa Wam pomiar prądu w najnowszym sofcie? Napięcie jeszcze da się ustawić, a w polu gdzie pokazywała się wartość prądu jest pustka. Chodzi o klasyczny power module do pixhawka.
przybora
Posty: 33
Rejestracja: środa 09 mar 2016, 16:37
Lokalizacja: Polska Mazury

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: przybora »

Tak patrzę na projekt notgroove i zastanawiam się dlaczego GPS jest na środku a pix z przodu w osi? Czy położenie pixa ma znaczenie ? Moje pytanie bierze się stąd, że jakiś czas temu podniosłem pixa z 1.5 cm do góry i poszedł minimalnie do przodu jakieś 0.5 cm. Po tym zabiegu miałem problem ze zrobieniem Autotune, oś Pitch robił dla moich Lipo bez końca, ostatecznie zmieniłem śmigła i zrobiłem pidy. Ale zmieniłem tez położenie GPS-a również poszedł lekko do góry i został ustawiony centralnie w osi.

EDIT - scalenie

Może ktoś pomoże, dzisiaj pojawił mi się taki komunikat:
PreArm: Duplicate Aux Switch Options
Oczywiście nie mogę uzbroić maszyny, ktoś może spotkał się z takim komunikatem ?
duplikate.jpg
duplikate.jpg (167.4 KiB) Przejrzano 3368 razy
Przeszukałem forum nic nie znalazłem

________________________________________
Edit:
Niby nic a kupę czasu straciłem, coś miałem zmienić i zostawiłem dwa razy autotune, może komuś się przyda:
duplikate 3.jpg
duplikate 3.jpg (63.5 KiB) Przejrzano 3336 razy
Nie może być duplikowana funkcja na kanale 6 7 czy 8
_____________________________________________________________________
"Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć." -M.Maliński
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Głuś »

ziele, W 3.4.6 działa jak należy na 2 modelach z różnymi PM. Pewnie już do tej pory sobie poradziłeś, ale sprawdź przewody ;-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
mergus56
Posty: 60
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 06:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: mergus56 »

Witam,
Panowie mam problem z silnikami.
Po wymianie Nazy na Pixhawka z Aliexpress - chcę wykorzstać zestaw DJI E310 (silniki+ ESC).
W pixhawku dioda Zennera.
W trakcie testów domowych po podłączeniu Lipo 4s 5000 i próbach uzbrojenia , silniki po 2-3 mi. pracy zaczynają się mocno grzać. Nie mogę załapać , co jest nie tak.
Jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: ziele »

Głuś pisze:ziele, W 3.4.6 działa jak należy na 2 modelach z różnymi PM. Pewnie już do tej pory sobie poradziłeś, ale sprawdź przewody ;-)
Poradziłem sobie wpisując z palca dane w liście parametrów. Dobrze, że miałem zapisane dzielniki, gdy kiedyś robiłem kalibrację. Doszedłem do tego, że to wina MP, a nie pixhawka bo na różnych wersjach APM to samo. Na OSD pokazują się prawidłowe wartości, a na MP nic albo jakieś wartości z czapy.

EDIT - scalenie
mergus56 pisze:Witam,
Panowie mam problem z silnikami.
Po wymianie Nazy na Pixhawka z Aliexpress - chcę wykorzstać zestaw DJI E310 (silniki+ ESC).
W pixhawku dioda Zennera.
W trakcie testów domowych po podłączeniu Lipo 4s 5000 i próbach uzbrojenia , silniki po 2-3 mi. pracy zaczynają się mocno grzać. Nie mogę załapać , co jest nie tak.
Jakieś sugestie?
Być może Twoje regle nie ogarniają szybkiego odświeżania PWM. Zmień parametr RC_SPEED z 490 na niższy, np. 200.
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: wrepinski »

Grzeją się ze śmigłami czy bez ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mergus56
Posty: 60
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 06:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: mergus56 »

Bez śmigieł.
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Czarna hexa Pixhawk

Post autor: wrepinski »

No to nie są chłodzone ruchem powietrza od śmigieł.

Nie wiem czy takie testy są miarodajne, ja testuje temperaturę silników po lotach testowych.

Idź na dwór i zrób testy ... boisz sie o temp silników to pokręć chwile nimi na "biegu jałowym" bez wznoszenia i wtedy sprawdz ... bedzie ok to krótki lot i sprawdzic .....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ