APM 2.6

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: APM 2.6

Post autor: maxxxior »

http://www.easypaste.org/file/QZOrub/20 ... og?lang=pl
i drugi:
http://www.easypaste.org/file/JiZhlS/20 ... og?lang=pl

HDOP na poziomie 1,1-1,6

czasami po uzbrojeniu buzzer pika sygnalizująć chyba utratę FIX'a GPS'a ale po chwili przestaje i jest OK.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.6

Post autor: maxiiii »

W logach jest bałagan.
Zrób tak:
1.ustaw standardowe pidy
2. skalibruj ponownie radyjko.
3. załóż porządną gąbkę na baro.
4. wyłącz ekf
5. przejdź na drugą stronę drogi na łąkę w bezwietrzną pogodę (czyli ok 19 wieczorem:))
6. wystartuj w loiter.
7. ustaw copterka na wysokości ok 10 m.
8. odłóż aparaturę aby nie korciło się w jej dotykaniu przez ok 1-2 minuty
9. możesz wtedy lądować w dowolny sposób.
10. prześlij logi

Jeżeli nie będzie prawidłowo stał w miejscu to:
1. reset apema. (wgranie rovera a potem copter.)
2. ponowna kalibracja wszystkiego.
3. zakaz chwilowo grzebania w pidach.
4. lot jak wyżej i log na forum

potem zobaczymy.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: APM 2.6

Post autor: maxxxior »

ok, tak zrobię, chociaż tak już robiłem i nie pomagało... co do stania w miejscu w bezwietrzną pogodę to tak jak pisałem, jakoś tam trzyma, nawet dobrze... po niedzieli zrobię wszystkie podpunkty i wrzucę log...
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.6

Post autor: maxiiii »

W logach masz zmienione pidy od loitera.
A po takich nie można poznać czy są dobre czy nie.
A ile waży twój kopter?
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: APM 2.6

Post autor: maxxxior »

co za shit... mam dość tego kontrolera...:/
1. Nie wiem jak zresetować PIDy do defaultowych
2. Z racji pkt 1. chciałęm wgrać nowy firmware, ale wcześniej coś mnie pokusiło zaktualizować MP i teraz podczas próby wgrania i na etapie Reading HEX wyskakuje Failed Communication :/

ściągnąłęm wersje 1.3.39 ale to samo :/
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: APM 2.6

Post autor: szaman89 »

Pkt 1 - przy wpisaniu w Google ''apm default pids'' masz w pierwszym wyniku odpowiedź.
Pkt 2 - Jak coś nie działa na Windowsie to zaczyna się od restartu kompa i reinstalacji błędnie działającego softu.
Pkt 3 - Weź się w garść.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: APM 2.6

Post autor: maxxxior »

ad 1. no tak są tylko i tak ich zmienić nie mogę, zmieniam np wartość Loiter P i po opuszczeniu tego pola i próbie wciśnięcia Write znowu wraca do starej pozycji :/
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: APM 2.6

Post autor: kuczy »

maxxxior, - APM tak czasem ma, że nie chce zmienić wartości w polach.

rozwiązaniem jest wejście w Config -> Full Parametre Tree - odszukanie parametru i wpisanie go ręcznie:

http://multipartner.pl/FY650/zakres_PID.jpg

Przy okazji w polu Range masz podane wartości graniczne - przydaje sie podczas ustawiania potencjometrem np...
oczywiście tak samo - musisz nacisnąć "Write parameter" żeby się zapisało.

ps - resztę parametrów też tam znajdziesz, tylko akurat powyższą fotkę zrobiłem na swój użytek - kwestia znalezienia nazwy parametru i z czapki.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: APM 2.6

Post autor: maxxxior »

ok będę musiał tak zrobić...ale teraz nie mogę wgrać innego firmware ani nic innego... :/
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: APM 2.6

Post autor: szaman89 »

Odinstaluj MP, zrestartuj komputer, zainstaluj jeszcze raz najnowsze wydanie, podłącz kabel pod inny port USB i podłącz gołego APM-a.
Jeśli to nie zadziała to po podłączeniu APM-a wejdź w menadżer urządzeń i odinstaluj sterownik od APM-a, odlacz APM-a i wepnij jeszcze raz i niech sterownik się przeinstaluje. Jeśli to nie pomaga to podłącz go pod innego kompa. Jeśli to nie zadziała masz walnietego APM-a.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: APM 2.6

Post autor: maxxxior »

szaman89 ale z kontrolerem się normalnie łącze i normalnie mogę go konfigurować!Problem pojawia się tylko poodczas wgrywania Firmware'u!

kuczy, niestety chyba nie tędy droga... nie mogę znaleźć PIDów do wersji 3.2.1, a jak zacząłem zmieniać to wyskakiwały jakieś ostrzeżenia że wartość poza granicą czy coś takiego :/

przy próbie wgrywania 3.1.5 wyskakuje taki komunikat: "This Board has been retired, Mission Planner this will upload the last available version to your board"
Ostatnio zmieniony niedziela 25 wrz 2016, 13:40 przez maxxxior, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: APM 2.6

Post autor: szaman89 »

maxxxior pisze:szaman89 ale z kontrolerem się normalnie łącze i normalnie mogę go konfigurować!Problem pojawia się tylko poodczas wgrywania Firmware'u!
Zrozumiałem co napisałeś wcześniej. Nadal uważam że ścieżka która Ci podałem jest adekwatna do Twojego problemu.

Edit: Taki napis właśnie powinieneś zobaczyć.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: APM 2.6

Post autor: maxxxior »

ok, udało się wgrać soft z innego PC, ale pojawił się następny problem :/
chciałem ustawić te parametry: https://github.com/diydrones/MinimOSD-E ... etting-APM żeby pokazywało wszystkie parametry na OSD. No i d**a, bo parametrów z sekcji SR0_xxxx nie chce zapisać do pamięci :/ po zapisaniu i ponownym połączeniu wracają stare wartości.... wrrrrrrr :/
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: APM 2.6

Post autor: szaman89 »

Jak czyściłeś stary config? Wgrales najpierw arduplane a potem jeszcze raz arducopter? Jeśli wgrałeś arducopter na arducoptera to błąd.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: APM 2.6

Post autor: maxxxior »

tak, pierw arduplane a później arducopter.
byłem na polu z wgranym nowym softem z defaultowymi PIDami ale coś nie chciał mi skalibrować ESC (FW 3.1.5 - po podłaczeniu drugi raz lipo z przepustnicą na FULL Throttle każde ESC pikło po kolei z odstępami ok 5sekund:/, następnie po normalnym podłąćzeniu kopter po próbie uzbrojenia pikał po 2 razy i nie chciał uruchomić silników :/) po uniesieniu quadem strasznie telepało, w trybie i stabilize i loiter :/ w wyniku logów brak :/

maxiiiijaki soft wgrać najlepiej do tego loga żeby sprawdzić PID'y co pisałeś wcześniej w podpunktach?
ODPOWIEDZ