APM 2.6

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: APM 2.6

Post autor: maxxxior »

myślałem o tym, ale w sumie zaktualizowałem do najnowszej wersji - to nie jest jakby to samo?

edit:
i d**a, odinstalowałem MP, usunąłem wszystkie pliki, zainstalowałem jeszcze raz, i to samo :/
a przecież kilka postów wcześniej jak miałem AC 3.2.1 to normalnie mogłem zgrywać logi... co za shit :/
PawełKupniewski
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: APM 2.6

Post autor: PawełKupniewski »

Witam Panowie. Podejrzewam ,że był już ten temat poruszany ale przekopać 112 stron to toche czasu się schodzi. A może ktoś na szybko będzie w stanie odpowiedzieć. Mam pytanie, jak wyłączyć kompas w APM 2.6. Mam gps typu m6n i prawdopodobnie są włączone oba kompasy i mi wyrzuca błędy przy próbach uzbrojenia. High gps hdop. a druga sprawa, po włączeniu kalbracji zakręcił się jeden silnik, po jakimś czasie dopiero drugi się odpala gdy już ten pierwszy chodzi. A dwa pozostałe bez ruchu.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.6

Post autor: maxiiii »

Odp1
Zworką.
PawełKupniewski
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: APM 2.6

Post autor: PawełKupniewski »

gdzie tą zworke włożyć? może prymitywne pytanie ale jestem początkujący jeśli o to chodzi :)
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: APM 2.6

Post autor: mkrawcz1 »

Pozwól, że użyję Googla za Ciebie:
https://www.google.pl/search?q=apm+2.6+ ... 40&bih=794
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
sliver001
Posty: 186
Rejestracja: sobota 18 paź 2014, 17:43
Lokalizacja: Kutno

Re: APM 2.6

Post autor: sliver001 »

maxxxior pisze:Wystarczy lekki podmuch wiatru i quadem miota jak szatan :/
Cześć.
Mam taki sam problem - czy sobie z nim poradziłeś? Autotune robiłem i nic nie pomogło. Może ktoś ma jakieś pomysły co zmienić w konfigu? Maxxior - czy możesz wrzucić screen z pidami? Może mamy coś źle ustawione mimo autotune.
PolakPL2002
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2017, 15:01

APM 2.6

Post autor: PolakPL2002 »

maxiiii pisze:Odp1
Zworką.
A to APM 2.6 nie różniło się od APM 2.5 brakiem kompasu na płytce?
Hamer84
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 23 mar 2017, 08:17

Re: APM 2.6

Post autor: Hamer84 »

Witam. Panowie mam pytanie o kalibracje kompasu. Mianowicie chodzi o to ze jednego dnia latal quad i wszystko ok, super. Na drugi dzień kiedy chciałem uzbroić silniki caly czas komunikat HIGHT GPS HDOP i tak caly czas niezależnie od misjsca. Niebo czyste sloneczne. Stwierdziłem że wyczyszcze apm i wgralem rover później znow copter i zaczalem kalibracje od poczatku jak to należy. Problem zaczal się przy kalibracji kompasu. Pojawiaja się te osie symetrii i ten bialy kwadracik i nagle wyskakuje komunikat: Nieoczekiwany blad. I nici z kalibracji.
Prosze o rade bardziej doświadczonych kolegow.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: APM 2.6

Post autor: Poli25 »

A nie rozłącza cię czasem z MP?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: APM 2.6

Post autor: kuczy »

Hamer84, przydało by się sprawdzić, czy wszystkie przewody od gps i magnetometru mają przejscie. Inna kwestia, czy czasami nie masz zaznaczone, aby korzystać z mag wewnetrznego, ktorego mozesz w ogole nie miec. (Zapomnialem juz jak jest w apm) ale chyba sie zaznaczalo, ze ma brac dane z EXTERNAL
kajoj333
Posty: 17
Rejestracja: piątek 09 mar 2018, 23:23
Lokalizacja: Gryfino

Re: APM 2.6

Post autor: kajoj333 »

Witam, czy ktoś mógłby mi pomóc w odczytaniu z logu co poszło nie tak?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: APM 2.6

Post autor: Verid »

Wrzuć go gdzieś tak żeby się dało ściągnąć to i się pewnie znajdzie jakiś chętny do rozkminki.
Ten wredny...
kajoj333
Posty: 17
Rejestracja: piątek 09 mar 2018, 23:23
Lokalizacja: Gryfino

Re: APM 2.6

Post autor: kajoj333 »

Oki, spakowane wszystkie pliki ponieważ nie wiem co jest mniej ważne
https://megawrzuta.pl/download/74483db1 ... e2669.html
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: APM 2.6

Post autor: kiu86 »

Proszę o pomoc mój dron Quanum Nova FPV (nie jest to reacer) jest dość wolny. No może nie do końca chodzi o to, że jest wolny bo mi ta prędkość na razie wystarcza gorzej jest jak mam wrócić pod wiatr nawet niewielki (np. 3 m/s) robi to tak wolno, że czasem mam wrażenie zwłaszcza na początku jakby stał w miejscu :P Proszę pomóc mi ewentualnie i powiedzieć czy dobrze myślę. W APM parametr ANGLE_MAX mam ustawiony na 2200. Jeżeli dobrze rozumiem oznacza to, że max kąty pochyleń we wszystkich osiach to 22 stopnie tak? czyli Jeżeli zmienię tę parametr na 4500 to wtedy max kąt pochylenia wyniesie 45stopni. Jednak czy w APM istnieje możliwość zmiany kąta tylko dla jednej konkretnej osi np. pitch lub rol lub yaw?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.6

Post autor: maxiiii »

Dobrze myślisz. Ten kąt odnosi się do pitch i roll. Yaw jest zawsze "dookoła".
ODPOWIEDZ