PosHold orbitowanie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: Poli25 »

U mnie był problem w PosHold, chodziło o to że lecąc w tym trybie i puszczeniu drążków nie zatrzymywał się odrazu tylko miał tzw poślizg. Ale twój problem jest ewidentnie z kompasem.
Wysłałem do ciebie wiadomość na PW.
TomekEs
Posty: 35
Rejestracja: sobota 21 lip 2018, 13:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: TomekEs »

Ok temat uważam za zamknięty, wielkie dzięki Poli25 za pomoc. Definitywnie to był kompas.
Przełożyłem go wyżej o ok. 5 cm. Właśnie jestem po oblatywaniu, lata jak marzenie ;).
Przełożyłem go ze środka na zewnętrzną obudowę.

Obrazek

Wcześniej interferencje były na poziomie 70-90% teraz 7-14%

Na tego typu quady ludzie narzekali na słabe trzymanie pozycji.
Zaryzykowałem mimo wszystko, kosztował ledwie 600 zł z gimbalem pod kamerkę typu go-pro ;) (nowy kupiony w Polsce)
Uczucia miałem mieszane, teraz raczej jestem na tak i uważam, za dobrą opcję na początek.
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 18 cze 2018, 14:29

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: Cichy »

Podłączę się do tematu.Kupiłem tego quada 3 dni temu.Czy ktos mi może łopatologicznie wyjasnic co zrobic aby to latało jak trzeba?Pojecia nie mam czemu tak sie zachowuje na otwartej przestrzeni.Podrywa ją przodem w trakcie latania, po wystartowaniu i wzniesieniu sie na wysokosc okolo 10-20m i przełaczeniu prawego przełącznika w pozycje fixed point a lewego na zero czyli Fixed Height, nie utrzymuje sie w jednym miejscu w zawisie tylko leci gdzie chce.Co robie nie tak , przejrzalem juz prawie wszystko na temat zupy ale nic nie pomaga.Moze tym Mission Planerem cos zdzialam ale potrzebuje pomocy.Aha i kompas podkleilem do gornej obudowy ale od wewnatrz.Jest podklejony tak jak trzeba tylko wyzej.Jezli trzeba to porobie screeny z tego programu i jak mam co ustawione.
TomekEs
Posty: 35
Rejestracja: sobota 21 lip 2018, 13:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: TomekEs »

Wrzuć logi z tego lotu. Może masz nie wyważonego quada? No gimbal za bardzo przeniesiony na nos.
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 18 cze 2018, 14:29

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: Cichy »

Nie , czy z kamera na sztywno czy bez kamery to samo , zachowuje sie dziwnie.Obraca sie sama wokol osi do pewnego momentu.Probuje gdzies odlatywac , nie reagauje na trymery , i w gole GPS jakby nie dziaial bo nie ustoi w miejscu.Zaczynam sie zrażać do latania.W tym momencie moj overmax 7.2 lepiej lata chociaz niczego nie ma....Za chwile wkleje logi.Podpowie mi ktos jak wrzucic i skad w Mission Planner pobrac log?Wogole to mi pokazuje jakies z data z 1970-01-01...
TomekEs
Posty: 35
Rejestracja: sobota 21 lip 2018, 13:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: TomekEs »

Pobierz. Jak pobierz zmieni się data na właściwą. Pisałes że przeniosłeś kompas, zrób zdjęcie.
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 18 cze 2018, 14:29

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: Cichy »

TomekEs te pytania na priv zadawalem poniewaz cos mi sie nie podobalo z aparatura...i trafilem. Potencjometry byly podlaczone w miejsce przelacznikow a przelaczniki odpiete calkowicie.Uwierzycie?Jeszcze mnie tylko te trymery zastanawiaja czy podczas klikania aparatura nie powinna piszczec za kazdym nacisnieciem trymera.Jutro sprawdze jak to lata.
TomekEs
Posty: 35
Rejestracja: sobota 21 lip 2018, 13:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: TomekEs »

U mnie trymery na aparaturze nie dają żadnych efektów. Trymowanie robię przez mission planera.
Jednak mimo wszystko to nie uzasadnia jego dziwnego(nieprzewidywalnego) zachowania. Prawdopodobnie masz w czymś jeszcze problem.
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 18 cze 2018, 14:29

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: Cichy »

U mnie tez nic nie daja,chodzi mi tylko czy jak je naciskasz to piszczy za kazdym nacisnieciem,bo widzialem na youtube jak koles naciskal trymer to piszczalo,u mnie natomiast cisza.Kompas przykleilem tak jak ty tylko w srodku tak zeby nie bylo go widac.
TomekEs
Posty: 35
Rejestracja: sobota 21 lip 2018, 13:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: TomekEs »

zrobiłeś kalibrację kompasu i zweryfikowałeś, że kierunki są prawidłowo wskazywane?
Nic mi nie piszczy
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 18 cze 2018, 14:29

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: Cichy »

Mam nadzieje ze tak , ale nie wiem jak sprawdzic czy dobrze wskazuje kierunki.Nie mam analogowego kompasu a ten w telefonie tez wskazuje jak popaprany.Zauwazylem jakies dziwne wskazania , widoczne na zdjeciach.Pierwsze to wskazania bez podlaczonego quada , chodzi mi o horyzont.Po podlaczeniu sa takie jak na kolejnych zdjeciach plus dodatkowe komunikaty jak widac.Po kliknieciu na zdjecie , otworzy sie w nowym oknie i strzalkami przewijamy na kolejne.Wole napisac bo widze u mnie ze nie dodaje osobno 3 zdjec.

Edit. No dobra pozbylem sie komunikatów , zostal tylko jeden PreArm Bad Velocity (zła prędkość) ale pojecia nie mam czego prędkość :)
TomekEs
Posty: 35
Rejestracja: sobota 21 lip 2018, 13:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: TomekEs »

Chyba potrzebujesz tego typu osobę.

Obrazek


Wrzuć
po pierwsze zdjęcie umiejscowienia komapsu
po drugie logi z lotów gdy wariował
Wtedy można rozmawiać dalej i szukać przyczyn
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 18 cze 2018, 14:29

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: Cichy »

Dobrze , wrzuce logi, powiedz mi tylko jak, bo niestety nie potrafie.Jak pobrac te logi i jak tu wstawic.Mozesz?Kompas jest wklejony w ten sposob jak Twoj tyle ze nie na zewnatrz tylko wewnatrz czyli tasma dwustronna jest przyklejona od gory obudowy kompasu i docisnieta do obudowy drona od wewnatrz.Nie chce znow go rozbierac wiec przerobilem Twoje zdjecie. na kompasie bialym polem zaznaczylem gdzie jest tasma dwustronna a czarna ramka to miejsce w ktorym jest wklejony kompas tak jak twoj tyle ze od spodu , wiec nie jest nijak obrócony do gory nogami czy cos.Po prostu nie wystaje na zewnatrz.

Edytuj posty!

Podczas proby sciagniecia logów dzieje mi sie takie cos i moglo by tak trwac w nieskonczonosc.

https://youtu.be/BEt1sGHBDkE
TomekEs
Posty: 35
Rejestracja: sobota 21 lip 2018, 13:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: TomekEs »

Twoja modyfikacja nie wiele wnosi, sprawdzałem u siebie. Względem pierwotnej koncepcji producenta uniosłeś go może 1cm. Ale nie istotne.
Skoro masz tak jak ja tzn że masz kompas obrócony o 180 stopni. Skoro nic nie zmieniałeś w ustawieniach kompasu to jest lipa.

Wykaż się sprytem. Jeżeli obracasz quada w prawo a obrót kompasu a MP jest odwrotny, jest coś nie tak.
Zobacz na Maps google jak usytuowane jest Twoje okno w pokoju i postaw go przy oknie zoabcz czy +/- kierunek się zgadza.

https://www.youtube.com/watch?v=O7Lt10oZjSY W ten sposób spróbuj pobrać logi.
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 18 cze 2018, 14:29

Re: PosHold orbitowanie

Post autor: Cichy »

Sciagnalem jakies pliki .rlog i .tlog ale tu sie ich wstawic nie da bo niedozwolone a otworzyc nie wiem w czym w zwiazku z tym zoopa idzie na sprzedaz na czesci a ja koncze temat dronów.Pozdrawiam i udanych zabaw zycze.
ODPOWIEDZ