Quanum Nova Pro (APM) + Mini OSD MAVLink V1.0

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Quanum Nova Pro (APM) + Mini OSD MAVLink V1.0

Post autor: kiu86 »

Witajcie
Proszę powiedzcie mi czy coś źle podłączyłem czy coś źle robię czy może moje OSD jest uszkodzone. Zacznijmy od początku. Posiadam:\
- Quanum Nova pro
- nadajnik FPV
- kamerkę eachine 1000 TVL
- telemetrię 433MHz

Wszystko działa tak jak powinno postanowiłem ostatnio zakupić i wymienić telemetrię na OSD (jak będę chciał to podpinam telemetrię a jak fpv to OSD (nie planuje podłączać obu urządzeń jednocześnie. Więc dokonałem ostatnio zakupu Mini OSD MAVLink V1.0. niestety nie udało mi się uzyskać ani osd ani obrazu z kamery FPV gdy do drona podłączone jest OSD.

na początku podłączyłem tak (metoda 1):
Obrazek
Połączenie metoda 1
niestety brak obrazu i brak osd w googlach fpv

następnie czytając różne tematy m. in. na tym forum spróbowałem podłączyć tak (metoda 2):
Obrazek
Połączenie metoda 2
niestety efekt ten sam zero obrazu i OSD.
próbowałem tez zmieniać Tx z Rx zero efektu.

Co dziwne jak podłączę (metodą 2) kamerkę i nadajnik ale nie podłącze telemetri z APM (gnd +5v tx i rx) obraz z kamerki jest jak tylko podłacze telemetrię z apm (nawet samo tx i rx lub samo zasilanie +5V obrazu brak.

Szukając informacji dalej natrafiłem na informacje, że zazwyczaj problemem jest +12V i postąpiłem jak w tym watku czyli zlutowałem piny aby oba układy działały na + 5V niestety efektu brak.

Co dziwne z nie udało mi się połączyć PC z OSD przy pomocy Cp2102 USB to UART. Próbowałem wciskać reset połączyć, ale zero komunikacji (port com ustawiony na 115200). przy pomocy tego CP2102 bez problemu wgrywam oprogramowanie do aparatury flysky i6 więc adapter jest sprawny. kamerkę sprawdzałem zarówno przy PAL jak i NTSC.

Oczywiście po odłaczeniu OSD i podłaczeniu telemetri 433MHz i bezpośrednim połączeniu nadajnik z kamerką fpv wszystko działa prawidłowo.

OSD raczej nie odeślę na reklamację chocby z powodu że zlutowałem piny odpowiedzialne za zasilenie obu układów napieciem 5V.

Proszę powiedzcie czy coś źle zrobiłem czy jednak OSD jest jakieś felerne? jak tak to co innego kupić?

P.S. zasilanie +12 V i GND robiłem z pakietu lipo 3S ze złącza balansera (pakiet inny niż zasilanie drona) oraz próbowałem wziąć zasilanie +12V i GND z gniazda zasilania gimbala, które jest w Quanum Nova pro. natomiast +5V i GND wzięte bezpośrednio z gniazda telemetrii.


Z góry dzięki za pomoc i wszelkie rady.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Quanum Nova Pro (APM) + Mini OSD MAVLink V1.0

Post autor: maxiiii »

Pokombinuj z trybami video w osd. Prędkość ustaw na 57600.
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Quanum Nova Pro (APM) + Mini OSD MAVLink V1.0

Post autor: kiu86 »

Prędkości próbowałem różne m. in. 57600 i bez zmian. Próbowałem na PAL i NTSC tyle tylko, że nie w OSD a na kamerce mam przełącznik i nie działało ani na żadnym.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Quanum Nova Pro (APM) + Mini OSD MAVLink V1.0

Post autor: maxiiii »

To zmień w osd. prędkość osd to 57600.
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Quanum Nova Pro (APM) + Mini OSD MAVLink V1.0

Post autor: kiu86 »

Jestem początkującym jeżeli chodzi o OSD więc proszę powiedzieć jak zmienić wideo w OSD czy tego nie robi się poprzez MinimOSD Extra Config? jeżeli tak to nic nie zmienię gdyż nie udało mi się połaczyć z OSD poprzez FTDI (wciskałem reset ale nic to nie dało).
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Quanum Nova Pro (APM) + Mini OSD MAVLink V1.0

Post autor: kiu86 »

Moje Minim OSD było uszkodzone lub +12V od strony wideo je uszkodziło. Kupiłem nowego minim OSD zasiliłem tylko +5V z gniazda telemetrii a z drugiej strony podłączyłem tylko wejście i wyjście wideo i działa :D

Mam jednak problem mimo konfiguracji i ustawienia parametrów które ma wyświetlać OSD np. strzałka kierunku wskazująca gdzie jest miejsce startu jest w zupełnie innym miejscu wyświetlana na monitorze OSD niż ustawiłem to w CT Tool for MinimOSD Extra 2.3.2.0 Pre Release r727. pozostałem parametry wyświetla we właściwym miejscu.
ODPOWIEDZ