Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Sparky
Posty: 252
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 18:33
Lokalizacja: Michałowice

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Sparky »

Już sobie poradziłem z tym tematem. Teraz mnie drąży to co napisałeś, że brak miejsca i mocy obliczeniowej na zrobienie full auto w trakerze... A jakby dwie płytki ze sobą sprząc i podzielić im zadania? :D Albo inny procek załadować z większymi możliwościami. Ot takie myśli wieczorne ;)
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

Albert Einstein
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

Męcz Marbalona. On jest właścicielem systemu eLeReS. Może zaprojektuje i zrobi nowe 32 bitowe hardware do eLeReSów :roll:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Sparky
Posty: 252
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 18:33
Lokalizacja: Michałowice

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Sparky »

W chwili wolnej jak już uporam się ze wszystkimi drobiazgami to go zmęczę. Póki co chyba trzeba poprawić instrukcję do eleresa AT. Zamontowałem na ruchomej części trakera (azymut) czujnik GY-87 i chodzi rewelacyjnie. Sam ustawia sobie północ. Sam HMC5883L nie działa w takiej konfiguracji.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

Albert Einstein
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Baqsthc »

Czy korekta wprowadzona za pomocą przycisków utrzymuje się po odłączeniu zasilania?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

W aktualnej wersji softu nie.
Pzdr. -----MIŚ-----
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: lgojniczek »

Witam

Przymierzam się do budowy stacji naziemnej z trackerem sprzęt wykorzystany do jej budowy to:
1. eLeReS RX jako sterownik
2. mechanizm z serwami od JR65
3. statyw fotograficzny 183cm
4. antena BiQuad od JR65
5. Link RC to eLeReS MAX z retransmisją FrSky

Na wstępie dodam że szukałem na forum czy ktoś już takie połączenie robił i nie znalazłem dlatego pytam, jeśli źle szukałem wybaczcie.

Mam wątpliwości, mianowicie odbiornik FrSky obsługuje telemetrię poprzez S.Port więc eLeReS MAX chciałbym podłączyć i wykorzystać tą telemetrię na Taranisie. Z tego co czytam to należy podłączyć S.Port odbiornika FrSky do TX eLeReSa MAX (nie potrzeba konwertera) a SBUS odbiornika FrSky do RX z użyciem konwertera, w ustawieniach MAXa wybrać protokół telemetrii na FrSky i zadziała i to by było jasne. Natomiast mam wątpliwość jak w cały ten układ wpiąć teraz eLeReS RX żeby robił za sterownik trackera anteny? chciałbym skorzystać z połączenia przewodowego do spięcia MAXa ze sterownikiem żeby kolejnej anteny na maszcie nie zakładać i w takim układzie mam się dopiąć do linii TX eLeReSa MAXa tam gdzie już mam wpięty S.Port z odbiornika FrSky? jeśli tak to czy sterownik trackera jest w stanie rozumieć telemetrię FrSky (bo protokół już zmieniliśmy w eLeReS TX na potrzeby telemetrii na Taranisie)?

Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

No niestety, ale wybierając w MAX'ie protokół S.PORT tracisz możliwość połączenia trackera przewodem z MAX'em. Jedyna opcja w tym przypadku to dodatkowa antena do sterownika trackera.
Pzdr. -----MIŚ-----
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: lgojniczek »

miś pisze:No niestety, ale wybierając w MAX'ie protokół S.PORT tracisz możliwość połączenia trackera przewodem z MAX'em. Jedyna opcja w tym przypadku to dodatkowa antena do sterownika trackera.
Tak myślałem że to niestety nie da się zrobić. Czy masz może zrzut ekranu z konfiguratora MAXa gdzie zmienia się protokół na S.PORT? Dzięki z góry za pomoc
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

Pzdr. -----MIŚ-----
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: lgojniczek »

Ok fajnie, a jeszczepytanie żeby mi retransmisja na frsky przez sbus zadziałała to podłączyć powinienem masę odbiornika frsky do masy maxa i do tego wyjście sbus frsky do wejścia ppm maxa poprzez inwerter? (na maxie złącze jr a nie uart w tym wypadku) a w gui konfiguratora maxa w comboboxie uart speed wybrać SBUS?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

Tak.
Pzdr. -----MIŚ-----
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: lgojniczek »

miś pisze:Tak.
Dzięki piękne

Edycja 2017.08.07
Mam problem z trackerem, po podłączeniu odbiornika eLeReS RX w modelu do pixhawka poprzez UART w RX i port Telem2 w pixhawku, ustawieniu baud rate na 57600 i typu protokołu na Mavlink1 odbiornik odbiera telemetrię, na taranisie ładnie pokazują się wszystkie czujniki dane schodzą niby wszystko działa, niestety tracker głupieje. Czasem po zapisaniu bazy chodzi i śledzi model przez chwilę a następnie gubi kierunek i odwraca się w drugą stronę. Czasem od początku po inicjalizacji od razu gubi kierunek.

Po przepięciu się z sygnałem GPS tak by "podkradać" go wprost z GPS - tracker ożywa i pracuje idealnie. Pytanie czy tracker w ogóle może być "karmiony" danymi telemetrycznymi pozyskiwanymi z pixhawka jeśli tak to jak to ustawić? Proszę o pomoc
grekax
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 16:19
Lokalizacja: Nysa

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: grekax »

Mam problem z trakerem 360 ten od marbalona.Po włączeniu zasilania zapala się czerwona dioda a zielona miga jak GPS złapie fixa świeci czerwona i zielona czyli wszystko niby ok.ale po chwili ( nie zawsze) traker wpada w jakieś drgania, dzień wcześniej tego nie było i co jakiś czas sie resetuje jakbym odłączał zasilanie (czasami co jedną sekundę a czasami nawet po minucie ) na pół sekundy gasną diody i uruchamia się od nowa i tak w kółko .Wymieniłem beca myślałem że coś z zasilaniem,wgrałem przy okazji najnowszy soft dalej to samo.Dodam że dzień wcześniej było wszystko ok.
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: rychoo »

Bylby ktos uprzejmy wrzucic fotki wew i zew jak macie wszystko poukladane? W szczegolnosci interesuje mnie max setup oparty na forumowej konstrukcji (360 z imu i mag + retransmisja na 5.8 i frsky)

Obrazek
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: MorF »

Ja bym sie usmiechnal serdecznie o re-upload obrazkow z pierwszego posta by mis chcialbym zrobic sobie ten tracker :)

edit:
ok chyba wszystko co potrzeba jest tez w pdf na marbalonowej stronce.
ODPOWIEDZ