Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
smook
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: smook »

kierunkową do video, rc i telemetrii a potem sprawdzić co zdycha najwcześniej...
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

do video to wiadomo co, ale do rc to już gabaryt (np yagi BiQuad)
Swoją drogą w przyszłości można by było pożenić tracker eleresa z nowym pomysłem trackera Zbig&Pitlab. Możliwości pewnie jest ogrom...
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

Co do anteny trackera polecam yagi , moc odbieranego sygnału jest o wiele większa w testach do 5km spokojnie telemetria szła gorzej było jak obróciłem 0 180 stopni po 4500m były już problemy
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Artu

Post autor: Artu »

Yagi na 433MHz nie jest taka mała... niestety :-/
Na przykład trójelementowa:

Obrazek
Awatar użytkownika
smook
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: smook »

są większe serwa niż 9g :P
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

pit202

Post autor: pit202 »

Artu pisze:
pit202 pisze:Artu, a po co tracker do samolotu ? :roll:
Kopterem raczej nie lata się na kilka/naście/dziesiąt kilometrów jak "płatowcami"
o lataniu to ty piszesz, ja pytałem możliwości podłączenia

dlaczego wrzucasz wszystkich do jednego worka ? czy każdy lata kopterem w promieniu set-metrów z nadajnikiem 1W i tylko w jedną stronę a samolotem lata dookoła głowy w promieniu 15km ?

nic tylko posty sobie nabijasz , chyba starasz się dogonić Rurka , a Rurek dodatkowym postem od Ciebie ucieka , oj chłopaki

z mojej strony to już EOT - zastanówcie się zanim coś napiszecie.
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Tylko po co nam w tym sterowniku dodatkowy moduł radiowy do tego trackera. Jest to koszt podnoszący cenę za moduł i antenę do tego.
Myślę, że sterownik powinien łykać dane NMEA przez uart z TX RC.
Wtedy taki moduł trackera mógł by współpracować i innymi modułami telemetrii bez problemu. Był by bardziej uniwersalny.
Pozdrawiam
Szymon
woyu
Posty: 385
Rejestracja: sobota 18 cze 2011, 11:56
Lokalizacja: Kaszëbë

Post autor: woyu »

Co do mechaniki trackera to oś obrotu serwa jest osia obrotu plaszczyzny anteny czy zastosować trzeba jeszcze jakieś przelożenie? Ekspander ruchu - mam zrozumiec ze zwykle serwo standart pojdzie mi 180st bez kombinacji z lutowaniem rezystorow we wnetrzu serwa?
Awatar użytkownika
smook
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: smook »

jak najbardziej można kupić fabryczne serwa w wersji 180 stopni, np.: HiTec HS-75BB
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

woyu pisze:Co do mechaniki trackera to oś obrotu serwa jest osia obrotu plaszczyzny anteny czy zastosować trzeba jeszcze jakieś przelożenie? Ekspander ruchu - mam zrozumiec ze zwykle serwo standart pojdzie mi 180st bez kombinacji z lutowaniem rezystorow we wnetrzu serwa?
Nie trzeba przekładni. Zwykłe serwo standard bez przeróbek będzie działać i da 180 stopni.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
smook
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: smook »

miś pisze:
woyu pisze:Co do mechaniki trackera to oś obrotu serwa jest osia obrotu plaszczyzny anteny czy zastosować trzeba jeszcze jakieś przelożenie? Ekspander ruchu - mam zrozumiec ze zwykle serwo standart pojdzie mi 180st bez kombinacji z lutowaniem rezystorow we wnetrzu serwa?
Nie trzeba przekładni. Zwykłe serwo standard bez przeróbek będzie działać i da 180 stopni.
ze sterowaniem +/- 200% ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 wrz 2012, 19:49 przez smook, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

szymon_wolebez pisze:Tylko po co nam w tym sterowniku dodatkowy moduł radiowy do tego trackera. Jest to koszt podnoszący cenę za moduł i antenę do tego.
Po to że ten projekt to tracker w oparciu o MODUŁ ELERESA a tak się składa że na nim jest moduł radiowy. Nikogo nie zmuszam do używania ani też nie zabraniam zrobić swojego, tańszego trackera.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

smook pisze:ze sterowaniem +/- 200% ?
Wgraj soft do eleresa, podłącz jakiekolwiek serwo, odpal kalibrację to się przekonasz.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
macieq
Posty: 569
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 06:55
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: macieq »

jak dla mnie rewelacja :) miałem jedeną wolną płytke i nowy soft już wgrany... Jakie polecacie mocne i trwałe serwa 180' ?
Quad, Ranger EX na Pitlabie, S800, Taranis X9E i kupa różnych innych gratów ;)
ODPOWIEDZ