Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tak.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Czy tracker gdy zaczyna tracić sygnał z modelu zapamiętuje ostatnią pozycję i na niej zostaje ?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

elektron pisze:Czy tracker gdy zaczyna tracić sygnał z modelu zapamiętuje ostatnią pozycję i na niej zostaje ?
Oczywiście. I wtedy można go awaryjnie obracać lewo-prawo z przycisków.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Miś, w związku z tym mam pewną niejasność:
miś pisze:Ten trzeci moduł jednocześnie odbiera przy pomocy własnej anteny sygnały z TX i telemetrię z modelu,
Ostatnio podpytywał mnie jeden z użytkowników o tę trzecią antenę...
Czy nie da się zrobić tak aby tracker i TX korzystały z jednej (dowolnie czy na TXsie czy na trackerze ruchoma i w sofcie deklaracja w którą stronę płyną dane...przede wszystkim dla elDispleja....) i mając jedną antenę wymieniały między sobą potrzebne dane (bezprzewodowo najlepiej...)
Chodzi mi krótko mówiąc o to aby mieć na ziemi tylko jedną porządną antenę RC a potrzebne dane/ficzery będą wymieniane między modułami naziemnymi (TX oraz AT) bez korzystania z kolejnej dużej anteny....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
macieq
Posty: 569
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 06:55
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: macieq »

Przyłączam się do pytania bo włąśnie planuje traker ale z dwoma yagami....
Quad, Ranger EX na Pitlabie, S800, Taranis X9E i kupa różnych innych gratów ;)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Połączyć się razem nie da, bo pracujący nadajnik TX uwaliłby (przy połączeniu drutem) odbiornik trackera. Żeby to się dało zrobić to tracker musiałby być ripiterem (przekaźnikiem) sygnału pomiędzy TX a modelem. Niestety, czasowo nie jest to wykonalne, brakuje czasu na odebranie paczki z TX, przesłanie jej dalej do modelu i w drugą stronę telemetrii.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
macieq
Posty: 569
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 06:55
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: macieq »

Tak myślałem wiec beda dwie anteny, a powiedz mi czy płytka z softem trackera może być podłączona do eldisplaya ?
Quad, Ranger EX na Pitlabie, S800, Taranis X9E i kupa różnych innych gratów ;)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tak, może. Oprócz dtandardowych informacji dostępnych w TX dostaniesz jeszcze dodatkowe informacje o kącie ustawienia anteny.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Czy może mi ktoś tak na chłopski rozum wyjaśnić zasadę działania takiego tracker ? Z tego co przeczytałem w tym wątku eLeReS potrzebuje dwóch anten ...(Chyba że muszę się wrócić do zerówki gdzie czytania ze zrozumieniem uczą)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Normalnie masz nadajnik (jedna antena) który śle do odbiornika (druga antena) co model ma robić. Odbiornik odsyła to co popularnie zowią danymi telemetrycznymi czyli np. stan pakietu, temperaturę otoczenia i (jeżeli podłączysz do niego GPS) aktualną pozycję, prędkość i kierunek lotu. Tracker to tak jakby drugi odbiornik (trzecia antena) który zamiast nadajnika słucha danych telemetrycznych i na ich podstawie celuje obrotnicą w pozycję modelu.
Ten wredny...
woyu
Posty: 385
Rejestracja: sobota 18 cze 2011, 11:56
Lokalizacja: Kaszëbë

Post autor: woyu »

Z powodu braku platformy testowej musiałem zawiesić na chwilę próby trackera - teraz jestem w trakcie ustawiania Skysurfera z Pitlabem na pokładzie no i oczywiście z eleresem.
Misiu:
Rozumiem że jak podłącze linie TX z Pitlabowego GPS-u do wejscia RX w eleresie i w menu Pitlaba ustawię prędkość odświeżania GPS na 5Hz to eleres pracujący w trackerze odbierze te 5Hz? Nie dam sobie ręki uciąć, ale wydaje mi się że w Twinstarze który służył do nakręcenia pierwszego filmu właśnie tak miałem ?! No do płynności faktycznie sporo mu brakowało.
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Pokazalem Misiowi Twoje filmiki kiedys i jednoznacznie stwierdzil, ze GPS na 101% nie dziala na 5Hz.
Sam soft trackera jest przeznaczony wlasnie dla 5Hz GPS'ow (filtrowanie, wygladzanie, predkosc obrotu antenu...). Jesli GPS byl kompatybilny z 5Hz, ale pracowal w trybie 1Hz i nie mial podlaczonej linii TX...wowczas eleres nie byl w stanie zmienic mu ustawien (na 5Hz) i dzialal on dalej w trybie 1Hz. Czyli dzialal, ale skokowo (no bo 1Hz...).
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

A nie prościej i taniej było by zrobić tak jak grzechu robi ? Wykorzystać kanał audio w nadajniku . Bo teraz musimy kupić trzeci moduł eLeReS'a, jakąś dobrą kierunkową antenę (którą nie jest tak łatwo zrobić) , mocne serwa bo mamy dwie anteny na trackerze , no i trzeba zrobić naprawdę solidną mechanikę bo Ty ładnie płynnie chodziło.
Trochę bez sensu. Może ktoś mi wymienić jakieś "za" ? Bo naprawdę się przymierzałem do AT na eLeReSie ale chyba jednak odpuszczę ..
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Tracker ma co najmniej dwie zalety
1) robisz dwie anteny (jedna RC TX a druga video RX) i zakładasz na tracker. Tym sposobem masz z dobrymi kierunkowymi antenami co najmniej podwojony zasięg.
2) Lans :-)

Cały czas mnie prześladuje jednak kombinacja z przepływem danych ... czy naprawdę nie ma sposobu aby na trakerze wisiała właśnie jaga TX RC i to co nią wróci z modelu jako telemetria zostało przetworzone (albo nawet nie tyle przetworzone co przemielone i wyplute dla modułu trackera? Miś - nie da się z modułu TX wypluć, np po I2C i poprzez jakiś moduł pośredni (albo przecież mamy I2C w trackerze) przekazać potrzebne dane GPS? Aż się prosi bo trzecia antena na ziemi to jest kolejny klamot...a jeżeli się chce aby był w pełni zasięgowy jak TX i Video no to musiałaby być trzecia antena na tracker kierunkowa do odbioru telemetrii...bueee ....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

toretto1995 pisze:no i trzeba zrobić naprawdę solidną mechanikę bo Ty ładnie płynnie chodziło.
A w jakim trackerze nie musisz? Mechanika chyba wszedzie taka sama....
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
ODPOWIEDZ