Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: arek2081 »

Zrobiłem sobie nowy tracker z imu i kompasem. Po podłączeniu do GUI widać że kompas pracuje bo wartości się zmieniają, a w okienku "gyro" jest wartość -4 i nie zmienia się podczas poruszania trackera, tak ma być czy powinno się coś zmieniać podczas poruszania glowicy? W okienku suma również​ zmieniają się wartości podczas poruszania.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

Nie jest dobrze.
Jeśli GyroError rośnie to IMU jest źle podłączone.
Jeśli GyroError jest cały czas na 0 a wartość z Gyro się nie zmienia przy ruszaniu płytką IMU to gyro jest padnięte (uszkodzone mechanicznie).
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: arek2081 »

miś pisze: Jeśli GyroError jest cały czas na 0 a wartość z Gyro się nie zmienia przy ruszaniu płytką IMU to gyro jest padnięte (uszkodzone mechanicznie).
Dokładnie ta opcja, dodam tylko że jak odłączenie imu i zostaje sam kompas to wskazania z kompasu równie przestaja działać, no nic dam inne imu jak znajdę i sprawdzę

Edit: jakie wartości powinien przyjmować parametr gyro podczas poruszania.

Edit: Ok, działa, całego imu nie znalazłem ale znalazłem sama kość mpu, po przelutowaniu działa poprawnie i wartość gyro zaczęła ładnie się zmieniać.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: arek2081 »

Problemów ciąg dalszy, niby w GUI wszystko działa, automatyczna kalibracja kompasu idzie ale traker tak skokowo się obraca i nie wiem czy tak ma być.
Problem przedstawiają filmy, kręcąc statywem w lewo antena trzyma punkt, kręcąc w prawo już nie, idzie ze statywem jakieś 40 stopni i dopiero zaczyna trzymać punkt.


Podczas uruchamiania też jest problem bo gdy ustawie go w lewo to po zazbrojeniu północ jest lekko przesunięta niż gdy był ustawiony w prawo przed zazbrojeniem.


I następna ciekawostka, traker w jedną stronę można przekręcić mimo że jest podłączony i skalibrowany.


Co może być problemem? Podejrzewam serwo ale nie jestem pewien, serwo jest nowe, przerobiłem je na 360 w taki sposób że wywaliłem potencjometr na zewnątrz i ustawiłem nim taką wartość żeby serwo nie kręciło się gdy drążek w aparaturze jest na środku.

Na zlocie w Konarzynach widziałem jak jeden z kolegów pokazywał jak działa traker i po podniesieniu i kręceniu statywem w prawo i lewo antena idealnie trzymała punkt, a tutaj daleko do tego.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

1. Zakłócenia kompasu jakimś metalowym przedmiotem
2. Pochylanie statywu po podniesieniu powodują dość spore zmiany w odczycie z kompasu. Była uwaga żeby tracker stawiać poziomo.
3. Krzywo zamontowana płytka z kompasem da ten sam efekt.
4. Albo kiepskie serwo albo źle dobrany gain dla serwa azymutu (gain ma wpływ na dokładność ustawiania, z tego co pamiętam), a nie tylko na kierunek pracy serwa azymutu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: arek2081 »

miś pisze:1. Zakłócenia kompasu jakimś metalowym przedmiotem
Kompas w miejscu przeznaczenia, nie wkręcałem nawet śrub które są nieopodal. Zresztą wydaje mi się że o ile były by zakłócenia to jedynie nie precyzyjnie ustawił by się na północ ale działać dalej powinien poprawnie.
miś pisze:Pochylanie statywu po podniesieniu powodują dość spore zmiany w odczycie z kompasu. Była uwaga żeby tracker stawiać poziomo.
Ok, tu racja ale robiłem testy z wypoziomowanym trakerem i bez zmian.
miś pisze:Krzywo zamontowana płytka z kompasem da ten sam efekt.
Ta opcja odpada, jest na pewno prosto.
miś pisze:Albo kiepskie serwo albo źle dobrany gain dla serwa azymutu (gain ma wpływ na dokładność ustawiania, z tego co pamiętam), a nie tylko na kierunek pracy serwa azymutu.
Na innym serwie bez zmian, jaki powinien być gain ?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

arek2081 pisze:Na innym serwie bez zmian, jaki powinien być gain ?
Tu musiałby się wypowiedzieć Marbalon, bo filozofia i implementacja wersji 360 stopni z IMU to jego dzieło.
Pzdr. -----MIŚ-----
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: wiesiek_kr »

Może Ci pomoże screen z configa. Wszystko wykonane i ustawione Przez Marbalona - działa bez żadnych poprawek :)
Obrazek
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: arek2081 »

Dzięki Wiesiek, ale cos chyba się źle wstawiło.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: wiesiek_kr »

Ja wszystko widzę. Jeden screen, gain na max
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: PiotrSz »

wiesiek_kr pisze:Ja wszystko widzę.
Widzisz tylko dlatego że masz zdjęcie na swoim google i jesteś zalogowany. Dodaj zdjęcie przez forum skoro już działa, opcja dostępna przy pełnym edytorze ;-)
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: wiesiek_kr »

Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: arek2081 »

Dzięki Wiesiek, a powiesz mi jeszcze jakie masz serwa?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: wiesiek_kr »

Cały tracker jest produkcji Marbalona - taki włóż baterię i lataj :).
Albo tu Marcin opisze typ serwa, albo jak mi da info to napiszę:)
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: marbalon »

MG995, ale to nie są najlepsze serwa na świecie... ot tanie, dostępne i działają ;-)

Można by poszukać jakieś inne 50gramowe. Kiedyś fajne miałem z RCTimer... ale nie pamiętam już symbolu.
ODPOWIEDZ