[IN-BOX] BEVRC PV700 high quality digital video recorder

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

[IN-BOX] BEVRC PV700 high quality digital video recorder

Post autor: jedrus »

Po "takich sobie" doświadczeniach z używaną obecnie nagrywarką postanowiłem kupić coś "poważniejszego". Padło na PV700 (http://www.bevrc.com/bevrc-pv700-high-q ... _p297.html). Szukałem czegoś dobrego, małego, prostego, co nagrywa na karty SDHC w rozdzielczości D1.

Na zagranicznych forach wszyscy pieją z zachwytu nad FPVJapan (http://fpv-japan.com/item/fj-dvr-sd4/lang/en/) oraz nad FPV BlackBox Flight Recorder (http://www.multiwiicopter.com/products/ ... r-for-sdhc). Generalnie wszystko to są te same urządzenia (przynajmniej na takie wyglądają), ale FPVJapan kosztuje 200USD, BlackBox 170USD. Niemało. PV700 kosztuje "tylko" 120USD. Z wysyłką 136 USD. Zamówione 21 czerwca, już 29-go było u mnie w domu. Nie mam pojęcia czy firmware jest taki sam, ale manuale są do siebie zaskakująco podobne...

Jak to wygląda? A tak...

Bardzo eleganckie czarne pudełko, które już samym wyglądem sugeruje, że w środku nie ma chińskiej taniochy.
Obrazek

Po otwarciu widzimy urządzenie oraz pilota.
Obrazek

A pod plastykową wytłoczką reszta gratów.
Obrazek


W zestawie znajdą się:

1. Magiczny włącznik (o nim później)
Obrazek

2. Pilot (którym m.in. możemy wyłączyć LCD oszczędzając dzięki temu baterię nagrywarki)
Obrazek

3. LiPo 1000mah
Obrazek

4. Zasilacz US z przejściówka EU
Obrazek

5. Kabelek AV z zasilaniem
Obrazek

6. Kabel USB
Obrazek

7. Eleganckie etui
Obrazek

8. No i sam DVR
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Porównanie wielkości w odniesieniu do typowego LiPo 2200mah 3S
Obrazek



Inne zdjęcia, szczegółowe dane techniczne, itp. znajdują się na stronie sklepu. Pierwsze wrażenia są takie, że urządzenie jest bardzo malutkie (ok. 8x5cm) oraz wydaje się być bardzo dobrej jakości. Nie wygląda jak tania chińszczyzna z jaką często mamy styczność. Obudowa jest chyba alu, przyciski dobrze spasowane, ekranik malutki (5x3,5 cm) ale obraz jest bardzo wyraźny. Ogólnie wygląda profi. Trochę kiepskawo wkłada się baterię, ale to chyba detal - w końcu to raczej jej się nie wyjmuje.

W zestawie nie ma żadnej instrukcji, ale menu jest dość przejrzyste i ustawienie parametrów nagrywarki raczej doktoratu nie wymaga. Ciekawostką może być... wibrator ;) Mamy możliwość aby urządzanie informowało nas o różnych alarmach nie tylko dźwiękowo ale i wibrowaniem. Ponadto z innych ciekawych funkcji wspomnę, że istnieje możliwość regulacji poziomu zapisu nagrania mikrofonu. Szczegółowy manual jest do ściągnięcia jako pdf ze strony sklepu.

Rozdzielczość: 720×576, 25FPS
Codec: Xvid Mpeg4
Bitrate: 8300Kb/s


Tak to nagrywa (proszę ustawić sobie w YT rozdzielczość na 480 ;-) ):

1. Na karcie Class6 SanDisk


2. Na karcie Class10 PQI


Ponadto - co dla FPV ważne - wydaje się, że DVR nagrywa wszystko jak leci. Zakłócenia czy brak sygnału (wyłączone zasilanie nadajnika) nie stanowią jakiegoś problemu.



No i na koniec jeszcze jedno - magiczny wyłącznik. Przyciskamy jeden guzik i urządzenie włącza się wraz z rozpoczętym nagrywaniem. Ponowne naciśnięcie włącznika i urządzenie się wyłącza kończąc nagrywanie zapisując jednocześnie plik. Bardzo fajna sprawa. Niestety wyłącznik jest kwintesencją chińszczyzny. Jest mega tandetny i z pewnością zostanie wymieniony. Raz zaskoczy, raz nie... Ogólnie super funkcjonalność, ale mega badziwne wykonanie.

Jeszcze chyba mogę dodać, że przydałby się w zestawie drugi kabelek na AV-out. Jak na razie innych wad nie widzę. No może do pełni szczęścia brakuje zasilania z 12V ;)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No interesujące....
Może puścił byś jeszcze analizę pliku, za pomocą , najlepiej GSpot'a ? Wyjdzie szydło z worka jakie to ma rzeczywiste parametry....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Nie do końca rozumiem o czym do mnie piszesz, ale jeżeli o to Ci chodziło to bardzo proszę :lol:

Obrazek

FILE_SIZE 92,500,088
CONT_AUDIO_STREAM_COUNT 1
CONT_BASETYPE AVI(.AVI)
CONT_BYTES_MISSING 0
CONT_SUBTYPE AVI v1.0,
CONT_TOTAL_BITRATE 0
VIDEO_BITRATE 8301
VIDEO_CODEC_NAME XviD ISO MPEG-4
VIDEO_DAR 1.250
VIDEO_DURATION 1:28.120
VIDEO_FRAME_COUNT 2203
VIDEO_FRAMES_PER_SEC 25.000
VIDEO_MPEG4 MPEG-4
VIDEO_PAR 1.000
VIDEO_PICS_PER_SEC 25.000
VIDEO_QF 0.801
VIDEO_SAR 1.250
VIDEO_SIZE_X 720
VIDEO_SIZE_Y 576
AUDIO_BITRATE 89
AUDIO_CHANNEL_COUNT 1
AUDIO_CODEC 0x0002 (ADPCM)
AUDIO_SAMPLE_RATE 22050



Przy okazji może wytłumaczysz znaczenie tych danych...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

W sumie bitrate jest najważniejsza informacją :-) im więcej tym lepiej...
A co Ty masz za kamerkę? Przejaskrawiony obraz masz i to mocno...
Co do nagrywarki - chyba zacznę odkładać bo widać że to jest to....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Dla porównania.


jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Rurek pisze:A co Ty masz za kamerkę? Przejaskrawiony obraz masz i to mocno...
Standard (czyli PZ0420), ale video idzie przez taki rozdzielacz/wzmacniacz:

Obrazek

Musze ustawić odpowiednie wzmocnienie do tej nagrywarki bo tak jak mówisz teraz sygnał jest przesterowany no i pewnie nad samym ustawieniem kamerki też wypadałoby popracować...
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

a mówiłem, że "będziesz Pan zadowolony"
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

pbrys pisze:a mówiłem, że "będziesz Pan zadowolony"
No mówiłeś, mówiłeś ;-)
jelcyn pisze:Dla porównania.
Jelcyn, nie starcza mi intelektu - dla porównania czego do czego?


PS. Znalazłem jeszcze jedno źródło tego samego, ale niestety drogie (200USD): http://www.foxtechfpv.com/dv02-portable ... p-541.html Muszę zmienić ten przełącznik na coś takiego jak ma Foxtech.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

jedrus pisze:Musze ustawić odpowiednie wzmocnienie do tej nagrywarki bo tak jak mówisz teraz sygnał jest przesterowany no i pewnie nad samym ustawieniem kamerki też wypadałoby popracować...
Raczej w kamerze - zauważ że gdyby sygnał po rozdzielaczu byłby przesterowany to napisy OSD by się "zaginały" z powodu zbyt silnego białego koloru (za wysokiego poziomu luminancji) a tak nie jest i to po prostu źle ustawiona ekspozycja w kamerze. Daj szybszą migawkę albo/oraz wyłącz wszelkie AGC i DNR.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
FlyHigh
Posty: 1091
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2012, 22:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: FlyHigh »

jedrus, dobrze widzę, że PV700 zasilany jest na 5V?
Jak rozwiazałeś przejście 12v->5v (BEC?)
Chcę sobie zrobić backup do lapka - teraz działam EasyCAP ale w razie "W" trzeba mieć zapas :)
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

No to bajeranckie cudeńko . Teraz wystarczą gogle z odbiornikiem i ta nagrywareczka zaczepiona do paska od spodni (po to sygnalizacje wibratorem) i mamy całą bazę na sobie .
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Nie rozwiązałem... nagrywarka ma własne LiPo 1000mah. Jak narazie jeszcze jej nie ładowałem... wydaje się że starcza na dość długo.

Ponadto kupiłem sobie takie coś za całego dolara i mam zamiar dostosować sobie do bazy:

http://www.ebay.com/itm/Mini-Car-Cigare ... 5d33bbf088

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Fajna ta ładowareczka USB. Mała, zgrabna, ciekawe gdzie odda ciepło.
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Bez przesady, nie przy tych prądach...
Awatar użytkownika
FlyHigh
Posty: 1091
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2012, 22:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: FlyHigh »

Czyli wybebeszysz tą ładowarkę i podciągniesz do gniazda 2,1mm w nagrywarce 5v które daje USB.
Szprytnie :)
Chyba, że ładować można też przez gniazdo USB? (czy USB w nagrywarce tylko działa jako podłączenie do zgrania zawartości karty na kompa?)
ODPOWIEDZ