zakłócenia w bazie

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pit202

Post autor: pit202 »

no no , gdyby nie te wysyłki , głowica 19$ + 43$ wysyłka , taniej wychodzi kupić w HK cały odbiornik LawMate :-)
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

pit202 pisze:no no , gdyby nie te wysyłki , głowica 19$ + 43$ wysyłka , taniej wychodzi kupić w HK cały odbiornik LawMate :-)
Nierejestrowana jest za $11.55 :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

pit202 pisze:no no , gdyby nie te wysyłki , głowica 19$ + 43$ wysyłka , taniej wychodzi kupić w HK cały odbiornik LawMate :-)
I to jest słuszna koncepcja, odkąd LM ma taką fajną cenę na HK to warto wymieniać swoje odbiorniki.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
pit202

Post autor: pit202 »

ja już właśnie taki zakupiłem, ale szkoda mi go od razu psuć , taki śliczny jest ;-) ( stąd też wiem że eleres go nie ściemnia )
Awatar użytkownika
Andrzej_P
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 08 maja 2012, 20:40
Lokalizacja: Milanówek

Re: zakłócenia w bazie

Post autor: Andrzej_P »

Rurek pisze:Moja baza działa (niektórzy widzieli na zlocie) ale jest drobny problem. Poziome paski interferencji mam w bazie podczas gdy uruchomiony jest konwerter Aver video->VGA (potrzebny aby dać sygnał VGA do monitora komputerowego Samsung który jest odglądem w bazie walizkowej) i podłączony ten monitor rzeczony Samsung.
Gdy wyłączę monitor (guziczkiem na nim) zakłócenia znikają. Gdy wyłączę zasilanie konwertera, też znikają (mimo że zasilanie monitora pracuje tylko nie dostaje sygnału). Skąd wiem? Bo jeszcze mam kamerkę miniDV ze swoim monitorkiem i ona daje ładnie po wyłączeniu "toru odglądu na dużym monitorze" czyli albo konwertera albo monitora albo obu.
Co ciekawe na google zakłócenia w ogóle nie wchodzą...
Podejrzewam że sieje przetwornica w zasilaczu Samsunga. Jak to odkłócić?
Na pewno nie jest winny typ zasilania, sprawdzałem na BECach (to było moje pierwsze podejrzenie) ale na pakiecie 4xNiMh zamiast BECa zakłócenia nadal występują.
Rurek, udało Ci się zwalczyć do końca te zakłócenia?
Jeśli tak to jak?
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Tak, nie używam już tego monitora Samsung :-) bo to w nim przetwornica siała w połączeniu z niezbyt fortunnie zrobioną instalacją tej mojej pierwszej w życiu bazy walizkowej (to było 3 lata temu)
Słowem kluczem jest pętla masy.
U mnie masa szła kablami ponad 10(!!!!) metrów (kabel na maszt z odbiornikiem ma 5 metrów) i wracała i się wszystko pętliło.
Grunt to przemyśleć którymi drogami idzie masa. Robić ją jak najkrótszą i tylko w konfiguracji "gwiazda" czyli wszystkie masy schodzą się w jednym punkcie blisko źródła zasilania i nie łączą się nigdzie po drodze szeregowo.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Rurek pisze:Grunt to przemyśleć którymi drogami idzie masa. Robić ją jak najkrótszą i tylko w konfiguracji "gwiazda" czyli wszystkie masy schodzą się w jednym punkcie blisko źródła zasilania i nie łączą się nigdzie po drodze szeregowo.
No dobra. A jak w platformie nadajnik video mam na ogonie i połączenie jest kablem ekranowanym (kabel USB), masa oddzielnym kabelkiem, to ekran łącze z masą z dwóch stron, czy tylko od zasiania, czy może w ogóle :roll: Bo już się pogubiłem :-?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Piotr łącz przy zasilaniu, jednostronnie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Qwer
Posty: 196
Rejestracja: sobota 06 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qwer »

Czy zasada rozprowadzania zasilania w gwiazdę dotyczy też przewodów sygnałowych tj. czy kabel av pomiędzy np. odbiornikiem a monitorem powinien mieć niepodłączoną masę (ekran) po jednej stronie?

Czy mógłby ktoś podać przykład jak filtrować zasilanie w bazie i czy są jakieś urządzenia które szczególnie warto filtrować (odbiornik?) czy filtruje się raczej dopiero jak w praniu wyjdzie, że są zakłócenia?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ekran połączony do masy zawsze powinien być łączony jednostronnie, inaczej nie będzie ekranem a raczej generatorem zakłóceń :-)
Mówimy oczywiście o naszych instalacjach FPV gdzie nie mamy komfortu wożenia zbędnej masy ;-) bo oczywiście są HUM-eliminatory i wtedy można łączyć jak się chce i gdzie się chce.

Co do filtrowania zasilania w bazie - nasz forumowy odkłocacz spełnia swoje zadanie wysmienicie.
Kiedyś Zbig testował zasilanie FOxów/LawMate - wyszło mu że są to urządzenia bardzo czułe na zakłócenia w zasilaniu... polecił stosować odkłócacze jak najbliżej odbiornika, w zasadzie przysłowiowy centymetr od gniazda zasilającego...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Qwer
Posty: 196
Rejestracja: sobota 06 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qwer »

Dzięki :-)

Czyli jak rozumiem idealnie było by umieścić po osobnym odkłócaczu na zasilaniu każdego urządzenia w bazie?

Może jest jeszcze coś o czym warto pamiętać podczas montowania instalacji w bazie? :-)
Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: chessus »

Panowie, czy ktoś z Waz może mi podpowiedzieć, czy stosując Zbigowe diversity, odkłucacz forumowy powinien stać przed przed diversity, czy może dwa odkłucacze bezpośrednio przed każdą głowicą osobno?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Zależy jak długie masz kable i czy w ekranie czy nie.... przy dobrej instalacji wystarczy jeden odkłócacz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: chessus »

dzięki, rozumiem że nie ma zasady.
Potestuję zatem.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Czyli odkłócacz forumowy ten z dławikiem, diodą i kondensatorem można stosować również w bazie?

Mam problem z szarymi paskami, nie wiem czym to jest spowodowane, oddzielne zasilanie dla nagrywarki nie pomaga. Nie jest to wina zakłóceń od silnika na modelu bo nawet jeśli jest wyłączony, zakłócenia występują.

http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=23 ... 94eb8c063b
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
ODPOWIEDZ