Rozdzielacz sygnału A/V

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

SzalonySzynszyl
Posty: 86
Rejestracja: sobota 26 cze 2010, 11:29
Lokalizacja: Jasło

Rozdzielacz sygnału A/V

Post autor: SzalonySzynszyl »

Witam. Udało mi się ostatnio kupić dość tani monitorek 7" (http://allegro.pl/item1096606603_monito ... bosci.html) i chcę się powoli uwalniać od latania w teren z laptopem, dlatego potrzebuję rozdzielić sygnał z odbiornika video.

Nigdzie nie mogę znaleźć takiego ustrojstwa - rozumiem, że chodzi o jakieś urządzonko aktywne? Poza tym kompletuję walizkę na sprzęt i chciałbym wrzucić do niej akku 7-8ah i z niego zasilić monitor + odbiornik video + ustrojstwo nagrywające.

Jak Wy sobie z tym radzicie? :-?
Pozdrawiam,
Grzesiek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Na początku miałem takie:

http://allegro.pl/item1090192239_wzmacn ... jscia.html

Bardzo ładnie działa ale było mi mało (pasażerowie) więc kupiłem takie z 4 wyjściami i regulacją na każdym. Też działa.

Jeżeli chodzi o zasilanie bazy to albo z zapalniczki w aucie (z reguły) albo 2 lipole 2200mAh spięte razem.
SzalonySzynszyl
Posty: 86
Rejestracja: sobota 26 cze 2010, 11:29
Lokalizacja: Jasło

Post autor: SzalonySzynszyl »

A takie coś by się nadało? Mógłbym sobie od razu polutować na gniazda chinch i wrzucić to w jakąś zgrabną obudowę...
Pozdrawiam,
Grzesiek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Trzy różne osoby mnie ostrzegały przed tym ustrojstwem do samodzielnego montażu, w tym jeden z naszych elektronicznych guru - Remzibi. Nie ryzykowałbym.

Jak chcesz to taki aktywny rozdzielacz na dwa bez regulacji (jak z aukcji) mam na zbyciu.
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

Gdyby ktoś chciał to własnie kupiłem sobie taki: Rozdzielacz RV-1/4 video aktywny. Przez pomyłkę wklepały mi się dwie sztuki a potrzebuję tylko jednej.
Odstąpię za cenę sklepową 73zł. Wysyłka gratis.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Mam taki sam i nie mam zastrzeżeń. Polecam :-)
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

A ja mam drugi od góry: http://www.satserwis.pl/oferta/index.php?grupa=06 i polecam go.
________________
Cobra
SzalonySzynszyl
Posty: 86
Rejestracja: sobota 26 cze 2010, 11:29
Lokalizacja: Jasło

Post autor: SzalonySzynszyl »

cobra pisze:A ja mam drugi od góry: http://www.satserwis.pl/oferta/index.php?grupa=06 i polecam go.
Właśnie też go dzisiaj wypatrzyłem i pewnie się skuszę :-)
Pozdrawiam,
Grzesiek
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Teraz bym wziął z 3 wyjściami. Gogle, LCD dla widzów i nagrywanie.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Cobra, a gdzie 4 wyjście dla pasożyta z własnymi goglami :?: :lol:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

Panowie a co z dzwiekiem?
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

L_I_S pisze:a co z dzwiekiem?
Nie jestem pewien na 100%, ale wejście video ma rezystancję 75R, więc nie można łączyć ich równolegle, bo rezystancja dwóch równolegle połączonych wejść będzie wynosiła 35R, zmieni się poziom odbieranego sygnału itd. Natomiast wejście audio ma wysoką impedancję i połączenie kilku wejść nie zmieni parametrów sygnału. Jedynie gdy chcemy łączyć niskorezystancyjne wejścia, takie jak słuchawki i głośniki wtedy trzeba aktywnego wzmacniacza.
Jeszcze inna sprawa to dźwięk w obciążonym ponad miarę obwodzie będzie cichszy, ale będzie i ucho go odbierze, natomiast obciążony obwód video albo nie da poprawnego sygnału, albo da mocno ciemny obraz a oko ma znacznie mniejszą tolerancję adaptacji do zmiennych parametrów niż ucho.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
dual
Posty: 653
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dual »

Jeśli można się wtrącić, to czy taki wzmacniacz pomógł by choć trochę z delikatnie falstartującym napisem no signal? W tej chwili rozdzielam sygnał wideo na TV i laptopa poprostu odpowiednio polutowanymi przewodami (wiem wiem źle robię) i TV od czasu do czasu pokazuje "No Signal" a w tym samym czasie na laptopie obraz ma jakieś zakłócenia (nie zbyt silne). Najgorsze jednak jest to, że TV jak złapie "No Signal" nie łatwo wraca do wizji. Czasem pomaga tylko przełączenie kanału 1w górę i 1 w dół.

Pozdrawiam

Marcin
Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Aktywny rozdzielacz moim zdaniem pomoże.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

cobra pisze:Aktywny rozdzielacz moim zdaniem pomoże.
Niekoniecznie. Niektóre telewizory tak mają że jak złapią zakłócenia na sygnale video to wyświetlają bluescreena i "no signal". A zakłócenia i krótkie zaniki przy FPV to normalka. Może przy założeniu aktywnego rozdzielacza ten telewizor szybciej będzie odzyskiwał obraz, ale i tak nie latałbym używając tego TV jako podgląd, bo w każdym momencie można się spodziewać bluescreena.
ODPOWIEDZ