Antena PATCH w/g rc-cam.com

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

4 otworki m3 całkowicie rozstroiły antenę koledze sigreg
:oops: :oops: :oops:

No to jadę do sklepu "blaszanego".
________________
Cobra
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: michal_e »

a ja swoją na 1080 z ocynkowanej (chyba 0,8) powierciłem 4*fi3 i nylonowe śrubki - jak dotychczas (quadrokopter) 1400m bez zakłóceń i to też robiłem szybką "tymczasówkę".
Racewood 500mW, ant. stock
edit:
o,właśnie, jak już dotrę do jej kresu to zalutuję i zeszlifuję dziury i ocenię różnicę :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa 22 sie 2012, 10:58 przez michal_e, łącznie zmieniany 1 raz.
Michał
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

cobra pisze:No to jadę do sklepu "blaszanego".
Tomek, sprawdź najpierw "na żywca", a potem ewentualnie spróbuj zalutować dziury.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

No dobra, dziś sprawdziłem to co skleciłem.
Geneza powstania tej anteny w ogóle jest taka, że prawdopodobnie ukręcił mi się gdzieś kabel od panela zamocowanego na trackerze. Nie chciało mi się naprawiać tego przewodu i zrobiłem nową antenę.
Wrzuciłem ją na tracker i polatałem. Nie był to długi lot, kręciłem się tak do 3 km. Niemniej jak na razie, jestem zadowolony - obraz żyleta. Więc nie jest tak źle. Nie będę tej anteny demontował, ani modyfikował, zastępując elementy laminatowe blaszanymi. Zostanie do bliższych lotów. Pewnie zrobię jeszcze jedną antenę z blachy - zgodnie ze sztuką, ale presji nie mam.

ObrazekObrazek
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No to Sigreg się zapłacze czemu Jego antenka nie daje rady do kilometra :-) czyli coś jest nie tak w innym miejscu....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
zim
Posty: 123
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 20:19
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: zim »

Czy ktoś mógł by się pochwalić gdzie można nabyć gniazda sma.

Wszędzie gdzie znalazłem w PL są na zamówienie :(
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

moze kwestia samego laminatu tj. grubości miedzi, u mnie to jak by ktoś spreje miedź nanosił
Artu

Post autor: Artu »

zim pisze:Czy ktoś mógł by się pochwalić gdzie można nabyć gniazda sma.

Wszędzie gdzie znalazłem w PL są na zamówienie :(
Gniazdo SMA
Gniazda SMA na Alledrogo
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

zim pisze:Czy ktoś mógł by się pochwalić gdzie można nabyć gniazda sma.
Ja kupowałem na eBay, trzeba poczekać ze 2 tygodnie, ale tanie jak barszcz (nie pomyl tylko z RP-SMA).
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

No to ja sie poddaje. Dobrze ze nie zdecydowalem sie demontowac tej anteny, przyjdzie nagrywarka z foxtecha to nagram locik i pokaze Wam jak sie sprawuje...
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

A ja ciachnąłem metr gotowego kabelka z wtyczką rp-sma od antenki wi-fi za ok. 12 zł. Piękny, mięciutki kabelek z fabrycznie zarobioną wtyczką. Trzeba tylko wziąć pozłacany pin (np. ze złącza DB9) i wetknąć go w dziurkę :-P.
________________
Cobra
Artu

Post autor: Artu »

sigreg pisze:No to ja sie poddaje. Dobrze ze nie zdecydowalem sie demontowac tej anteny, przyjdzie nagrywarka z foxtecha to nagram locik i pokaze Wam jak sie sprawuje...
Może najpierw Sprawdź, czy nie ma jakiegoś wrednego zwarcia na przykład... :roll:
Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rex »

Corba jak by działała słabo to weź trochę zeszlifuj te dystanse tak aby odległość powierzni miedzi reflektora od miedzi promiennika wynosiła tyle ile podał Rurek czyli około 10,34 bo jeśli nie wziąłeś pod uwagę grubości warstwy laminatu (1,5-2mm) to masz promiennik w odległości złej o ponad 15%. U Sigrega też może mieć to znaczenie a nie te dziury, bo ma on antenę na 1280 MHz a więc odległóść ta powinna być wg Rurka 9,38 mm a nie 10 mm czyli niedokładnie o ponad 6% !. Ja w swojej (też z laminatu) dałem pod promiennik 3 warstwy depronu 3mm na całej powierzchni ale jeszcze nie wiem jak działa.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

laminat ma inną przenikalność magnetyczną stąd wyliczona przez rurka odległośc będzie nie poprawna bo nie uwzględnia właśnie laminatu tylko samo powietrze pomiędzy elementami.
Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rex »

Kwasiu pisze:laminat ma inną przenikalność magnetyczną stąd wyliczona przez rurka odległośc będzie nie poprawna bo nie uwzględnia właśnie laminatu tylko samo powietrze pomiędzy elementami.
Kwasiu, w porównaniu z powietrzem jaka jest dokładnie przenikalność magnetyczna laminatu?
Czy i dlaczego ma ona w tej konstrukcji znaczący wpływ na pracę tej anteny?
ODPOWIEDZ