Ardutracker

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Ardutracker

Post autor: Kwasiu »

Witam, ma ktoś jakieś doświadczenia z ardutrackerem?? Skoro powstał już programik do sczytywania danych z OSD Remzibiego to przydał by mi się jakiś tracker do anteny. Zalega mi gdzieś jeszcze jakaś atmega, mógłbym sobie sklecić płytkę arduino tylko właśnie nie wiem co tam wgrać ;) Jakoś nie udało mi się znaleźć za dużo informacji, może macie jakieś linki czy coś, które przeoczyłem. A może jest jeszcze jakiś inny antena tracker którego mógłbym sobie sklecić w miarę niskim kosztem??

Pozdrawiam Daniel
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Więc nadarzyła się okazja i postanowiłem się zagłębić w temat ;) Wymyśliłem coś takiego, może troszkę przekombinowane ale poczekam na wasze opinie.

Mianowicie, zassałem programik oFPV do sczytywania danych z ekranu z remzibi OSD. Dalej do sterowania antena chciałem wykorzystać ardutrackera http://code.google.com/p/happykillmore- ... r_v1_1.zip i programu HK GCS http://code.google.com/p/happykillmore-gcs/ .
Z tego co narazie wyczytałem to HK GCS wszystko liczy z podesłanych danych i do ardutrackera wysyła już tylko pozycje serw, wiec sterownik nie jest zbyt skomplikowany.

I teraz problemy, które nie wiem jak rozwiązać :lol: Jak powiązać oFPV z HK GCS, aby przesyłać dane z jednego programu do drugiego?? Może dałoby sie jakiś wirtualny port COM aby HKGCS mogło ciągnąc z niego dane??

Czy to w ogóle ma prawo działać i jakoś sensownie funkcjonować?? Lapka i tak taszczę na pole więc to nie problem, a tak mozna by było tanim kosztem tracker zrobić bo sterowniczek to tylko parę złotych.

Edit: Juz znalazłem wirtualny COM, więc mogę działać dalej :P

Pozdrawiam Daniel.

Kolejny Edit:

Potrzebował bym jakiś plik z lotu do testów a sam nic nie posiadam akurat, podzieli się ktoś jakimś filmikiem w miarę dobrej jakości, może być krótki :P
nemo
Posty: 130
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 21:33
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: nemo »

To może poszedłbys na całość i wyciągnąłbyś te dane z obrazu z remzibiOSD czy dowolnego innego nie za pomoca laptopa a za pomoca czegoś takiego:
http://nootropicdesign.com/projectlab/2 ... er-vision/
Da sie wykryć obraz i go sczytać, na tym samym arduino wysterujesz też serwa do trackera i wszystko byłoby na jednej platformie arduinowej.

To by nie była praca na darmo bo i więcej osób mogłoby byc zainteresowanymi :)
Kuki robi fajne diversity, Ty jakby Ci się udało to jakiś dobry tracker, potem obie rzeczy najlepiej byłoby połączyć w jednym, bo po co mieć 5 urządzeń służacych do tego samego :)

Chociaż ja dalej uważam, że te dane GPS/identyfikator nadajnika powinny być nie sczytywane z obrazu na zasadzie OCR recognition tylko zaszyte gdzies w obrazie w formie łatwiejszej do wyciągnięcia...

pozdrawiam,
Marek
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

nemo, może kiedyś bo na razie programista ze mnie słaby ;) Ogólnie to też uważam, że sczytywanie danych z obrazu to nie najlepszy pomysł, ale to taki projekt budżetowy, masz Remzibi OSD, komputer i atmegę i to ma działać jako tracker ;) A ogólnie to najbardziej odpowiada mi przesyłanie danych po kanale audio i w tą stronę będę uderzał ;)
nemo
Posty: 130
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 21:33
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: nemo »

Kwasiu pisze:najbardziej odpowiada mi przesyłanie danych po kanale audio i w tą stronę będę uderzał ;)
I tutaj jesteśmy zgodni. Skończy się na audiomodemie i ja będę szedł w tym kierunku ;)
niby jest cos takiego "by Grakam", ale ja swój pomysł widze minimalnie inaczej, ma to współpracowac nie tylko z osd a raczej z ardupilotem i przesylac cos wiecej niz wspolrzedne gps.

pozdrawiam,
marek
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

moim zdaniem najlepszy sposób to przesyłanie w teletekscie jak to robi osd zbiga zostaje wtedy wolny kanał audio no ale pewnie trudno to zrealizować przy pomocy osd remzibi.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

I dalej nie mogę połączyć tych 2 programów :/

O ile dane są już na porcie com nr 7 i wystarczy je odebrać to za cholerę nie mogę dojsc do tego jak to zrobić za pomocą HK GCS :/ Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym programem, bo sam program bardzo ciekawy i funkcjonalny jest ;)
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Więc następny problem, może nie problem a zagwozdka ;)

Kolega z forum podesłał mi płyteczkę FC z HK do podmiany procka, procka juz dawno podmieniłeam ale teraz męczę sie z programem. Chcę tam wrzucić ardutrackera ale czy da sie to zrobić?? Kompiluję program w arduino i wgrywam .hexa przez isp bez udziału bootloadera. O ile sam program wgrywa się bezproblemowo to teraz jak połączyć się z komputerem??? Nie wiem jak instaluje się płytka arduino na PC (domyślam się, że jako COM) ale ardutracker za pomocą usb komunikuje się z komputerem i odbiera dane od GCS.

I teraz w jaki sposób zapewnić tą komunikację z komputerem?? Wystarczy że wepnę się w piny RX i TX w atmege i za pomoca kableka ftdi podłaczę sie do komputera??

Dodam, że płytka z HK nie ma zewnętrznego rezonatora i pracuje pewnie na 8mzh wewnetrznym :/


Jest sens dalej sie bawić czy raczej nie da rady tego uruchomić na tej płytce. Głównie chodzi mi o komunikacje z komputerem, bo jesli atmega będzie musiała mieć kwarc to mogę jeszcze zastosować płytkę eLeReSa.

Pozdrawiam Daniel.
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Jesli ten ardutracker jest pod arduino "napisany" to wydaje mi się ,ze optymalnie by było działac dalej w tym srodowisku czyli - wgrac jednak botloader arduino - i softy ładowac przez arduino ?
Krzysiek
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Tylko jaki bootloader arduino wgrać aby działał na wewnętrznym kwarcu na 8mhz??
ODPOWIEDZ