Ładownie jednej celi

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zomer2
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 18 cze 2023, 15:40
Kontakt:

Ładownie jednej celi

Post autor: zomer2 »

Witam!
Rozładowałem ogniwo 6s poniżej poziomu. Kilka cel ma właściwy prąd , kilka cel prawie zero. Wiem że jest możliwość ładowania każdej celi z osobna, ale nie mogę tego odszukać. Wiem wiem. To nie jest idealna ładowarka. Ale jakoś chcę wyratować pakiet.
Jeden znajomy jakoś to robił. Nie pamiętam jak. Jako że już jedno ogniwo wybuchło, to wolę zapytać zanim znowu doświadczę tego . NIE nawet nie chcę myśleć. Dywan popalony. Straż miejska. Coś w rodzaju wybuchu G zapalnego .
SkyRC iMax B6 V2
thx
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ładownie jednej celi

Post autor: skazi »

Skoro kilka cel ma prawie zero, to pakiet do wywalenia i tak nic dobrego z niego nie będzie.
Awatar użytkownika
zomer2
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 18 cze 2023, 15:40
Kontakt:

Re: Ładownie jednej celi

Post autor: zomer2 »

skazi pisze: sobota 19 sie 2023, 07:35 Skoro kilka cel ma prawie zero, to pakiet do wywalenia i tak nic dobrego z niego nie będzie.
Kolego , możesz mieć rację. Tylko już 3 pakiety zajechałem zanim polatałem.
thx
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ładownie jednej celi

Post autor: Verid »

Jakbyś miał 2,5V na celach to jeszcze można by przymknąć oko. Prawie zero to proszenie się o powtórkę z granatem zapalającym. Jak nie przy tym ładowaniu to przy kolejnym bo uszkodzenia tego typu są nieodwracalne.
A jak nie chcesz "zajeżdżać" kolejnych to fundnij sobie jakiś LiPo Alarm. Wychodzi taniej niż pakiet. Serio, jeżeli chodzi o pakiety to podcieranie tyłka szkłem mści się i to bardzo. Jak nie spalisz chałupy to model. Albo glebniesz bo się "ratowana" cela podda w trakcie lotu.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Ładownie jednej celi

Post autor: pma_ »

I cele nie mają prądu tylko napięcie
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ